مناطق مسکونی استانبول ،6 منطقه در استانبول برای خرید املاک!

مناطق مسکونی استانبول

مناطق مسکونی استانبول :اگر با شهر استانبول آشنایی داشته باشید، احتمالا می­دانید کجا املاک بخرید و با مناطق مسکونی استانبول آشنا هستید چه برای کار باشد چه خانه­ای برای تعطیلات. با این حال، سرمایه گزاران جهانی و کسانی که به دنبال این هستند که استانبول را بهتر بشناسند، اغلب نمی­دانند کدام منطقه برای آن­ها مناسب­تر است. این موضوع قابل درک است.

به عنوان بزرگ­ترین شهر ترکیه، سرمایه گزاران املاک نیز می­خواهند بدانند کدام مناطق بالاترین رشد قیمت و بیشترین قیمت در هر متر مربع را دارند و بازار حال حاضر را به سمت خود می­کشانند. در این مقاله، به همسایگی­های استانبول به جهت بازار مسکن نگاهی می­اندازیم، اما با توجه به اینکه این شهر، شهر بسیار بزرگی است، بگذارید با حقایق جغرافیایی و مدهای جدید سبک زندگی شروع کنیم.

در قسمت شمالی و جنوبی ترکیه، استانبول به دو بخش اروپایی و آسیایی تقسیم می­شود که در دو طرف بوسفور قرار دارند. تعدادی جزیره نیز که به عنوان شاهزاده­ها شناخته می­شوند، در قسمت کرانه­ی آسیایی وجود دارند. بوسفور قسمت استراتژیکی از استانبول محسوب می­شود. برای قرن­ها، امپراتوری­ها برای به دست آوردن این منطقه و آبراه شاخه­ی طلایی که در آن وجود دارد، با یکدیگر جنگیده­اند. این روزها، این منطقه به عنوان پلی بین قسمت­های آسیایی و اروپایی شناخته می­شود. در ادامه به مناطق مسکونی استانبول می پردازیم.

مناطق مسکونی استانبول

مناطق مسکونی استانبول

استانبول هم­چنان با توسعه و ساخت ساختمان­های جدید، در حال بهبود بازار املاک خود هستند. بیشتر این ساختمان­ها در منطقه­ باهچه شهیر- باساک شهیر و مسیر باسین اکسپرس قرار دارند که فرودگاه جدید استانبول را به مراکز شهر ارتباط می­دهند. متخصصان در این زمینه می­گویند که این مناطق باعث بازگشت رقابت در زمینه­ی سرمایه گزاری برای مدت کوتاهی می­شوند، زمانی که آن­ها را با مناطق دیگر مقایسه می­کنیم؛ بنابراین سرمایه گزاران بازار املاک به سمت این مناطق هجوم آورده­اند.

بهترین محل برای گردشگری منطقه­ی  فاتح

وقتی به مناطق گردشگری و توریستی نگاه می­کنیم، منطقه­ی فاتح محبوب­ترین آن­هاست. و این قابل درک است زیرا مملو از ساختمان­های تاریخی و اسطوره­ای مثل مسجد آبی، حقیا سوفیا و کاخ توپکاپی هستند. هر شخصی که به دنبال درآمدی از راه خرید اماکنی برای اجاره به صورت کوتاه مدت در تعطیلات می­باشد، باید این منطقه را در نظر داشته باشد.

اگر در همان قسمت اروپایی استانبول به سمت شاخ طلایی حرکت کنیم، به قسمت­های تاکسیم و بیوگلو می­رسیم که مردم محلی به آن­ها استانبول جدید می­گویند زیرا در آنجا می­توان بهترین مکان­های شبانه و خرید را با انتخاباتی گوناگون پیدا کرد. بسیاری از توریست­ها نیز مکان­هایی برای اقامت در این مناطق اجاره می­کنند که خود بتوانند در آن­ها به تهیه غذا بپردازند.

بهترین مکان برای کسب و کار لونت

در حالی که گردشگری عاملی مهم در موفقیت استانبول به شمار می­رود، این شهر هم­چنین کانونی برای کسب و کار، تجارت و اقتصاد نیز می­باشد. مناطق جداگانه به عنوان مراکزی مناسب برای سرمایه­گزارانی که به دنبال املاک تجاری هستند، می­درخشند و این مناطق شامل لونت، ماسلاک و اسن یورت هستند.

