پیش بینی رشد اقتصادی ترکیه ، در سال 2020 چه خواهد شد؟!

پیش بینی رشد اقتصادی ترکیه

سال گذشته ترکیه برخلاف انتظار، با رشد 2/0 درصدی تمام پیش­ بینی ­ها را به چالش کشید و با پیشگوئی­ هایی که در مورد رکود اقتصادی می­ شد به مقابله برخاست. برای سال جاری رشد 3 درصدی اقتصاد پیش ­بینی می ­شود و این نشان­دهنده کاهش مشکلات ارزی کشور است.

این ارقام از گزارش صندوق بین­ المللی پول به دست آمده است. طبق این گزارش در پی بحران مالی جهانی، رشد اقتصادی ترکیه بیشتر به وام های خارجی وابسته است و این تغییر، روند 2018 را تحت تأثیر قرار داده است.

ترکیه کاهش ارزش پول خود را خیلی سریع بهبود بخشید و این موضوع اقتصاد این کشور را دچار شوک کرد. صندوق بین­ المللی پول، علت این موضوع را به کاهش فشارهای بازار و همچنین یک فصل گردشگری درخشان نسبت داد.بر همین اساس در این مطلب از وبسایت “ترکی پراپ” قصد داریم شما را با پیش بینی رشد اقتصادی ترکیه بیشتر آشنا کنیم، پس با ما همراه باشید.

پیش بینی رشد اقتصادی ترکیه

پیش بینی رشد اقتصادی ترکیه از صندوق بین ­المللی پول

این گزارش افزود: در میان مدت، نیاز به اصلاحات بیشتر، ترویج قدرتمندتر و رشد انعطاف ­پذیرتر وجود دارد. همچنین تأکید کرد برای کاهش تورم باید کارهایی صورت گیرد. همانگونه که این تورم در ماه اکتبر 2018 به 25 درصد رسید اما در سال 2019 به 13 درصد تقلیل پیدا کرد.

یک برنامه اقتصادی مربوط به دو سال آینده که اخیراً فاش شده حاکی از این است که دولت قصد دارد رشد سالانه را به 5 درصد ارتقا دهد.

آژانس اعتباری مودیز مستقر در ایالات متحده، و بانک سرمایه ­گذاری جی پی مورگان نیز برآوردهایی را که از پیش بینی رشد اقتصادی ترکیه داشته ­اند مورد بازبینی قرار داده­ و چشم ­انداز مثبت صندوق بین ­الملل پول را منعکس کرده ­اند.

 

 کمیسیون خرید ملک در ترکیه

افزایش خرید با کارت های اعتباری در  سال 2020

در فرآیند پیش بینی رشد اقتصادی ترکیه ، این کشور قرار است با پرداخت کارت های اعتباری خارجی به میزان بالغ بر 13 میلیارد دلار و یک بازار داخلی پررونق، در صدر جدول بازار کارت های بانکی اروپا قرار گیرد.

براساس اعلام مرکز کارت بین بانکی، پرداختی های انجام شده با کارت های بانکی خارجی بین ­ماه­ های ژانویه و نوامبر 2019 در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 83 درصد افزایش یافته است. هرچه گردشگران بیشتری این کشور را به عنوان مقصدی برای خرید انتخاب کنند، این رقم رو به افزایش می ­رود.

ترکیه دارای بزرگ­ترین بازار کارت اعتباری در اروپاست و در سال های اخیر تبدیل به یک آهنربا برای جذب گردشگرانی شده که عاشق مغازه­ های خرده­ فروشی هستند و دوست دارند سفرشان ترکیبی از تفریح و خرید باشد.

خرید ملک در استانبول

در سال 2018 درآمد ترکیه از گردشگران حدود 39 میلیارد دلار ترکیه بود که در سال 2019 این رقم به 35 میلیارد دلار کاهش پیدا کرد.

استفاده از کارت های اعتباری داخلی نیز در حال افزایش است. سال گذشته، پرداخت هایی که از طریق کارت برای خرید از خرده ­فروشی ها صورت گرفته با افزایش 17 درصدی مواجه بوده است. بیش از 230 میلیون ترک از کارتهای بانکی استفاده می­ کنند که 70 میلیون آنها با کارت های اعتباری و 164 میلیون با کارت های نقدی خرید می­ کنند. سال گذشته 41 درصد از پرداختی های خانوارهای ترکیه از طریق کارت انجام شده و به لطف افزایش سریع جمعیت کشور، استفاده روزافزون از خرید آنلاین و رشد اقتصادی مثبت، استفاده از این کارت ها جای پیشرفت دارد.

 

*در مطالب بعدی شما را با جزییات بیشتری از پیش بینی رشد اقتصادی ترکیه و چگونگی مهاجرت آسان و امن به کشور ترکیه آشنا خواهیم کرد، پس اگر به دنبال بهترین روش برای سرمایه گذاری در این کشور  هستید مطالب بعدی ما را حتما دنبال کنید!

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

ارتباط در واتس اپ
مشاوره رایگان در واتس اپ
Copy link
Powered by Social Snap