مناطق خرید ملک در استانبول ،6 منطقه استانبول برای خرید املاک!

مناطق خرید ملک در استانبول

اگر با شهر استانبول آشنایی داشته باشید، شاید بدانید که مناطق خرید ملک در استانبول کجاست، حال چه این خانه برای تعهد کاری باشد چه خانه‌ای برای گذران تعطیلات. هرچند سرمایه‌گذاران بین‌المللی و افرادی که به دنبال شناخت هر چه بهتر استانبول هستند معمولا سردرگم میشوند که کدام منطقه شهر بیشتر مناسب آنهاست. این کاملا قابل درک است. ذسرمایه‌گذاران املاک نیز میخواهند بدانند که کدام مناطق استانبول، به عنوان بزرگترین شهر ترکیه بیشترین افزایش ارزش سرمایه، بیشترین قیمت به ازای هر متر مربع و روندهای فعلی بازار را دارد. در این مقاله، نگاهی به محله‌هایی که بازار مسکن استانبول را میگردانند می‌اندازیم اما با توجه به اینکه استانبول شهر بزرگیست، بگذارید نخست با اطلاعات جغرافیایی و گرایشهای سبک زندگی آغاز کنیم. استانبول که دربرگیرنده ناحیه شمالی- جنوبی ترکیه است به دو بخش اروپایی و آسیایی تقسیم میشود که که در دو سوی تنگه بسفر قرار دارند. گروهی از جزایر، معروف به جزایر پرنس نیز در کرانه آسیایی استانبول واقع شده‌اند. تنگه بسفر بخش استراتژیک استانبول است. برای قرنهای متمادی، امپراتوریها بر سر بدست آوردن کنترل این تنگه و آبراه شاخ طلایی که در مجاورت آن قرار دارد جنگیدند. امروزه تنگه بسفر پلیست بین بخش آسیایی و اروپایی استانبول برای آشنایی با مناطق خرید ملک در استانبول به ادامه مطلب مراجعه کنید.

مناطق خرید ملک در استانبول

مناطق خرید ملک در استانبول

لازم است بدانید که: استانبول با شهرکهای نوساز هنوز هم در حال احیای بازار املاک خویش است. بیشتر این ساختمانهای نوساز در اطراف محله باهچه شهیر – باشاک شهیر و مسیر باسین اکسپرس که فرودگاه جدید استانبول را به مرکز شهر وصل میکند قرار دارند. کارشناسان میگویند که در مقایسه با سایر مناطق، آنها سود رقابتی‌ای برای سرمایه‌گذاریهای کوتاه مدت ارائه میدهند؛ از اینرو، سرمایه‌گذاران املاک در این منطقه تجمع کرده‌اند. تمام مناطق خرید ملک در استانبول مناطق مسکونی هستند و دارای آپارتمانهای مسکونی مدرن با امکانات همگانی نظیر استخر شنا، باشگاه، سونا و باغهای محوطه‌سازی شده میباشند. مسیر باسین اکسپرس برای شبکه حمل و نقلی استانبول بسیار حائز اهمیت است، به همین جهت منطقه محبوبیست. (بیشتر بخوانید – در مورد باسین اکسپرس و صنعت املاک)

مناطق خرید ملک در استانبول

منطقه فاتح استانبول – بهترین مکان برای گردشگری

اگر به دنبال مکانهای توریستی میگردید، منطقه فاتح پرطرفدارترین منطقه استانبول است. محبوبیت این منطقه با توجه به بناهای تاریخی سنتی آن مثل مسجد آبی (مسجد سلطان احمد)، مسجد ایاصوفیه و کاخ توپکاپی قابل درک است. هر کسی که به دنبال درآمدی از اجاره خانه در تعطیلات کوتاه‌مدت است باید این منطقه را نیز مد نظر بگیرد. آنسوی خلیج شاخ طلایی اما در بخش اروپایی استانبول، به مناطق تکسیم و بی‌اوغلو میرسیم که مردم محلی لقب استانبول جدید را به آن داده‌اند زیرا گردشگران بهترین تفریحات شبانه و بازارهای خرید را با گزینه‌های بسیار در اینجا می‌یابند. اکثر گردشگران نیز در این محلات اتاقهای خودپذیرایی رزرو میکنند.