دو منطقه­ی اول اغلب برای عنوان بلندترین آسمان­خراش با یکدیگر رقابت می­کنند، هرچند لونت یک مزیت دارد و آن این است که در مسیر خط متروی اصلی قرار دارد که این موضوع کار را برای کسانی که به صورت مکرر در یک مسیر رفت و آمد دارند تا به محل کارشان برسند، آسان­تر می­کند. دیگر مناطقی که برای املاک تجاری مناسب هستند شامل سیسلی، کاگیتان و اسن یورت هستند.

گران­ترین منطقه بشیکتاش

وقتی وارد بازار املاک استانبول می­شوید لازم است بدانید که خانه­ هایی که در سواحل بوسفور وجود دارند، به عنوان گران­ترین خانه ­های ترکیه شناخته می­شوند. قسمتی از ناحیه، عمارت­های یالی هستند که توسط خاندان سلطنتی عثمانی و اعضای بالا مرتبه­ جامعه برای استفاده به عنوان خانه ­های تابستانی ساخته شده­اند.

این روزها، برخی از آن­ها به عنوان هتل و موزه استفاده می­شوند اما بقیه­ی آن­ها هم­چنان املاک شخصی و تحت حفاظت هستند. برای این­که به شما نشان بدهیم که چقد قیمت دارند، یکی از این عمارت­ها که اربیگلن نام دارد، تقریبا 200 میلیون دلار ارزش دارد. علاوه بر این، منطقه­ی بشیکتاش در سواحل اروپایی به عنوان گران­ترین قسمت مسکونی از نظر قیمت بر متر مربع شناخته می­شود.

ارزان­ترین مناطق مسکونی استانبول اسن یورت

ارزان­ترین منطقه اسن یورت است که در حواشی استانبول اروپایی بین کوچوک ککمچه و بویوک ککمچه قرار دارد. یکی از دلایل ارزان­ بودن آن، این است که موقعیت درون­بومی آن باعث می­شود که قیمت­های اماکن آن به دلایل رایجی چون داشتن منظره­ای رو به دریا یا ساحلی بودن افزایش پیدا نکند. منطقه­ی اسن یورت که در حال توسعه­ی گسترده با ساختن ساختمان­های جدید و نیمه آماده می­باشد، برای خریدارانی که سرمایه­ی محدودی دارند مناسب هستند.

مناطق مسکونی استانبول

آشنایی با مناطق این شهر

زیتین­بورنو

در ادامه بحث مناطق مسکونی استانبول با این محلات آشنا شوید. هر کس که بخواهد با سبک زندگی در بوسفور آشنا شود و منظره­ای خیره­کننده را تجربه کند، بهتر است به منطقه­ی زیتین­بورنو نگاهی بندازد. هم­چنین، متخصصان بازگشت توجهات قابل توجهی به سمت این منطقه را در مقایسه با دیگر مناطق گران قیمت مشابه مانند ببک، ایستینیه و ساریر پیشبینی کرده­اند. دو مزیت مهم دیگر زیتین­بورنو، فروشگاه­های بسیار زیاد آن به لطف مرکز خرید اولیویم، و ارتباطات بسیار خوب آن با همه جا از طریق شبکه حمل و نقل گسترده­ی استانبول می­باشند.

ایستینیه

ایستینیه به عنوان یک منطقه­ی گران قیمت دیگر، همه شرایط لازم را دارد. این منطقه که متعلق به منطقه­ی ساریر می­باشد، گرفتن مجوز ساخت و ساز در آن سخت است و زمانی هم که این مجوز گرفته شود، استانداردهای بالا و سختی برای آن وجود دارد؛ از این رو بازار مسکن ایستینیه با مناطقی چون لونت تفاوت دارد. این منطقه منزلی برای یک مرکز خرید با همین نام می­باشد که یکی از بزرگ­ترین و بهترین مراکز خرید در استانبول است، و مقیمان این منطقه دسترسی راحتی به راه­های جنگلی مخصوص دویدن و مناطق مخصوص پیک­نیک در جنگل بلگراد دارند.

باهچه­ شهیر

باهچه­شهیر که در منطقه باساک شهیر وجود دارد، توجهات زیادی را به خاطر فضای سبزش به خود جلب می­کند. این منطقه­ی مسکونی فقط 6 کیلومتر با کانال آب نقشه کشی شده­ی استانبول، و 40 دقیقه با فرودگاه جهانی جدید فاصله دارد که این موارد باعث شده­اند که خریداران خارجی به این منطقه علاقه­مند باشند. دریاچه­ی باهچه­شهیر، مانند تاج این منطقه می­باشد و در آخر هفته­ها و تابستان، مقیمان این منطقه به آن هجوم می­آورند تا از محیط­های مناسب آن برای پیک­نیک، کافه­ها، و زمین­های بازی برای کودکان لذت ببرند. هم­چنین بسیاری از ساختمان­های نیمه آماده در باهچه شهیر اقساط خرید بدون سود 3 ساله ارائه می­دهند.

