ناحیه کمر در آنتالیا ،آشنایی با این ناحیه توریستی ترکیه!

ناحیه کمر در آنتالیا

ناحیه کمر در آنتالیا  ترکیه مقصد معمول ساحلی شماست. هتل‌های کاملاً انحصاری و بزرگ ورزشی، مهمانکده‌های کوچک و 52 کیلومتر ساحل زیبا که هرساله میزبان هزاران گردشگر خارجی است که به دنبال یک تعطیلات دوهفته‌ای عالی و آفتابی هستند. بازدیدکنندگان در ابتدای ورودشان شهری تمیز و یکدست می‌بینند که با گروهی از مغازه‌ها، بارها و رستوران‌ها به‌خوبی سامان‌دهی شده تا هر خواسته‌ای را برآورده کند.

این ناحیه در حال حاضر منظره‌ی زیبایی هم در دریای آبی مدیترانه و رشته‌کوه سبز توروس دارد. کمر که در 43 کیلومتری مرکز شهر آنتالیا قرار دارد، جایی برای استراحت و تمدد اعصاب است. ازاین‌جهت، فعالیت‌های طول روز در ساحل و ورزش‌های آبی متمرکز می‌شوند. البته، اگر بخواهید فعال‌تر باشید و در مراکز و جاذبه‌های اصلی گردشگری بگردید، همگی‌شان پس از یک رانندگی کوتاه در دسترس هستند و آن‌قدر تعدادشان زیاد است که می‌توانند هفته‌ها شما را سرگرم کنند. در ادامه به ناحیه کمر در آنتالیا می پردازیم.

ناحیه کمر در آنتالیا

تاریخچه‌ی ناحیه کمر در آنتالیا

اسم کمر قبل از جنگ استقلال ترکیه، اسکی کوی بود که به معنی دهکده‌ی قدیمی  است.  در آن ایام برخلاف ظاهر امروزی این ناحیه، جریان‌های آب جاری از رشته‌کوه توروس موجب سیل در دهکده می‌شدند پس مردم محلی دیواری کمربندی ایجاد کردند که اسم امروزی کمر هم بر همین اساس است.

زندگی برای دهه‌های متوالی آرام و یکنواخت بود و مردم محلی برای امرار معاش ماهیگیری می‌کردند اما وقتی گردشگری متداول به ترکیه رسید، مردم محلی از فرصت‌ها استفاده کردند و گردشگری زندگی‌شان را برای همیشه تغییر داد. این روزها، جمعیتی چهل هزار نفره از مردم در چهار منطقه‌ی اصلی و چهار دهکده از زندگی به سبک ترکی لذت می‌برند. این مناطق شامل کمر مرکزی، بلدیبی، بیسیک، کامیووا، گوینوک، تکیروا، کوزدره، اواسیک و اولوپینار می‌شوند.

ناحیه کمر در آنتالیا

راهنمای ناحیه کمر در آنتالیا

چطور به کمر برویم؟

راحت‌ترین راه از طریق فرودگاه آنتالیاست – مرکز مسافرتی مدرنی با پروازهای 365 روزه به سراسر دنیا. از فرودگاه تا کمر مرکزی با اتومبیل فقط یک ساعت طول می‌کشد. افرادی که خودشان را از طریق آب به کمر می‌رسانند از لنگرگاه 320 ترکیز مارینا استفاده می‌کنند اما اگر می‌خواهید از جای دیگری در ترکیه با اتوبوس به اینجا بروید، باید اول به پایانه‌ی اتوبوس آنتالیا بروید و از آنجا سوار اتوبوس مربوطه شوید. اگر با اتومبیل هستید، قرار است به شما خیلی خوش بگذرد چون کمر بیرون بزرگراه D400 اصلی است و از شرق تا غرب ترکیه امتداد دارد پس سفر جاده‌ای خوش‌منظره‌ای در پیش خواهید داشت.