مناطق خرید ملک در استانبول

منطقه لونت – بهترین مکان برای تجارت

درحالیکه توریسم عامل اصلی کامیابی شهر استانبول است، اما این شهر قطب تجاری، مالی و اقتصادی ترکیه نیز به حساب می‌آید. برخی از مناطق منحصر به فرد شهر، محلی برای سرمایه‌گذارانی که به دنبال املاک تجاری میگردند به شمار میرود و این مناطق شامل محله‌های لونت، مسلک و اسن‌یورت هستند. دو محله اول اغلب اوقات برای کسب عنوان مرتفعترین آسمان‌خراش با یکدیگر رقابت میکنند،  هرچند محله لونت از مزیت قرارگیری در مسیر خط متروی اصلی نیز برخوردار است که رفت و آمد مردم را به محل کارشان راحتتر میکند. مناطق مناسب دیگر برای املاک تجاری شامل منطقه شیشلی، کاگیتان و اسن‌یورت هستند.

مناطق خرید ملک در استانبول

گرانترین منطقه استانبول – منطقه بشیکتاش

یکی از چیزهایی که هنگام وارد شدن به بازار املاک استانبول لازم است بدانید این است که خانه‌های خلیج بسفر، گرانترین خانه‌های ترکیه به شمار میروند. بخشی از این منطقه، عمارتهای یالی هستند که توسط خانواده سلطنتی عثمانی و اشراف جامعه ساخته شده و به عنوان خانه‌های تابستانی استفاده میشدند. اینروزها از برخی از این عمارتها به عنوان هتل و موزه استفاده میشود و باقی آنها هنوز نیز عمارت شخصی هستند و تحت حفاظت قرار دارند. برای اینکه مثالی از قیمت آنها به شما نشان دهیم، یکی از آنها که عمارت اربیل‌گن نامیده میشود، قیمت سرسام‌آوری در حدود 200 میلیون دلار دارد. غیر از اینها، محله بشیکتاش که در کرانه اروپایی استانبول واقع است به عنوان گرانترین منطقه مسکونی شهر از نظر قیمت به ازای هر متر مربع به شمار میرود.

مناطق خرید ملک در استانبول

ارزانترین منطقه استانبول – منطقه اسن‌یورت

ارزانترین از مناطق خرید ملک در استانبول منطقه اسن‌یورت است که در حومه استانبول بین کوچوک‌چکمجه و بیوک‌چکمجه قرار دارد. یکی از دلایل ارزان بودن آن وضعیت داخلی و فاصله آن از دریاست که باعث بالا رفتن قیمت مسکن که اغلب به خانه‌های ساحلی و رو به دریا مربوط است، نمیشود. اسن‌یورت که به دلیل املاک نوساز و پیش‌فروش شده، دستخوش ساخت و سازهای گسترده‌ای شده است، پتانسیل بالایی برای خریداران با بودجه معقول دارد.

مناطق خرید ملک در استانبول

شش منطقه قابل توجه استانبول برای خرید املاک

زیتون بورنو

هر فردی که قصد بهره بردن از سبک زندگی بسفر و در عین حال به چنگ‌آوردن ویویی شگفت‌انگیزی برای خود را دارد، نگاهی به منطقه زیتون بورو خواهد انداخت. کارشناسان پیش‌بینی میکنند که از این منطقه در قیاس با مناطق گرانتر مثل محله ببک، استینیه و ساریر، سود ارزش سرمایه قابل‌ملاحظه‌ای به دست خواهد آمد. دو جنبه مهم دیگر زیتون بورو، خریدهای فراوان آن به لطف مرکز خرید اولیویوم و اتصال فوق‌العاده آن با گرانترین شبکه حمل و نقلی استانبول است.

