نکات خرید آپارتمان در ترکیه ،خرید ملک در کشور تروریستی آسیا!

نکات خرید آپارتمان در ترکیه

عبارت نکات خرید آپارتمان در ترکیه یکی از بیشترین موارد جستجو شده در اینترنت است. اگر قصد یافتن آپارتمان مناسب را دارید، برای این کار عجله نکنید. صرفاً به برداشت اولیه خود اعتماد نکنید و بدانید که قبل از تصمیم نهایی موارد دیگری وجود دارد که باید در نظر گرفته شوند. خرید آپارتمان در ترکیه نیازمند دقت و دانش فراوان درباره بازار املاک ترکیه است تا بتوان از بین گزینه‌های موجود، بهترین را انتخاب کرد. در این مقاله به چند نکته مهم در هنگام خرید ملک اشاره خواهد شد.

نکات خرید آپارتمان در ترکیه

نکات خرید آپارتمان در ترکیه

نکات قبل از خرید آپارتمان

قبل از خرید آپارتمان در ترکیه، به تقسیم‌بندی اتاق‌ها توجه کنید و با در نظر گرفتن تعداد اعضای خانواده و سن آن‌ها ببینید که آیا خانه مورد نظر، مناسب شما و خانوده‌تان هست یا خیر. فکر کنید! آیا اندازه لازم را برای همه اسباب و اثاثیه دارد؟ مثلاً در اتاق 9 تا 10 متری به زحمت جا برای کمد لباس وجود دارد. علاوه بر این، چشم‌انداز آپارتمان را بررسی کنید. اگر به سمت شمال باشد به احتمال زیاد هرگز خورشید را نخواهید دید و ممکن است هر چهار فصل تاریک و در زمستان بسیار سرد باشد. ممکن است رطوبت آن بالا بوده و در نتیجه هزینه گرمایش و برق نیز بالا برود.

به خوبی می‌دانید که اگر نور خورشید به خانه بتابد، در اکثر روزها نور و تهویه بهتر خواهد بود. به اندازه پنجره‌ها توجه کنید؛ آیا به اندازه کافی بزرگ هستند و تهویه مناسب را برای آپارتمان فراهم می‌کنند یا کوچک‌اند و نمای آن‌ها به سمت ساختمان کناری است و در نتیجه پرده‌ها باید همیشه کشیده بمانند؟ آیا پنجره‌ها به منظور عایق‌بندی صدا دو جداره هستند؟ آیا برای بستن آن‌ها مکانیسم آسان و انعطاف‌پذیری وجود دارد؟

نکات پس از خرید آپارتمان در ترکیه

به خوبی می‌دانیم که بررسی تغییرات قابل انجام روی آپارتمان و دانستن هزینه آن‌ها آسان است. در واقع این کار امری ضروری است. اگر مشخصات آپارتمان مورد پسند شماست و قصد انجام تغییرات در آینده را دارید باید هزینه این اصلاحات را تخمین بزنید. آیا قابل انجام هستند؟ آیا توان مالی آن را دارید؟ هنگام خرید یک فرد متخصص یا مهندس را با خود ببرید و درباره جزئیات آپارتمان با آن‌ها مشورت کنید، چون این فرد می‌تواند شما را از وجود نقص احتمالی آگاه کند.

در صورت تمایل، طبقه‌های دیگر را نیز بررسی کنید و آسانسور را تست کنید، به خصوص اگر واحد مورد نظر شما در طبقات بالا قرار دارد. به ورودی ساختمان و پله‌ها توجه کنید، چون این جزئیات مشخص می‌کنند که آیا ساکنان ساختمان تلاشی برای نگه‌داری و مراقبت از آن انجام می‌دهند یا نه.

بررسی زیرساخت آپارتمان

یکی از نکات خرید آپارتمان در ترکیه ، بررسی زیرساخت آپارتمان است. وضعیت سیم‌کشی، نحوه نصب سرویس بهداشتی و سیستم گازرسانی و گرمایشی و شیرهای آب را بررسی کنید. عیب‌یابی عملکرد سیستم‌های انرژی اطلاعات ارزشمندی را درباره مصرف و نگه‌داری تجهیزات در آینده در اختیارتان قرار می‌دهد، بنابراین اگر ارزیابی شما درست باشد، در آینده هزینه اضافی نخواهید داشت. شیرهای آب، رادیاتورها و باز و بسته شدن پنجره‌ها را تست کنید.

حتماً انباری و پارکینگ را بررسی کنید و ببینید که آیا به خوبی قابل‌دسترسی بوده و نور کافی دارند یا خیر. مطمئن شوید که هود آشپزخانه کیفیت لازم را داشته باشد و به خوبی کار کند.

نکات خرید آپارتمان در ترکیه

در نظر گرفتن مزاحمت‌های احتمالی

یکی از مهم‌ترین نکات خرید آپارتمان در ترکیه این است که مطمئن شوید محله مورد نظر زیاد شلوغ نباشد، به خصوص اگر واحد مورد نظر در طبقه اول یا دوم باشد، همچنین بررسی اینکه چشم‌انداز ساختمان به سمت میدان یا خیابان اصلی باشد. باید دقت کنید که اگر در طبقه هم‌کف مغازه یا رستورانی باشد، باید با سر و صدای زیر خانه‌تان دست و پنجه نرم کنید.

