حداقل قیمت ملک برای دریافت شهروندی کشور ترکیه چقدر است؟

حداقل قیمت ملک برای دریافت شهروندی کشور ترکیه

حداقل قیمت ملک برای دریافت شهروندی کشور ترکیه، از تاریخ هجدهم سپتامبر سال 2018، طبق قوانین مربوط به تابعیت ترکیه برای خارجی‌ها به طرز چشمگیری تغییر کرده است.

بنا بر اصلاحات انجام شده و تسهیلاتی که در جهت جذب سرمایه خارجی به بازار کشور ترکیه صورت گرفته است، افراد خارجی (مثل شما شهروندان ایرانی) در صورت خرید املاک و مستغلات در ترکیه با سرمایه‌گذاری حداقل 250،000 دلار (250 هزار دلار یا معادل آن به لیر ترکیه)، به راحتی می‌توانند تابعیت کشور ترکیه را دریافت کرده و به طور رسمی شهروند ترکیه محسوب شوند.

نکته مهم: اگر شما ملکی را برای دریافت تابعیت کشور ترکیه خریداری کنید، نمی‌توانید تا 3 سال بفروشید.

برای روشن شدن این موضوع، اطلاعاتی در مورد حداقل قیمت ملک برای دریافت شهروندی کشور ترکیه در اختیار شما خواهیم گذاشت که ممکن است پاسخگوی سؤالات بیشتر افرادی باشد که قصد مهاجرت به ترکیه و اخذ شهروندی این کشور را دارند. با وب سایت ترکی پراپ همراه باشید.

پیشنهاد می‌کنیم این مطلب را هم بخوانید: اقتصاد ترکیه ،اطلاعاتی درباره اقتصاد این کشور در سال ۲۰۲۰!

حداقل قیمت ملک برای دریافت شهروندی کشور ترکیه

نحوه دریافت تابعیت یا شهروندی ترکیه با سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات 

حداقل قیمت ملک برای دریافت شهروندی کشور ترکیه 250،000 دلار امریکا است. در واقع، شما باید یک یا چند ملک در ترکیه با قیمت حداقل 250،000 دلار امریکا یا بالاتر خریداری کنید. سپس، به دفتر اسناد رسمی به نام دفتر تاپو (Tapu) و اداره کل ثبت اسناد و املاک ترکیه مراجعه کرده و برای شهروندی ترکیه اقدام نمایید.

هنگامی که به دفاتر اسناد مربوطه مراجعه کردید، کارشناسان تمام کارهای کاغذی و اسناد نقل و انتقالات بانکی را بررسی می‌کنند تا از صحت همه چیز اطمینان حاصل نمایند. پس از تأیید اسناد، تا 7 روز کاری طول می‌کشد تا دفتر اسناد تابعیت شما را تأیید کند.

مرحله بعدی تقاضای مجوز اقامت موقت در اداره مهاجرت است. پس از تأیید این امر، به اداره کل جمعیت و شهروندی (نفوس) مراجعه کنید. این کار را می‌توان در همان روز انجام داد. لازم نیست یک بار دیگر منتظر قرار ملاقات باشید. پس از ارائه درخواست، روند اخذ تابعیت در دفاتر اطلاعات شهروندی در آنکارا یا استانبول انجام می‌شود که ممکن است تا 60 روز طول بکشد.

خرید ملک در کشور ترکیه و تابعیت خانواده 

با سرمایه‌گذاری 250 هزار دلار که حداقل قیمت ملک برای دریافت شهروندی کشور ترکیه است، به شما، همسرتان (زن یا شوهر) به علاوه هر کدام از فرزندهای شما که کمتر از 18 سال دارند تابعیت و شهروندی کشور ترکیه داده می‌شود. در واقع، همه خانواده شما می‌توانند از شهروندی ترکیه بهره‌مند شوند.

خرید بیش از یک ملک برای دریافت شهروندی ترکیه 

شما می‌توانید یک ملک به ارزش 250،000 دلار امریکا (یا معادل آن به لیر ترکیه) یا چند ملک با مجموع ارزش حداقل 250 هزار دلار امریکا (یا معادل آن به لیر ترکیه) خریداری کنید.