غذای بیرون و شب‌زنده‌داری

وقتی خورشید غروب می‌کند، جو کمر هم با ارائه‌ی گزینه‌های متنوعی برای غذا خوردن و مهمانی گرفتن تغییر می‌کند. رستوران‌های مختلف منوهای غذایی بزرگی دارند که غذاهای ملل گوناگونی را شامل می‌شوند. در سایت تریپ ادوایزر سه رستوران پانوراما، لیون و کاپیتان پایرت جزو بهترین‌ها هستند؛ منوی غذایی بی‌پایانشان شامل غذاهای ترکی، دریایی، فرانسوی، استیک، پاستا، پیتزا، گیاه‌خواری و وگان است. تازه، برای خوش‌گذرانی بیشتر تعدد کلوپ‌های شبانه و بارها هر فرد خوش‌گذرانی را راضی می‌کند.

بهترین زمان بازدید چه موقع از سال است؟

از ماه نوامبر تا آوریل زمان رکود فصل گردشگری است و در ماه‌های ژانویه و فوریه هم ممکن است باران ببارد اما در کل، بهترین زمان بازدید به این بستگی دارد که بخواهید چه‌کار کنید. اگر بخواهید کل روز را در ساحل دراز بکشید و این‌طوری خوش باشید، هر ماهی از اکتبر تا مه مناسب است اما برای برنزه و طلایی کردن پوستتان، بالاترین دماها در ماه‌های جولای تا سپتامبر ثبت می‌شوند. اگر می‌خواهید به گردش و سیاحت بپردازید و فعال باشید، ماه‌های خنک‌تری مثل مه، ژوئن و اکتبر را انتخاب کنید.

تفرجگاه‌های برجسته‌ی ناحیه کمر در آنتالیا

سیرالی آرامش‌بخش: شلوغ‌ترین جای ناحیه کمر در آنتالیا مرکز شهر است اما اگر به دنبال آرامش هستید، آن را از لیست بازدیدهایتان خط نزنید چون محله‌ی سیرالی کاملاً به طبیعت و زندگی آرام و بی‌سروصدا مربوط می‌شود. مرکز آن، ساحلی 5/3 کیلومتری که با شهر باستانی الیمپوس اشتراکاتی دارد و لاک‌پشت‌های کرتتا تخم‌هایشان را در شن و ماسه‌ی آنجا می‌گذارند، مکانی عالی برای لذت بردن از دریای مدیترانه است. چه در تپه‌های اطراف آن قدم بزنید، چه در ساحل دراز بکشید یا موتوری اجاره کنید تا دوری بزنید، هیچ جای این دهکده‌ی کوچک برایتان شلوغ نخواهد بود.

الیمپوس زنگ‌زده: الیمپوس که در کنار سیرالی قرار دارد، یکی از تفرجگاه‌های محبوب تعطیلات کوله گردان است که به دور دنیا سفر می‌کنند. جنبه‌ی عجیب اینجا مهمانسراها، اتاق‌ها و سوییت‌های درختی است که به خاطر قیمت پایینشان مناسب مسافران صرفه‌جو هم هستند. حتی اگر اینجا نمانید، خرابه‌های باستانی وسط جنگل جاذبه‌ای عجیب‌وغریب است و ارزش بازدید را دارد. کلیساهای قدیمی، خانه‌های مرمت‌شده، یک معبد و تابوت تنها چند جای دیدنی این مکان است که برای عموم به معرض نمایش گذاشته شده‌اند.

گوینوک: گوینوک که در میان مرکز شهر آنتالیا و مرکز کمر قرار دارد، هرساله به محبوبیتش اضافه می‌شود. دو علت این محبوبیت مناظر دیدنی و هتل‌های کیفیت بالا هستند اما ساحل 9/2 کیلومتری هم ورزش‌های آبی مثل چتربال سواری و جت اسکی دارد که شور دیگری را به حال و هوای تابستانی اینجا اضافه می‌کنند. بیشتر هتل‌های گوینوک که کنار دریا قرار گرفته‌اند، ساحل خودشان را دارند و اگر بخواهید در مقابل منظره‌ای از دریای مدیترانه بیدار شوید، انتخاب خوبی هستند.