اگر صدای بالا و پایین رفتن آسانسور برایتان مزاحمت ایجاد می‌کند، مطمئن شوید که دیوار واحدتان در مجاورت آسانسور نباشد. همچنین توصیه می‌شود که در حوالی آپارتمان مورد نظر گشتی بزنید و دسترسی به حمل و نقل عمومی، مغازه‌ و مدرسه را مورد بررسی قرار دهید.

بررسی چشم‌انداز خانه

آیا خانه مورد نظر چشم انداز زیبایی دارد یا به سمت یک زمین خشک و لم یزرع است؟ مطمئن شوید که کارخانه‌ای جلوی ساختمان نباشد که محیط زیبای اطراف آن را خراب کند. می‌توانید برای بررسی این موارد به شهرداری آن منطقه مراجعه کنید و از برنامه‌های شهرداری برای آن منطقه مطلع شوید. اگر اشاره کنید که قصد خرید خانه دارید، قطعاً اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار خواهند داد و از کمک به شما دریغ نخواهند کرد.

آشنایی با محیط و مکان خانه

از دیگر نکات خرید آپارتمان در ترکیه ،باید بدانید که محیط خانه نقش مهمی در انتخاب ملک در ترکیه دارد و یکی از مهم‌ترین مسائلی است که باید به آن توجه داشت. وقتی از محیط حرف می‌زنیم، منظور اعتبار و خوشنامی محله مورد نظر است. آیا در محله بالانشین و خلوت و قابل‌قبولی است؟ آیا باغ، فضای سبز و منطقه بازی دارد؟ همچنین باید درباره همسایه‌های ساختمان پرس‌وجو کنید.

نکات خرید آپارتمان در ترکیه

بررسی وضعیت حقوقی خانه

بررسی داخل آپارتمان و محیط اطراف آن کافی نیست و باید وضعیت حقوقی خانه نیز بررسی شود. باید اطمینان حاصل کنید که در طی ساختن خانه یا در سند آن مورد غیرقانونی وجود نداشته باشد. احتمالاً راه حل مناسب این موضوع، مراجعه به سازمان ثبت اسناد قبل از امضاء قرارداد است، تا با این کار از قانونی بودن تمام جزئیات قرارداد مطمئن شوید.

پرس‌وجو درباره شارژ ماهیانه

قبل از خرید آپارتمان در ترکیه و اقامت در آن باید درباره هزینه‌های ماهیانه ساختمان مسکونی مورد نظر پرس‌وجو کنید تا بعد از امضاء قرارداد خرید ملک، شوکه نشوید. منظور از شارژ ماهیانه هزینه‌هایی است که به منظور نظافت، نگهبانی، روشنایی و تعمیر و نگهداری خدمات رفاهی عمومی پرداخته می‌شوند.

به طور کلی، هنگام خرید آپارتمان در ترکیه، باید گزینه‌های مناسب برای بودجه‌تان را ارزیابی کنید تا از مشکلات اقتصادی پس از خرید ملک، مثلاً عدم توانایی در پرداخت قسط‌ها در زمان مناسب، جلوگیری کنید.

نکات خرید آپارتمان در ترکیه

خلاصه نکات خرید آپارتمان در ترکیه              

می‌توان تمام نکات خرید آپارتمان در ترکیه را در جدول زیر خلاصه کرد:

نکات خرید آپارتمان در ترکیه
توجه به نحوه تقسیم‌بندی اتاق‌ها قبل از خرید آپارتمان
بررسی تغییرات قابل انجام پس از خرید آپارتمان در ترکیه
در نظر گرفتن مزاحمت‌های احتمالی
بررسی چشم‌انداز خانه
آشنایی با محیط و مکان خانه
بررسی زیرساخت آپارتمان
بررسی وضعیت حقوقی خانه
پرس‌وجو درباره شارژ ماهیانه

اگر علاوه بر دانستن نکات خرید آپارتمان در ترکیه قصد خرید ملک را دارید، در وبسایت “ترکی پراپ” به‌عنوان یک آژانس معاملات ملکی در ترکیه می ­توان گلچینی از آگهی های ملک در شهرهای این کشور را ببینید. هر فهرست شامل تصاویر، اطلاعات موقعیتی، و جزئیات ملک است. در صورتی که هر کدام از خانه­ ها توجه شما را جلب کرد، می­ توانید برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید یا فرم پرسش­نامه را پر کنید. همچنین اگر در استانبول هستید و مایلید ملک و منطقه را از نزدیک ببینید، برای هماهنگی تاریخ و زمان، کافی است با ما تماس بگیرید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

ارتباط در واتس اپ
مشاوره رایگان در واتس اپ
Copy link
Powered by Social Snap