شما با خرید بیش از یک ملک قادر خواهید بود یک ملک را برای زندگی و ملک دیگر را برای اجاره انتخاب کنید تا بتوانید درآمدزایی داشته باشید. در ضمن، فراموش نکنید که برای ثبت کلیه املاک خود، باید همزمان به دفاتر ذکر شده در بالا مراجعه کنید.

به یاد داشته باشید مبلغ کل پرداخت شده برای تمام املاک باید حداقل 250،000 دلار امریکا یا معادل آن به لیر ترکیه باشد تا شامل قانون حداقل قیمت ملک برای دریافت شهروندی کشور ترکیه شوید.

نحوه ارزیابی حداقل قیمت ملک برای دریافت شهروندی ترکیه

دفتر وزارت محیط زیست و شهرسازی بررسی می‌کند که ملک یا املاک انتخابی شما از حداقل قیمت ملک برای دریافت شهروندی کشور ترکیه برخوردار باشد و ارزش ملک یا املاک نشان داده شده با چیزی که در سند یا تاپو قیدشده مطابقت داشته باشد.

ارزش‌گذاری این اموال توسط کارشناس رسمی ارزیاب قسم‌خورده انجام می‌شود و همان طور که گفته شد، حداقل 250،000 دلار امریکا است. کارشناسان ارزیابی بررسی می‌کنند که تمام ارزش ملک از طریق حواله بانکی به فروشندگان ملک پرداخت ‌شود. پیگیری کاغذی باید بتواند این موضوع را تأیید کند.

میزان نرخ ارز 

هنگام سرمایه‌گذاری و پرداخت حداقل قیمت ملک برای دریافت شهروندی کشور ترکیه، نرخ ارز از اهمیت بالایی برخوردار است. نرخ ارز باید در تاریخ درخواست محاسبه شود تا جدیدترین نرخ ارز از دلار امریکا به لیر ترکیه داده شود. دفتر اسناد بر اساس نرخ فروش ارز در بانک مرکزی ترکیه برای شما نرخ ارز را به روز محاسبه می‌کند.

حداقل قیمت ملک برای دریافت شهروندی کشور ترکیه

بازه زمانی برای دریافت شهروندی ترکیه

پرداخت حداقل قیمت ملک برای دریافت شهروندی کشور ترکیه ممکن است از 45 تا 60 روز طول بکشد. خبر خوب این است که دولت ترکیه دفاتر ویژه اخذ شهروندی را افتتاح کرده و به همین علت، مدت زمان کمتری را برای دریافت تاییدیه شهروندی ترکیه منتظر خواهید ماند.

مشاوره برای دریافت شهروندی ترکیه

اگر کسی مثل تیم ما در وب سایت ترکی پراپ به شما کمک کند، پرداخت حداقل قیمت ملک برای دریافت شهروندی کشور ترکیه برایتان بسیار راحت‌تر خواهد بود.

در صورتی که تصمیم دارید با کمک ما و با سرمایه‌گذاری 250 هزار دلاری که حداقل قیمت ملک برای دریافت شهروندی کشور ترکیه است درخواست شهروندی ترکیه و اخذ پاسپورت این کشور را بدهید، می‌توانید به ما اطمینان کنید و کاملا آسوده خاطر باشید زیرا بدون هیچ نگرانی تمام این فرایندها برای شما انجام خواهد شد.

مشغله کاری، عدم امکان سفر به ترکیه و درخواست شهروندی 

البته که شما همچنان می‌توانید برای تابعیت ترکیه اقدام کنید. تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که وکالت نامه را برای ترکی پراپ ارسال کنید زیرا ما می‌توانیم فرایند اخذ شهروندی ترکیه را از طرف شما انجام دهیم.

فرد درخواست‌دهنده تاپو یا سند مالکیت درخواست شهروندی ترکیه 

فقط نام یک نفر در درخواست تابعیت در تاپو یا سند درج می‌شود اما در خواست شهروندی شامل خانواده وی نیز خواهد شد که نام آنها قبلاً در فرم مشخص شده است.