بویوک ککمچه

این منطقه، در صدر بازار مسکن قرار دارد. این منطقه که طی 50 سال اخیر از روستایی کوچک به شهری پر جمعیت تبدیل شده، بسیاری از مردم به خاطر سبک زندگی بندر مانند و بازارهای آن در آن ملک می­خرند. این منطقه در کنار دریاچه­ای بزرگ قرار دارد، که منطقه­ای بسیار مهم محسوب می­شود. بازار املاک بویوک ککمچه هم­ خریداران با سرمایه­ی محدود و هم خریداران شیک پسند را به خود جذب می­کنند و از این نظر همه پسند است.

کوچوک ککمچه

کوچوک ککمچه که در شبه جزیره­ی کاتالکا قرار دارد، برای دهه­های زیادی، منطقه­ای محبوب برای تفریح در آخر هفته­های مردمی بود که در مراکز شهر زندگی می­کردند. زمانی که توسعه دهندگان بازار مالکان متوجه شدند که این منطقه پتانسیل بالایی دارد، این شرایط تغییر کرد و مردم محلی در آن خانه­های تفریحی و بازنشستگی خریداری کردند. این روزها، هم مردم ترکیه هم افراد خارجی در این منطقه املاک دارند و از اماکن تفریحی آن مانند دریاچه­ی کوچوک ککمچه لذت می­برند. این منطقه نیز در مسیر کانال آب نقشه کشی شده قرار دارد.

برای اینکه اطلاعات بیشتری راجع خرید املاک در استانبول کسب کنید، لیست­های املاک ما را بررسی کنید. هر یک از این لیست­ها شامل اطلاعات گسترده­ای راجع به هر منطقه، همسایگی­های آن­ها، و امکانات آن­ها نظیر مراکز خرید و حمل و نقل هستند. اگر می­خواهید یک ملک را ببینید یا اطلاعات بیشتری راجع به آن از طریق ایمیل به دست آورید، کافی است با ما تماس بگیرید. به عنوان یک آژانس املاک با تجربه در ترکیه که شواهدی مستند در زمینه­ی فروش مسکن در استانبول دارد، ما به شما مشاوره می­دهیم و شما را در روند خرید مسکن کمک می­کنیم.

مناطق مسکونی استانبول

مناطق قابل توجه دیگر

منطقه­ ساریر استانبول

به عنوان یکی از مناطق مسکونی استانبول ، ساریر دارای اعتبار بالایی می­باشد. جایگاه بالای آن در بازار نیز داشتن بهترین زندگی در استانبول همراه با معماری­ها و مناطق مسکونی شیک را تضمین می­کند. در این مقاله، بیشتر درباره­ی این مناطق و دلیل اینکه چرا منطقه­ی ساریر مورد توجه خریداران می­باشد، بخوانید.

درباره­ی باساک شهیر

بسیاری از سرمایه گزاران خارجی در زمینه­ی املاک در حال هجوم به سمت منطقه باساک شهیر هستند که پتانسیل زیادی را از خود برای آینده نشان می­دهد و در حال توسعه زیربناهایی می­باشد. مناطق مسکونی آپارتمانی در حال حاضر مد روز هستند، و این مقاله درباره­ی این­که مالکان مساکن باید در انتظار چه چیزهایی باشند، صحبت می­کند.

اگر علاوه بر آشنایی مناطق مسکونی استانبول  قصد خرید ملک در استانبول را دارید، در وبسایت “ترکی پراپ” به‌عنوان یک آژانس معاملات ملکی در ترکیه می ­توان گلچینی از آگهی های ملک در شهرهای این کشور را ببینید. هر فهرست شامل تصاویر، اطلاعات موقعیتی، و جزئیات ملک است. در صورتی که هر کدام از خانه­ ها توجه شما را جلب کرد، می­ توانید برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید یا فرم پرسش­نامه را پر کنید. همچنین اگر در استانبول هستید و مایلید ملک و منطقه را از نزدیک ببینید، برای هماهنگی تاریخ و زمان، کافی است با ما تماس بگیرید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

ارتباط در واتس اپ
مشاوره رایگان در واتس اپ
Copy link
Powered by Social Snap