مهاجرت به ترکیه ،نکاتی که قبل از حرکت باید بدانید!

مهاجرت به ترکیه

افرادی که به فکر مهاجرت به ترکیه هستند  معمولاً در یکی از دو اردوگاه قرار می گیرند. اولی هیچ سختگیری و تعهد مالی ندارد و شما می توانید بدون هیچ فکر قبلی به طور مشتاقانه ای سوار هواپیما شوید تا در خارج از کشور زندگی کنید. گروه دوم اغلب سوالات و شک و شبهات زیادی دارند و به دنبال توصیه از دوستان و آشنایان هستند. آنها به دنبال این هستند که آیا دلشان برای نوه هایشان تنگ خواهد شد یا افراد با سن پایینتر به فکر این هستند که آیا می توانند در تمام طول سال در ترکیه کار و زندگی کنند. این سوال که آیا اختلاف فرهنگی خیلی زیاد است و آیا همه چیز از جمله برنامه های تلویزیونی، سبک غذا پختن و دوستان مربوط به کشور محل تولدشان را از دست می دهند. ما درک می کنیم که برای برخی افراد نسبت به سایرین این تصمیم مهمتری در زندگی است اما به قول معروف وقتی آنجا که اراده ای وجود دارد، راهی وجود خواهد داشت. در ادامه به دلایل مهاجرت به ترکیه بیشتر می پردازیم.

مهاجرت به ترکیه

مهاجرت به ترکیه

از صحبت هایی که با مشتریانی که اخیراً فکر مهاجرت به ترکیه را نتخاب کردند داشتیم دلایل مختلفی برای مهاجرت به دست آوردیم. در حالی که برخی از آنها به یک رابطه چند فرهنگی استناد کردند، مابقی می هواستند به اعضای خانواده شان که در ترکیه زندگی می کردند ملحق شوند. گرچند دو دلیل اصلی در رأس سایر دلایل قرار داشت.

1: اهمیت پول: پول به عنوان نخستین دلیل مهاجرت به ترکیه عنوان شد مخصوصاً برای کسانی که در استراحتگاههای ساحلی اژه و مدیترانه مانند آلانیا، فتحیه، دیدیم، کوش آداسی، آنتالیا، مارماریس، بدروم، حصارونو و اوواسیک زندگی می کنند. تعداد زیادی از اتباع خارجی بر این نظرندکه هزینه زندگی در مقایسه با کشورهای غربی به مراتب ارزان تر است.

2: سبک زندگی بی خیالانه: می دانیم ترکها گاهی اوقات می توانند بسیار بی خیال باشند اما این در واقع برای خارجی ها بسیار فریباست. استرس سبک زندگی مدرن نیز به لطف میهمان نوازی ترکها که اغلب به عنوان مهمان نوازترین در جهان به شمار می روند به کمترین حد خود می رسد، و نتیجه این است که هیچ کس احساس تنهایی نمی کند.

آب و هوای ایده آل در طول سال در غرب و جنوب، زندگی در فضای باز را ترغیب می کند و علی رغم افزایش شیوع غذاهای یخ زده و فست فودها، غذاهای ترکی با تأکید بر مواد اولیه تازه، ریشه های خود را حفظ کرده است. مردم می گویند که هردوی این موارد باعث زندگی بدون استرس، رفاه و سلامتی آنها می شود که قابل قیاس با کشور مبدأشان نیست.

مهاجرت به ترکیه

دو نکته منفی زندگی در ترکیه

زندگی بدون توجه به شرایطی که در آن قرار داریم، همیشه تعادل ظریفی از خوبی و بدی است. اغلب تحقق رویاهای مادام العمرمان با فداکاری محقق می شود. وقتی حرکتی می کنیم این مهم است که ذهنمان را باز نگه داریم و وقتی ما توصیه می کنیم از اوقات خوب بهترین استفاده را ببرید، تصور نکنید زندگی جدید شما مانند یک مدینه فاضله از طرف خدا خواهد بود. شما با دشواری هایی روبرو خواهید شد که شما را می آزارد و تحملتان تمام می شود.

1: سد زبانی: بسیاری از افراد می گویند که یادگیری زبان دشوار است و اغلب عدم توانایی در به یادآوری کلمات و تسلط بر تلفظ را به عنوان دلیل ذکر می کنند. برای افرادی که در استراحتگاه های ساحلی زندگی می کنند این مشکلی بزرگی در زندگی روزمره شان نیست زیرا بسیاری از افراد محلی، به لطف صنعت توریسم، به زبان انگلیسی صحبت می کنند. با این حال وقتی کارگرانی را می بینیم که کارهای عجیب و غریب می کنند و یا هنگام طی کردن پروسه های فرمالیته در دفاتر رسمی، سد زبانی تبدیل به یک مسئله می شود. خبر خوب این است که بسیاری از دوستان ترکیه ای همیشه مایل به کمک هستند و برای ثبت های رسمی به هر حال باید از یک مترجم معتبر استفاده شود. مقاله ما در مورد راه های آسان برای یادگیری زبان ترکی نکات و توصیه هایی را برای برطرف نمودن سد زبانی ارائه می دهد.