ایستینیه

ایستینیه به عنوان یک منطقه تجاری گرانقیمت دیگر، تمام نیازها را برآورده کرده است. در این منطقه که متعلق به منطقه ساریر است، به دست آوردن مجوز ساخت و ساز بسیار مشکل است و پس از واگذاری مجوز نیز، محدودیت ارتفاعی برای ساختمان وجود دارد. با این حال بازار املاک استینیه با بازار املاک مناطق دیگر مثل لونت، متفاوت است. این منطقه دارای بازار خریدی به همین نام است که یکی از بزرگترین و بهترین بازارهای استانبول محسوب میشود، و ساکنین دسترسی نزدیکی به مسیر پیاده‌روی و نقاطی برای تفریح و گردش در جنگل بلگراد دارند.

مناطق خرید ملک در استانبول

بیشتر بخوانید: باهچه شهیر ،با این منطقه در استانبول بیشتر آشنا شوید!

باهچه شهیر

یک دیگر از مناطق خرید ملک در استانبول باهچه شهیر است، باهچه شهیر که در منطقه باشاک شهیر واقع است، به دلیل فضای سبزش توجه بسیاری را به خود جلب میکند. این منطقه مسکونی در شش کیلومتری مسیر کانال طرح‌ریزی شده استانبول قرار دارد و چهل کیلومتر نیز با فرودگاه بین‌المللی استانبول فاصله دارد، از این رو برای خریداران خارجی نیز جذاب است. دریاچه باهچه شهیر نگین این منطقه است، و مردم آخر هفته‌ها و طی تابستان برای لذت بردن از مناطق تفریحی، کافه‌ها و زمین بازی کودکان در آنجا تجمع میکنند. بسیاری از ساختمانهای پیش‌فروش شده در باهچه شهیر نیز طرحهایی با اقساط سه ساله و بدون سود ارائه میدهند.

بیوک چکمجه

این منطقه کنترل بازار را در دست دارد. افراد بسیاری در این منطقه که در طی پنجاه سال گذشته از یک روستای کوچک به شهری شلوغ تبدیل شده است، بخاطر زندگی ساحلی و بازارهای خرید ملک میخرند. این منطقه در مجاورت یک دریاچه بزرگ قرار دارد که نقش نشانه اصلی منطقه را دارد. بازار املاک بیوک چکمجه هم با بودجه خریداران ثروتمند و هم با بودجه خریداران اقتصادی تطابق دارد، بنابراین بازاری همه‌جانبه است.

کوچوک چکمجه

این منطقه که در شبه‌جزیره چاتالجا واقع است، برای دهه‌های متمادی، مکان تفریحی دلچسبی برای تعطیلات آخر هفته مردم محلی‌ای که در مرکز شهر زندگی میکنند بود. اما وقتیکه سازندگان املاک متوجه شدند که این مکان از پتانسیل بالقوه‌ای برخوردار است این وضع تغییر کرد و مردم محلی در اینجا اقدام به خرید خانه سالمندان و خانه‌های تفریحی کردند. امروزه هم ترکها و هم خارجیها در اینجا ملک و املاک دارند و از مناظر دیدنی آن مثل دریاچه کوچوک چکمجه لذت میبرند. این منطقه نیز یکی از منطقه‌های موجود در طرح مسیر کانال است.

اگر قصد آشنایی با مناطق خرید ملک در استانبول را دارید در وبسایت “ترکی پراپ” به‌عنوان یک آژانس معاملات ملکی در ترکیه می ­توان گلچینی از آگهی های ملک در شهرهای این کشور را ببینید. هر فهرست شامل تصاویر، اطلاعات موقعیتی، و جزئیات ملک است. در صورتی که هر کدام از خانه­ ها توجه شما را جلب کرد، می­ توانید برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید یا فرم پرسش­نامه را پر کنید. همچنین اگر در استانبول هستید و مایلید ملک و منطقه را از نزدیک ببینید، برای هماهنگی تاریخ و زمان، کافی است با ما تماس بگیرید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

ارتباط در واتس اپ
مشاوره رایگان در واتس اپ
Copy link
Powered by Social Snap