مدارس بین المللی در ترکیه ،درس خواندن برای اتباع خارجی!

مدارس بین المللی در ترکیه

یکی از مهمترین مسایل برای مهاجران ساکن استانبول، پیدا کردن مدرسه مناسب برای فرزندان آنهاست. از آنجایی که فرزندان زبان دیگری را صحبت می‌کنند و اکثرا شهروندان کشورهای دیگری هستند، مدارس ترک زبان نمی‌توانند گزینه انتخابی آنها باشند. در عوض مدارس بین المللی در ترکیه وجود دارند که برای دانش‌آموزان خارجی طراحی شده‌اند.‌

این مدارس بین‌المللی از برنامه آموزشی و روش تدریس امریکایی یا بریتانیایی جهت آماده‌سازی دانش‌آموزان برای سیستم و امتحانات آموزش بین‌المللی الهام گرفته‌اند. مدارس بین‌المللی به دانش‌آموزان برای رفتن به کالج در کشورهای دیگر نیز کمک می‌کنند. همچنین دانش‌آموزان را در یادگیری زبان‌های مختلف یاری می‌دهند.

بسیاری از مدارس بین المللی در ترکیه زبان آموزش، انگلیسی است و دوره‌های آموزشی زبان‌های دیگر نیز ارائه می‌شود. از آنجا که دانش‌آموزان ساکن ترکیه هستند، معمولا زبان ترکی آموزش داده می‌شود. همچنین با توجه به پروفایل شخصی دانش‌آموز، یک زبان سوم هم ارائه می‌شود. برای مثال در مدارسی که عمده دانش‌آموزان را عرب‌زبانان تشکیل می‌دهند، زبان عربی به عنوان زبان سوم ارائه می‌شود.

با وجود‌اینکه مدارس بین‌المللی زیادی در استانبول وجود دارند، اما آنها از جنبه‌های خاصی با یکدیگر متفاوت هستند. بسته به نوع آموزشی که شما برای فرزند خود می‌خواهید، بودجه و محل زندگی تان، می‌توانید بهترین گزینه مناسب خودتان را از میان آنها انتخاب کنید. ما برخی از مدارس بین‌المللی شناخته شده در استانبول را برای شما لیست و اطلاعات اولیه در مورد آنها را فراهم کرده‌ایم. برای آشنایی بیشتر با مدارس بین المللی در ترکیه به ادامه مطلب مراجعه کنید.

مدارس بین المللی در ترکیه

مدارس بین المللی در ترکیه

مدرسه بین‌المللی سفیر

زبان آموزشی مدرسه بین‌المللی سفیر انگلیسی است و از آنجا که اکثریت دانش‌آموزان عرب‌زبان هستند، زبان عربی نیز تدریس می‌شود. با‌این حال، مدرسه بین‌المللی سفیر زبان ترکی را نیز تدریس می‌کند که به دانش‌آموزان‌این امکان را می‌دهد تا زندگی شخصی خود را بهبود بخشند چرا که ساکن ترکیه هستند. مدرسه بین‌المللی سفیر برنامه آموزشی امریکایی را از پیش کودکستانی تا کلاس دوازدهم برای دانش‌آموزان خود به کار می‌گیرد.

‌این برنامه آموزشی مبتنی بر فعالیت دانش‌آموزان است و فعالیت‌های زیادی وجود دارد تا فرآیند یادگیری دانش‌آموزان را تسریع کند. برنامه پشتیبانی آموزشی مدرسه، درنظرگیری نیازهای دانش‌آموزان را ممکن می‌سازد و آنها را در موفقیت‌های تحصیلی یاری می‌دهد. با فارغ التحصیلی از مدرسه بین‌المللی سفیر، دانش‌آموزان یک دیپلم امریکایی دریافت می‌کنند.

چیزی که مدرسه بین‌المللی سفیر را از دیگر مدارس بین المللی در ترکیه متمایز می‌کند ‌این است که به دانش‌آموزان خود ارزش‌های اسلامی‌ را نیز آموزش می‌دهد. مدرسه بین‌المللی سفیر، در کنار درس‌های اصلی مانند ریاضیات، علوم، مطالعات اجتماعی و زبان انگلیسی و کلاس‌های فوق برنامه مانند زبان‌های عربی و ترکی، ورزش، کامپیوتر و فناوری اطلاعات، هنر و موسیقی، دروس اسلامی‌مانند قرآن کریم، مطالعات و تاریخ اسلامی ‌را نیز آموزش می‌دهد.