تقاضای جدید برای تابعیت ترکیه با ملک قبلی 

در دستورالعمل‌های مربوط به تابعیت ترکیه ذکر شده است که درخواست تاپو یا سند باید پس از تاریخ 18 سپتامبر 2018 یا 18.9.2018 انجام شود. تنها پس از این تاریخ است که می‌توان برای تابعیت ترکیه درخواست سرمایه‌گذاری کرد.

به شما پیشنهاد می‌کنیم این مطلب را بخوانید: قیمت خانه در ترکیه ،چگونه یک ملک با نرخ مناسب پیدا کنیم؟

تابعیت ترکیه برای فرزندان معلول بالای 18 سال 

اگر فرزند شما قادر به مراقبت از خود نیست، باید اسنادی ارائه دهید که وضعیت و معلولیت فرزند شما را اثبات کند. سپس، با سرمایه‌گذاری حداقل قیمت ملک برای دریافت شهروندی فرزند معلول بالای 18 سال خود اقدام نمایید.

مدارک لازم برای درخواست تابعیت ترکیه 

با ما در ترکی پراپ تماس بگیرید و به ما بگویید که در کجا و چه نوع ملکی را جست‌وجو می‌کنید. سپس، ما می‌توانیم تمام اطلاعاتی را که در مورد ارسال اسناد لازم دارید به شما ارائه دهیم.

مدت زمان انتظار برای تایید شهروندی و اجازه اقامت 

پس از تأیید ملک، نیازی نیست منتظر اجازه اقامتی باشید که به شما به همراه خانواده شما داده می‌شود.

فرد درخواست‌دهنده برای پاسپورت یا گذرنامه ترکیه 

همه افراد خارجی (مثل شهروندان ایرانی) که می‌توانند با در ترکیه با با پرداخت حداقل 250،000 دلار که حداقل قیمت ملک برای دریافت شهروندی کشور ترکیه است ملک یا املاکی را خریداری کنند قادر خواهند بود درخواست تابعیت ترکیه را ارائه دهند. اگر مطمئن نیستید، از سفارت کشور خود بپرسید.

شهروندی ترکیه برای فرزند بالای 18 سال 

به فرزندان بالای 18 سال، شهروندی ترکیه اعطا نمی‌شود.

حداقل قیمت ملک برای دریافت شهروندی کشور ترکیه

اخذ تابعیت ترکیه با عدم ترک تابعیت کنونی 

قانون ترکیه به شما اجازه می‌دهد تابعیت محل تولد خود را حفظ کنید و با شهروندی ترکیه، تابعیت مضاعف داشته باشید. ما در ترکی پراپ به شما پیشنهاد می‌کنیم با سفارت کشور خود مشورت کنید. بعضی از کشورها مانند هند، چین و عربستان سعودی وجود دارند که برخی از محدودیت‌ها را برای تابعیت دوگانه ایجاد می‌کنند. بنابراین، ابتدا از سفارت کشور خود درخواست مشاوره کنید.

مشکلات پیش رو هنگام خرید ملک برای تابعیت ترکیه 

نکته مهم در هنگام خرید ملک برای دریافت شهروندی ترکیه این است که وزارتخانه باید کاملاً مطمئن باشد که حداقل قیمت ملک برای دریافت شهروندی کشور ترکیه پرداخت شده و ارزش ملک مورد نظر که به منظور دریافت تابعیت ترکیه خریداری شده حداقل 250،000 دلار امریکا است. با در نظر گرفتن این مسئله، اگر ارزش ملک حداقل 250،000 دلار امریکا ارزیابی شود، مشکلی وجود ندارد و روند کار می‌تواند به راحتی انجام شود.

با این حال، اگر کارشناس ارزیابی مقدار را به عنوان مثال 20 درصد کمتر از ارزش واقعی تشخیص دهند، در این صورت، رقم تعیین شده به عنوان قیمت اصلی ملک در نظر گرفته می‌شود. مطمئن شوید که بودجه شما برای املاکی که انتخاب کرده‌اید کافی است و کمتر از آنچه فکر می‌کردید نیست. لطفاً به خاطر داشته باشید که این امر برای جلوگیری از تقلب در قیمت املاک است.