ناحیه کمر در آنتالیا

کمر و نواحی اطراف آن

وقتی حرف از کار و فعالیت می‌شود، کمر کلی سرگرمی دارد. بازدیدهای یک‌روزه‌ی محلی و مکان‌های جذاب در کنار ساحل‌ها، خرید، شب‌زنده‌داری و ورزش‌های آبی به مذاق پیر و جوان خوش می‌آید. مغازه‌های محلی قایق‌سواری‌های یک‌روزه را به اطراف خط ساحلی می‌فروشند که راهی عالی برای برنزه کردن بدنتان هستند. میگویند یک روز در قایق برابر با سه روز در ساحل است.

برای ماجراجویی به سراغ جیپ‌های سافاری، گشت‌وگذارهای سوار بر اسب یا رانندگی موتور چهارچرخ بروید. غواصی سرگرمی پرطرفداری است؛ حتی افرادی که قبلاً آن را تجربه نکرده‌اند، می‌توانند از آن لذت ببرند چون تازه‌کارها پس از معاینه‌ی پزشکی و توضیحات ایمنی ابتدا یک بار در ساحل این کار را تمرین می‌کنند. اگر از آن خوششان بیاید، به اکتشاف دنیای زیر آب می‌پردازند و حتی می‌توانند در کلاس‌هایی شرکت کنند و گواهی انجمن حرفه‌ای مربیان غواصی را دریافت کنند. اگر هیچ‌کدام از فعالیت‌ها را دوست نداشتید، جاذبه‌های اصلی چه هستند؟

فاسلیس تاریخی و ساحلی: شهر لیکیایی باستانی فاسلیس در محدوده‌ی تکیروا که تنها یازده کیلومتر با مرکز شهر ناحیه کمر در آنتالیا فاصله دارد، باید حتماً یکی از مکان‌های بازدید باشد. حتی افرادی که به تاریخ علاقه ندارند باید آن را ببینند چون دو ساحل زیبای اطراف خرابه‌های شهر می‌توانند در تمامی بروشورهای مسافرتی حضور داشته باشند.

بیشتر بازدیدهای یک‌روزه‌ی قایقی که از بندر کالکان می‌آیند از این مکان دیدن می‌کنند یا اینکه می‌توانید خود را از راه جاده به این مکان برسانید. خرابه‌های شهر که در قرن هفتم میلادی بنا شد به همراه ساحل‌ها، دریای مدیترانه را دربرمی‌گیرند و مناظر کوهستان توروس در پشت آن‌ها، این مکان را به جایی پر منظره بدل کرده است. بقایای تاریخی که در قرن سیزده رها شدند حالا خیابان بندر، تئاتر، آکروپولیس (به معنی دژ یا شهر مرتفع)، ریحان بیزانس، کانال آبی و دو حمام را هم شامل می‌شود.

تله‌کابین کوه تاهتالی: برای منظره‌ی شگفت‌انگیز خط ساحلی دریای مدیترانه از بالای کوه تاهتالی در ارتفاع دو هزار متری آماده شوید. این جاذبه با استفاده از شعار تبلیغاتی از دریا تا آسمان یکی از محبوب‌ترین مکان‌ها در آنتالیاست و وقتی خودتان آن را تجربه کنید، علتش را می‌فهمید. تله‌کابین در مدت کوتاه ده دقیقه مسافران را به قله می‌رساند و منظره‌ی 360 درجه‌ای رشته‌کوه توروس را هم شامل می‌شود. آنجا شام بخورید، استراحت کنید، با تله‌کابین به پایین برگردید یا اگر جرئتش را دارید با چتربال خود را به پایین کوه برسانید.

شعله‌های سوزان چیمائرا: بهترین زمان برای دیدن این شعله‌ها که در ترکی یانارتاش نامیده می‌شوند، شب است. شعله‌ها که دهه‌هاست در منطقه‌ی سیرالی حضور دارند، افسانه‌ای اساطیری بودند و کشتی‌ها از آن‌ها استفاده می کرند تا خیلی به ساحل نزدیک نشوند. البته، علم علت وجود آن‌ها را این‌گونه توضیح می‌دهد:

گازهای طبیعی از میان صخره‌های کوچک به بیرون نشت می‌کنند و هر روز هفته 24 ساعته شعله‌ور هستند. برای رسیدن به این مکان باید یک سربالایی طولانی را پشت سر بگذارید که اگر پیاده‌روی سختتان باشد، این کار خیلی توصیه نمی‌شود اما افرادی که می‌توانند به آن برسند بهتر است یک فلاکس و مارشمالو همراه داشته باشند تا شبی شگفت‌انگیز را در زیر ستاره‌ها تجربه کنند.

