مناطق ارزان استانبول ،در کدام منطقه ترکیه ملک خریداری کنیم؟

مناطق ارزان استانبول

اگر در سایت ما نگاهی به املاک قابل خریداری انداخته باشید، ممکن است متوجه نکته ی عجیبی شده باشید: مناطق ارزان استانبول که نسبت به سایر محله های آن قیمت ملک پایین تر است. این مهم در شهری که در آن اشتهای سیری ناپذیری در زمینه ی املاک وجود دارد، عجیب به نظر میرسد. ولی توضیح ساده ای وجود دارد؛ کامرون دگین، مدیر املاک و مستغلات ترکیه در ادامه توضیح میدهد.

او این موضوع را تایید کرده و ادامه میدهد”قیمت املاک در حومه ی استانبول نسبت به مرکز آن، به طرز چشمگیری کمتر است و ممکن است برایتان این سوال بوجود بیاید که علیرغم وجود خریداران زیاد- به ویژه ترک تباران- چرا اینگونه است؟دگین به افزایش شدید تعداد خریداران حرفه ای ترک تبار اشاره میکند و ادامه میدهد که این ها افرادی مجرد، زوج های جوان یا خانواده هایی بین 20 تا 40 سال هستند. آیا این آپارتمان های با قیمت کمتر که در حومه ی نزدیک شهر قرار دارند برای این خریداران مناسب نیست؟ خلاصه بگوییم، خیر.

مناطق ارزان استانبول

مناطق ارزان استانبول

دگین ادامه میدهد: این خریداران بیشتر روی مناطق مرکزی تمرکز دارند. آن ها بیشتر علاقه دارند تا خانه هایی نزدیک به محل کارشان خریداری کنند و به خاطر اعتبار و حفظ کلاس کاری نیز ترجیح بر این است که در مرکز استانبول زندگی کنند. تقاضا برای زندگی در مناطق ارزان استانبول به حدی زیاد است که خریداران حاضر به مصالحه و توافق بیشتری هستند.

آنان به جای خرید یک خانه ی بزرگ سه خوابه در حومه ی شهر یک خانه ی یک خوابه با فضای کمتر در مرکز شهر خریداری می کنند. اگر نخواهید برای خرید املاک مرکزی و لوکس بسفر اقدام کنید، باز هم قادر هستید تا با پرداخت مبلغی مناسب، در منطقه ای مطلوب زندگی کنید. دگین به سرمایه گذاران خارجی پیشنهاد میکند تا از بازار داخلی پیروی کنند: هنگامی که موضوع کسب درآمد در میان است، اگر توجهتان معطوف به مناطق پرجمعیت است، یافتن خریداری در همین مناطق مطلوب تر است. اگر در تلاشید تا مبالغ دریافتی خود را به حداکثر برسانید، توجه خود را به مرکز شهر استانبول معطوف کنید.

مناطق ارزان استانبول

عرضه ی بیش از حد منجر به رکود قیمت ها شده است

طی دهه ی گذشته، رشد بیش از حد ساخت و ساز در مناطق ارزان استانبول منجر به افزایش عرضه شده است. در برخی مناطق مانند بیلیک دوزو، میزان عرضه از تقاضا پیشی گرفته و همین امر منجر به رکود قیمت ها شده است. اگر به قیمت املاک حومه در طی 5 سال گذشته نگاهی بیاندازید متوجه میشوید که افزایش قابل توجهی در قیمت ها رخ نداده است.

وی میافزاید: با اینکه این مهم در همه جا یکسان نیست- برای مثال در منطقه ی باشاک شهیر قیمت ها افزایش داشته اند- ولی به طور کلی قیمت ها افزایش زیادی نداشته اند. وی ادامه میدهد: این موارد برای افرادی که به دنبال بازده ی میان مدت نیستند، گزینه ی خوبی محسوب میشوند ولی باید به این نکته توجه کرد که این ها سرمایه گذاری های بلند مدتی هستند.

مناطق ارزان استانبول

از سرمایه گذاری مشترک بر حذر باشید

یکی دیگر از اشتباهات سرمایه گذاری مشترک است.در این مورد یک توسعه دهنده با صاحب زمین همکاری میکند. به جای خرید ملک، توسعه دهنده مذاکره ای منوط بر این امر که تنها مالکیت بخشی از ملک به او واگذار شود، انجام میدهد. در این مورد ممکن است افراد دیگری مانند پیمان کار نیز در این معامله ذینفع باشند.

هنگامی که این ذینفعان سهم خود را بفروش برسانند، ممکن است روی قیمت ملک تاثیر بگذارد.هنگامی که تعداد شرکا زیاد باشد، پس از اتمام پروژه، آنان می توانند سهم خود را با قیمت نازل تر از قیمت شما بفروش برسانند و تا هنگامی که تمامی این واحد ها به طور کامل بفروش نرسد، شما شاهد رشد قیمت زیادی در سرمایه گذاری خود نخواهید بود.

اگر   قصد خرید ملک در مناطق ارزان استانبول را دارید، در وبسایت “ترکی پراپ” به‌عنوان یک آژانس معاملات ملکی در ترکیه می ­توان گلچینی از آگهی های ملک در شهرهای این کشور را ببینید. هر فهرست شامل تصاویر، اطلاعات موقعیتی، و جزئیات ملک است. در صورتی که هر کدام از خانه­ ها توجه شما را جلب کرد، می­ توانید برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید یا فرم پرسش­نامه را پر کنید. همچنین اگر در استانبول هستید و مایلید ملک و منطقه را از نزدیک ببینید، برای هماهنگی تاریخ و زمان، کافی است با ما تماس بگیرید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

ارتباط در واتس اپ
مشاوره رایگان در واتس اپ
Copy link
Powered by Social Snap