2: سندرم مهاجران: باورش دشوار است که کسی که بدون اهمیت دادن به دنیا زندگی شادی در آفتاب دارد می تواند در دام بیماری های روانی بیفتد، اما سندروم مهاجرت غیر مستند، واقعی است. غالباً این موضوع زمانی پیش می آید که فرد احساس می کند در زندگی جدید خود جا افتاده است. دلایل اصلی عبارتند از: زمان زیادی و عدم ساختاربندی کارهای روزمره. ما اغلب داستان افرادی که به اینجا نقل مکان می کنند و شکم هایشان به دلیل خوردن آبجوی زیاد بزرگ می شود را شنیده ایم زیرا آنها میخانه را به عنوان اولین مکان برای درمان خستگی خود انتخاب می کنند. حتماً ورزش را به عنوان کار روزمره درآورید و سرگرمی هایی مانند عکاسی، گلف، پیاده روی یا کمک به گروه های خیریه محلی را در پیش بگیرید.

مهاجرت به ترکیه

توصیه های که قبل از مهاجرت به ترکیه بدانید

همه کارشناسان موافقند که در مهاجرانی که به کشورهای دیگر سفر می کنند، ویژگی های شخصیتی خاصی تعیین می کنند که زندگی جدید فرد، یک شکست کامل باشد یا بهترین تصمیم درباره شیوه زندگی که فرد تابحال گرفته است.

1: درها را به روی تجارب جدید باز کنید: الآن وقت آن نیست که درباره این که زندگی باید چگونه باشد ثابت و استوار باشید. با افراد مختلفی با زندگی های متفاوت روبرو می شوید و خود را در موقعیت هایی می بینید که قبلاً هرگز رخ نداده است. کنجکاوی و تمایل به یادگیری مهم هستند.

2: مدیریت مالی: با تغییر نرخ ارز به طور روزانه، تبدیل بین واحد پول کشور خود و لیر ترکیه می تواند دشوار باشد. داشتن بیش از یک خانه در کشورهای مختلف نیاز شدیدی به مهارتهای مدیریت مالی را بر می انگیزد. امور مالی، خرج و مخارج و هزینه های خود را بدانید تا مطمئن شوید که گرفتار نخواهید شد. اگر قصد دارید مثل یکی از بسیار خارجی در ترکیه باشید که از نرخ بهره سود پس انداز ماهانه برای زندگی در خارج از کشور استفاده می کنند، طوری خرید کنید که بهترین سود را ببرید.

3: تصویر بزرگ: روزهای غم انگیز و لحظاتی وجود خواهد داشت که دلتنگ دوستان و خانواده خواهید شد. گاهی اوقات اعصابتان با بروکراسی و کاغذبازی های اداری ترکیه به هم می ریزد. در موارد دیگر اختلاف نظرهای فرهنگی با همسایگان ترک اتفاق خواهد افتاد. وقتی چنین اتفاقاتی رخ می دهد به یاد بیاورید که خود را به دلایل کوچک ناراحت نکرده و دلایلی را که به خاطرشان به ترکیه آمدید را به خاطر آورید. حس مشتاقانه ای از خودآگاهی به شما کمک می کند که به جای نگاه کردن به روی بد زندگی، به روی خوب آن بنگرید.

اگر علاوه بر نکات مهاجرت به ترکیه قصد خرید خانه در خارج از کشور را دارید، در وبسایت “ترکی پراپ” به‌عنوان یک آژانس معاملات ملکی در ترکیه می ­توان گلچینی از آگهی های ملک در شهرهای این کشور را ببینید. هر فهرست شامل تصاویر، اطلاعات موقعیتی، و جزئیات ملک است. در صورتی که هر کدام از خانه­ ها توجه شما را جلب کرد، می­ توانید برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید یا فرم پرسش­نامه را پر کنید. همچنین اگر در استانبول هستید و مایلید ملک و منطقه را از نزدیک ببینید، برای هماهنگی تاریخ و زمان، کافی است با ما تماس بگیرید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

ارتباط در واتس اپ
مشاوره رایگان در واتس اپ
Copy link
Powered by Social Snap