برنامه آموزشی دبیرستان مدرسه بین‌المللی سفیر دانش‌آموزان را برای امتحانی مانندSAT  و TOEFL که مورد نیاز بسیاری از کالج‌های امریکا و کاناداست، نیز آماده می‌کند. مدرسه بین‌المللی سفیر در حال تلاش برای به کارگیری دوره‌های تعیین سطح پیشرفته‌ای در‌اینده برای دانش‌آموزان کلاس یازدهم و دوازدهم است که آنها را برای پذیرش در دانشگاه‌های خاص امریکا و کانادا آماده کند.

هزینه شهریه سال تحصیلی 2018-2019 برخی پایه‌ها عبارت‌اند از: شهریه مهدکودک 5500 دلار، کلاس اول و دوم 6000 دلار، کلاس سوم 6500، کلاس چهارم 7000 دلار، کلاس پنجم 7200 دلار، کلاس ششم 7500 دلار، کلاس هفتم 7750 دلار، کلاس هشتم 8050 دلار، کلاس نهم 9000 دلار، کلاس دهم 9500 دلار، کلاس یازدهم 9750 دلار و کلاس دوازدهم 10000 دلار. برای اطلاعات بیشتر در مورد مدرسه بین‌المللی سفیر و شهریه‌ها و تخفیف‌های جاری، می‌توانید به وب سایت www.safir-school.com مراجعه کنید.

مدارس بین المللی در ترکیه

مدرسه بین‌المللی برایتس در استانبول

یکی دیگر از مدارس بین المللی در ترکیه مدرسه بین‌المللی برایتس که در منطقه بویوک چکمجه واقع شده و برنامه آموزشی امریکایی دارد که بدین معنی است که سیستم تحصیلی امریکایی به عنوان سیستم آموزشی به کار گرفته شده است. مدرسه بین‌المللی برایتس که برنامه آموزشی امریکایی دارد به عنوان یک مدرسه چندفرهنگی بهترین گزینه است.

در‌این مدرسه که پذیرای دانش‌آموزان تمامی‌ملیت‌هاست، کلاس‌های ترکی و عربی ارائه می‌شود. مدرسه بین‌المللی برایتس به دلیل شهریه‌های مناسب، توجه‌ها را به خود جلب کرده است چرا که به حق تحصیل فارغ از تمکن مالی باور دارد. ویژگی خاص مدرسه بین‌المللی برایتس‌این است که بر اساس نیاز و روش یادگیری هر فرد، روش‌های آموزشی مختلفی را به کار می‌گیرد. همچنین هر دانش‌آموز مربیانی خواهد داشت او را برای‌اینده آماده می‌کنند.

کلاس‌های مدرسه بین‌المللی برایتس به آخرین امکانات تکنولوژیکی مجهز است تا تجربه یادگیری را بهبود بخشند. مدرسه بین‌المللی برایتس محل‌های مخصوص بازی برای سرگرمی‌کودکان دارد، چرا که می‌داند نه تنها آموزش، بلکه بازی نیز برای کودکان مهم است. لابراتوارهای علوم به دانش‌آموزان امکان یادگیری با آزمایش را می‌دهد که فرآیند یادگیری شان را تسریع می‌بخشد.

لابراتوارهای کامپیوتری در مدرسه وجود دارند که به دانش‌آموزان امکان بهره‌مندی از تکنولوژی روز را می‌دهند. کتابخانه مدرسه بین‌المللی برایتس نه تنها صدها جلد کتاب ‌هاردکپی را ارائه می‌دهد، بلکه صدها جلد کتاب الکترونیکی را نیز در وقت نیاز در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌دهد. کافه‌تریای مدرسه نیز به گونه‌ای طراحی شده که سرآشپزهای معتبر با غذاهای سالم از دانش‌آموزان پذیرایی می‌کنند.