تنگه‌ی گوینوک و پارک ماجراجویی اکوفان: این مورد فعالیت و طبیعت دوستی می‌طلبد. تنگه‌ی طبیعی گوینوک به‌ندرت در مجله‌های رایج گردشگری دیده می‌شود اما زیبایی آن را دست کم نگیرید. مغازه‌های محلی تورهایی برای آن دارند که شامل تجهیزات و توضیحات ایمنی می‌شوند. کودکان و بزرگ‌سالان مثل هم از پارک ماجراجویی اکوفان لذت می‌برند که یک زیپ وایر به ارتفاع چهل متر دارد. گوینوک پارک ژوراسیک هم دارد که با پیکرهای طبیعی دایناسورها شیوه‌ای لذت‌بخش برای آموزش به کودکان محسوب می‌شود.

مرکز شهر آنتالیا: آخرین کار در فهرست فعالیت‌هایمان در ناحیه‌ی کمر آنتالیا این است که بروید بگردید. سوار اتوبوس شوید و یک روز را در مرکز شهر آنتالیا سپری کنید. جاذبه‌ها شامل دروازه‌ی هادریان می‌شود که ورودی کالیسی یا کالیچی یعنی همان بخش قدیمی شهر است. در خیابان‌های باریک و سنگ‌فرشی بچرخید تا معماری اصیل عثمانیان را ببینید و ستایش کنید؛

ویترین مغازه‌های کوچک را نگاه کنید و به دنبال جاذبه‌هایی مثل برج ساعت و مسجد بگردید. کنار بندر، محلی عالی برای ناهار خوردن است و اگر نمی‌خواهید ناهار بخورید، دیگر جاذبه‌ها شامل آکواریوم آنتالیا، موزه‌ی آنتالیا، آبشارهای  دودن و ساحل معروف کونیالتی است که طبق نظر کاربران سایت تریپ ادوایزر یکی از بهترین سواحل ترکیه است.

ناحیه کمر در آنتالیا

خرید ملک و املاک در ناحیه کمر در آنتالیا

بسیاری از خریداران خارجی ملک و املاک و ترک‌ها کمر را انتخاب می‌کنند چون به نظرشان کمر یک سبک زندگی عالی را به آن‌ها ارائه می‌دهد؛ و اگر بخواهند هیجان بیشتری در زندگی‌شان داشته باشند، کمر به شهر اصلی آنتالیا هم نزدیک است. بازار ملک و املاک پتانسیل زیادی برای افزایش سرمایه در آینده دارد و با خریدوفروش آپارتمان‌ها و ویلاها همیشه در حال توسعه است. اگر می‌خواهید در ترکیه ملک بخرید، ببینید چه ملکی در کمر برای فروش گذاشته شده است یا برای کسب اطلاعات بیشتر درباره‌ی تفرجگاه‌ها با ما تماس بگیرید و تاریخ و ساعتی را به‌منظور بازدید تعیین کنید.

اگر   قصد خرید ملک در ناحیه کمر در آنتالیا را دارید، در وبسایت “ترکی پراپ” به‌عنوان یک آژانس معاملات ملکی در ترکیه می ­توان گلچینی از آگهی های ملک در شهرهای این کشور را ببینید. هر فهرست شامل تصاویر، اطلاعات موقعیتی، و جزئیات ملک است. در صورتی که هر کدام از خانه­ ها توجه شما را جلب کرد، می­ توانید برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید یا فرم پرسش­نامه را پر کنید. همچنین اگر در استانبول هستید و مایلید ملک و منطقه را از نزدیک ببینید، برای هماهنگی تاریخ و زمان، کافی است با ما تماس بگیرید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

ارتباط در واتس اپ
مشاوره رایگان در واتس اپ
Copy link
Powered by Social Snap