 • حداقل قیمت ملک برای دریافت شهروندی کشور ترکیه 250 هزار دلار امریکا است.

پیشنهاد می‌کنیم این مطلب را هم بخوانید: راهنمای خرید آپارتمان در ترکیه ، چگونه یک خانه مناسب پیدا کنیم؟

وضعیت شهروندی ترکیه برای صاحبان املاک و دارندگان اجازه اقامت ترکیه 

صاحبان املاک که 5 سال بدون وقفه در ترکیه اقامت داشته‌اند نیز می‌توانند درخواست شهروندی ترکیه بدهند. آنها باید از معیارهای خاصی مانند اجازه اقامت بدون وقفه پیروی کنند. با این حال، هیچ قیمت حداقلی برای ارزش ملک تحت این مقررات خاص وجود ندارد.

تابعیت ترکیه

پس از دریافت اجازه اقامت، می‌توانید درخواست تابعیت دهید. اگر نمی‌توانید در ترکیه اقامت داشته باشید، به ما در ترکی پراپ وکالت دهید زیرا ما می‌توانیم به درخواست شما، فرایند اخذ شهروندی را به سرعت ادامه دهیم. فقط کافیست شما با پرداخت حداقل قیمت ملک برای دریافت شهروندی ترکیه اقدام به سرمایه‌گذاری نمایید.

اسناد مورد نیاز برای سرمایه گذاری برای اخذ تابعیت:

 • فرم درخواست
 • شناسنامه
 • گذرنامه معتبر با حداقل 6 ماه مانده به انقضای آن
 • 4 عکس اندازه گذرنامه از خود و هر عضو در خانواده
 • اجازه اقامت یا ویزای معتبر توریستی شما
 • اگر خانواده دارید – سند ازدواج و شناسنامه برای فرزندانتان
 • در صورت درخواست به شما – کپی شناسنامه ترکی و آدرس اقوام در ترکیه
 • همچنین لازم است رسید پرداخت مالیات خود را نشان دهید

حداقل قیمت ملک برای دریافت شهروندی کشور ترکیه

فرآیند درخواست تابعیت ترکیه:

ما در ترکی پراپ همراه شما هستیم تا هنگام خرید ملک از طریق سرمایه‌گذاری و پرداخت حداقل قیمت ملک برای دریافت شهروندی کشور ترکیه به شما در تمامی مراحل کمک کنیم.

اگر متقاضی تابعیت دیگری هستید، لطفاً از طریق سفارت کشور خود به دفتر فرماندار محلی که در ترکیه اقامت دارید یا در کشور خود، مراجعه کنید. شما باید تحقیق کنید که چه مدارکی برای درخواست تابعیت و شرایط خود نیاز دارید.

مدارک مورد نیاز برای اخذ تابعیت:

 • گذرنامه شما
 • شناسنامه
 • عکس
 • اجازه اقامت
 • گواهی ازدواج (عقدنامه)
 • شماره شناسنامه یا کد ملی اقوام ترک
 • همچنین از شما خواسته می شود برای مصاحبه بروید. (معمولاً در مصاحبه به زبان ترکی صحبت می شود)

چارچوب زمانی درخواست شخصی شما به شرایط خود شما بستگی دارد. در وزارتخانه به شما در مورد روند کار مشاوره داده می‌شود و شما می‌توانید اطلاعات لازم را کسب کنید.

اگر به هر دلیلی درخواست تابعیت شما رد شد، می‌توانید دوباره درخواست دهید. بنابراین، این احتمال وجود دارد که شما به اندازه کافی اطلاعات مربوطه را نداده باشید. بپرسید چرا درخواست شما رد شده است.

اگر سوالات دیگری در زمینه حداقل قیمت ملک برای دریافت شهروندی کشور ترکیه برای شما پیش آمده است، لطفا با کارشناسان و مشاوران ما در ترکی پراپ تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنیم.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

ارتباط در واتس اپ
مشاوره رایگان در واتس اپ
Copy link
Powered by Social Snap