مدرسه بین‌المللی برایتس دوره‌های یادگیری پیش دبستانی و دبستان را ارائه می‌دهد. از سال 2019، شهریه دوره‌های پیش دبستانی برای هر سال 5000 دلار است که هزینه لباس فرم و کتاب‌ها را نیز شامل می‌شود. شهریه هرسال دوره دبستان نیز 5750 دلار است که هزینه لباس فرم و کتاب‌ها نیز در شهریه لحاظ شده است. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد مدرسه بین‌المللی برایتس، لطفا از وب سایت رسمی‌آنها به آدرس www.brightsintschool.com دیدن نمایید.

مدارس بین المللی در ترکیه

مدرسه بین‌المللی بریتانیا

در ادامه مبحث مدارس بین المللی در ترکیه ،مدرسه بین‌المللی بریتانیا یک مدرسه بین‌المللی شناخته شده در جهان است که به عنوان تنها مدرسه در استانبول، برنامه آموزشی ملی بریتانیا را ارائه می‌دهد. این مدرسه دانش‌آموزان 2.5 ساله تا 18 ساله را آموزش می‌دهد. برای آموزش دوره دبیرستان، مدرسه بین‌المللی بریتانیا گواهی عمومی‌بین‌المللی از امتحانات بین‌المللی کمبریج را ارائه می‌دهد. مدرسه بین‌المللی بریتانیا در پایان دوره دبیرستان، برنامه دیپلم کارشناسی بین‌المللی را جهت انتخاب از میان گزینه‌های آن در اختیار دانش‌آموزان خود قرار می‌دهد.

در مورد شهریه‌ها بدین گونه است که مدرسه بین‌المللی بریتانیا هزینه درخواستی معادل 1150 دلار دریافت می‌کند که غیرقابل استرداد است. از سال 2019، هزینه ثبت نام کلاس اول تا سیزدهم 5350 دلار و غیرقابل استرداد است.‌ این مبلغ باید در زمان ثبت نام پرداخت شود، در غیر‌این صورت دانش‌آموز مجاز به شروع مدرسه نخواهد بود. شهریه مدرسه بسته به مقطع تحصیلی متفاوت است. شهریه‌هایی که زودهنگام پرداخت می‌شوند، شامل تخفیف هستند. از سال 2019، شهریه پیش دبستانی تمام وقت 13500 دلار، شهریه دبستان 29100 دلار و شهریه دبیرستان بسته به سال تحصیلی بین 30400 تا 31600 دلار است.

شهریه مدرسه شامل کتاب‌ها، شهریه امتحانات، اردوهای دانش‌آموزی، وعده‌های غذایی، کتاب سال، آموزش شنا، لباس فرم تیم و فعالیت‌های مازاد برنامه آموزشی است، با‌این حال‌این شهریه هزینه اتوبوس مدرسه، شهریه امتحان IB، هزینه نهار پیش دبستانی نیمه وقت، بیمه درمانی، لباس فرم و سفرهای آموزشی روزانه را شامل نمی‌شود. برای اطلاعات بیشتر در مورد مدرسه بین‌المللی بریتانیا، لطفا از وب سایت رسمی‌آنها به آدرس www.bis.k12.ir دیدن نمایید.

بیشتر بخوانید: راهنمای شهر استانبول ،اطلاعات و راهنمای شهر توریستی ترکیه!

مدارس بین المللی در ترکیه

مدرسه بین‌المللی استانبول

مدرسه بین‌المللی استانبول یک شیوه آموزشی دانش‌آموز محور و برنامه آموزشی سکولار دارد. مدرسه بین‌المللی استانبول به تمامی‌دانش‌آموزان از بازه سنی 3 تا 18 سال آموزش می‌دهد.‌ این مدرسه در منطقه اوسکودار در بخش آسیایی استانبول واقع شده است.

آموزش سال‌های ابتدایی، دروس اصلی مانند ریاضیات، علوم و زبان در کنار دیگر دروس فوق برنامه مانند هنر، موسیقی، نمایش و کتاب با هدف تحریک حس کنجکاوی، را شامل می‌شود. آموزش مقطع ابتدایی بر سه بخش اصلی تمرکز دارد: مطالعات محیط زیستی، مهارت زندگی و هنرها. پایه‌های ابتدایی اول تا چهارم در مدرسه بین‌المللی استانبول معادل پایه‌های دوم تا پنجم در برنامه آموزشی بریتانیایی است.

برنامه آموزشی راهنمایی در مدرسه بین امللی استانبول پایه پنجم تا هشتم را شامل می‌شود که معادل پایه‌های ششم تا نهم در برنامه آموزشی کمبریج است. در طول سال‌های تحصیلی نهم و دهم، مدرسه بین‌المللی استانبول، برنامه آموزشی IGCSE را به کار می‌گیرد و آن را با برنامه آموزشی سطح A در مقاطع یازدهم و دوازدهم ادامه می‌دهد. شهریه‌های مدرسه بین‌المللی استانبول شامل هزینه نهار، ارزیابی، کتاب‌ها و ابزار آموزشی و مالیات بر ارزش افزوده می‌شود.

شهریه سالانه آموزش سال‌های ابتدایی از 45000 تا 50000 لیر متغیر است. شهریه دبستان از سال اول تا چهارم برابر 61500 لیر است. شهریه سالانه مقطع راهنمایی معادل 65000 لیر است. شهریه سالانه مقطع دبیرستان برابر با 70000 لیر است. در صورت تمایل به دریافت اطلاعات بیشتر در مورد برنامه آموزشی و شهریه‌ها، لطفا به سایت رسمی ‌مدرسه بین‌المللی استانبول به آدرس www.istanbulint.com مراجعه نمایید. در ادامه به دیگر مدارس بین المللی در ترکیه می پردازیم.

مدارس بین المللی در ترکیه

مدرسه بین‌المللی مف (MEF)

هدف مدرسه بین‌المللی مف آموزش دانش‌آموزان از پیش دبستانی تا کلاس دوازدهم است. مدرسه بین‌المللی مف برنامه آموزش سال‌های ابتدایی را ارائه می‌دهد که تحت نظارت سازمان کارشناسی بین‌المللی است. برنامه آموزشی راهنمایی برای آماده سازی دانش‌آموزان کلاس ششم تا هشتم طراحی شده و معادل برنامه IGCSE کمبریج برای کلاس‌های نهم و دهم که جهت آماده سازی آنها را برای پایه‌های یازدهم و دوازدهم عمل می‌کند. دانش‌آموزان پایه‌های یازدهم و دوازدهم برنامه دیپلم IB را انجام می‌دهند.

کلاس‌های درس به آخرین تکنولوژی‌ها از تلویزیون‌های اپل تا تخته‌های هوشمند و لپتاپ، مجهز هستند. همچنین معلم‌ها نیز به تجهیزاتی چون‌ای پد دسترسی دارند تا بتوانند سیستم آموزشی همگام با تکنولوژی را ارائه دهند و از آن بهره ببرند. همچنین مف لابراتوارهای روباتیک مخصوص به همراه لابراتوارهای کامپیوتر برای دروس ICT دارد. مدرسه بین‌المللی مف کتابخانه‌ای با انواع کتاب را نیز برای اوقات مطالعه دانش‌آموزان فراهم کرده است.

مدرسه بین‌المللی مف مجهز به انواع کارگاه‌هاست. در مقطع ابتدایی یک بار در هفته، در مقطع راهنمایی از پایه هشتم تا دوازدهم دو بار در هفته و برای پایه‌های ششم و هفتم چهار بار در هفته به کارگاه‌ها می‌روند. همچنین فعالیت‌های بعد از مدرسه بسیاری برای پیشرفت دانش‌آموزان وجود دارد.

وعده‌های غذایی آماده شده در مف ترکیبی از دستور پخت ترکی و غربی است که از مواد تازه و توسط سرآشپزان معتبر تهیه شده‌اند. از آنجا که مدرسه بین امللی مف به سلامت دانش‌آموزان اهمیت می‌دهد، هیچ ماده افزودنی و نگهدارنده استفاده نمی‌شود.

مدارس بین المللی در ترکیه

مدرسه بین‌المللی اجتماعی استانبول

مدرسه بین‌المللی اجتماعی استانبول در سال 1911 تاسیس شد و از مقطع پیش دبستانی تا کلاس دوازدهم یک برنامه آموزشی IB ارائه می‌دهد. مدرسه بین‌المللی اجتماعی استانبول قدیمی‌ترین مدرسه اروپا و اولین مدرسه ارائه دهنده برنامه آموزشی IB است. مدرسه بین‌المللی اجتماعی استانبول در منطقه تاریخی روملی حصار واقع شده اند. با‌این حال ‌این مدرسه دارای یک محوطه دیگر در محله هدیمکوی در منطقه بویوک چکمجه است.

هزینه درخواست مدرسه بین‌المللی اجتماعی استانبول 1160 دلار و هزینه مالیات یک بار پرداخت و برابر 6000 دلار است. مجموع شهریه از سال 2019 برای پایه‌های اول تا سوم برابر 17920 دلار، برای پایه‌های چهارم تا ششم برابر 19400 دلار ، برای پایه‌های هفتم و هشتم برابر 20830 دلار، برای پایه‌های نهم و دهم برابر 21950 دلار و برای پایه‌های یازدهم و دوازدهم برابر 23170 دلار است.

مدارس بین المللی در ترکیه

 

مدارس بین‌المللی کیستون

آخرین مدرسه از مدارس بین المللی در ترکیه که به آن می پردازیم، کیستون است. مدارس بین‌المللی کیستون فضایی متنوع با دانش‌آموزانی از 35 کشور دنیا مسلط به بیش از 25 زبان و معلمانی از سرتاسر جهان است. بدین ترتیب دانش‌آموزان به داشتن دیدی گسترده از جهان، شناخت فرهنگ‌های مختلف و بهبود درک خویش از جهان نیاز دارند. آموزش ارائه شده در مدرسه بین‌المللی کیستون دانش‌آموز محور و بر اساس فعالیت دانش‌آموزان است. زبان آموزشی انگلیسی است که دانش‌آموزان را به هر دو بخش آکادمیک و عمومی ‌زبان انگلیسی مسلط می‌کند.

برنامه آموزشی در مدرسه بین‌المللی کیستون دروس اصلی مانند علوم، ریاضیات، زبان انگلیسی و مطالعات اجتماعی را به همراه دروس فوق‌العاده مانند فناوری ارتباطات، زبان فرانسه، موسیقی، نجاری، هنرهای بصری و ورزش ارائه می‌دهد. مدرسه بین‌المللی کیستون فعالیت‌های فوق برنامه زیادی مانند اردو، مباحثه، مسابقات، نمایشگاه‌ها به همراه کارگاه‌های مختلف مانند کارگاه نویسندگی، هنرهای بصری، ورزش، رقص، موسیقی و نمایش را نیز ارائه می‌دهد.

مدرسه بین‌المللی کیستون به منظور تجربه محسوس و ناب فرهنگ‌های مختلف، امکان سفرهای بین‌المللی را فراهم کرده است. آنها تا به حال سفر به اسلوونی، فرانسه و هلند را ترتیب داده‌اند. همچنین آنها هر ساله دانش‌آموزان خود را به مدرسه خواهر خود در کانادا می‌برند تا از دروس آموزشی و تجربه فرهنگی منحصر بفرد آن بهره‌مند شوند.

شهریه مدرسه بین‌المللی کیستون در سال 2019 از قرار زیر بوده است: مقطع ابتدایی 12000 دلار، مقطع راهنمایی 11717 دلار، مقطع دبیرستان 13217 دلار. ‌این مبالغ هزینه نهار، لباس فرم و اتوبوس مدرسه را شامل نمی‌شوند. جزییات زیادی در رابطه با ‌اینکه چه مواردی شامل شهریه هر پایه می‌شود و چه مواردی شامل آن نیست، وجود دارد. بنابراین لطفا برای اطلاعات بیشتر به وب سایت رسمی‌آنها به آدرس www.keystoneschools.com.tr مراجعه نمایید.

پس از مطالعه مدارس بین المللی در ترکیه اگر قصد خرید ملک در استانبول را دارید، در وبسایت “ترکی پراپ” به‌عنوان یک آژانس معاملات ملکی در ترکیه می ­توان گلچینی از آگهی های ملک در شهرهای این کشور را ببینید. هر فهرست شامل تصاویر، اطلاعات موقعیتی، و جزئیات ملک است. در صورتی که هر کدام از خانه­ ها توجه شما را جلب کرد، می­ توانید برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید یا فرم پرسش­نامه را پر کنید. همچنین اگر در استانبول هستید و مایلید ملک و منطقه را از نزدیک ببینید، برای هماهنگی تاریخ و زمان، کافی است با ما تماس بگیرید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

ارتباط در واتس اپ
مشاوره رایگان در واتس اپ
Copy link
Powered by Social Snap