محله کوچوک‌ چکمجه استانبول ، همه چیز درباره ستاره‌ املاک و مستغلات ترکیه!

محله کوچوک‌ چکمجه استانبول

محله کوچوک‌ چکمجه استانبول (Kucukcekmece) ستاره‌ی صنعت املاک و مستغلات ترکیه به ویژه استانبول است. منطقه‌ای که به ندرت درمورد آن صحبت می‌شد و سپس به مکانی برای جذب سرمایه‌گذاران جهانی تبدیل شد. شهرت نوظهور آن به‌عنوان مکانی برای خرید املاک ترکیه، افراد با ملیت‌های مختلف را از سرتاسر دنیا به‌سمت خود می‌آورد. نواحی دیگر پیرامون کوچوک‌چکمجه که در سمت اروپایی شبه‌جزیره‌ی چاتالکای استانبول قرار دارند، نیز توجهات پرتب‌وتابی را در صحنه‌ی املاک و مستغلات به سمت خود جلب می‌کنند، من‌جمله ناحیه آوجی‌لار (Avcilar) ، باشاک‌شهر (Basaksehir) ، اسنلر (Esenler) .

اگرچه محله کوچوک‌ چکمجه استانبول در عصر بیزانس و عثمانی شهر کوچکی بود، همیشه یک ناحیه‌ی مسکونی نبوده است. تا هفتاد سال پیش، افراد محلی از سایر مناطق استانبول تنها برای سیر و سیاحت و گذراندن تعطیلات تابستان از آن‌جا دیدن می‌کردند. اما توسعه‌دهندگان و سازندگان خیلی زود متوجه شدند که زمین مسطح و هموار آن برای پروژه‌های ساخت‌وساز ایده‌آل است و ازآن‌جا به بعد کوچوک‌چکمجه رفته‌رفته رشد کرد. درحال حاضر، یک ناحیه‌ی مسکونیِ مُد روز است که ترک‌ها و افراد خارجی به یک‌اندازه بدان علاقه‌مند هستند.

از آن‌جا که فقط 17کیلومتر با مرکزشهر فاصله دارد، مسافرانی که هرروزه برای رسیدن به محل کارشان در رفت‌وآمد هستند از بزرگراه‌های اصلی مجاور مانند بزرگراه E80 و E5 بهره می‌برند. بعلاوه، از آن‌جا برای رسیدن به فرودگاه جدید استانبول تنها یک ساعت رانندگی نیاز است و زمانی که ساخت آن در سال 2023 به اتمام برسد، امکان سفرهای هوایی به بیش از 300 مقصد جهان را در تمام طول سال در اختیار ساکنین قرار می‌دهد.

علاوه‌بر شبکه‌های مفید حمل‌ونقل، مطالب بسیار دیگری نیز درمورد محله کوچوک‌ چکمجه استانبول وجود دارند.  هر فردی که به‌دنبال خرید ملک در استانبول باشد، به‌محض دیدن کوچوک‌چکمجه، به‌راحتی می‌فهمد که چرا خریداران ترک و خارجی املاک را در هوا می‌قاپند.در این مطلب از وبسایت  “ترکی پراپ”  قصد داریم جزییات این محله پرطرفدار را با شما به اشتراک بگذاریم، پس با ما همراه باشید.

محله کوچوک‌ چکمجه استانبول

دریاچه‎‌ی کوچوک‌چکمجه

این دریاچه 14 مترمربع را پوشش می‌دهد و هزاران سال پیش به‌کمک افت‌وخیز سطوح دریا شکل گرفته است، برخی از افراد محلی به آن تالاب می‌گویند چون فقط یک دیوار شنی آن را از دریا جدا می‌کند. متأسفانه، در دهه‌های اخیر، کسب‌وکار محلی درقبال دریاچه کوتاهی کرده و سطح بالای آلودگی آن را به مکانی غیربهداشتی تبدیل کرده است.

تمام این‌ها در سال 2000 ، زمانی که شورای محلی متوجه شد که ساکنین خواهان توجه بیشتر هستند و حفظ این مکان برجسته‌ی طبیعی به مصلحت آن‌هاست، تغییر کرد. گونه‌های مختلف پرندگان به این مکان بازگشته‌اند و آینده‌ی آن به‌نظر درخشان می‌آید. امروزه، 7کیلومتر از ساحل دریاچه امکانات اجتماعی و رفاهی گوناگونی ازجمله مسیر پیاده‌روی و دو، فضای پینیک و کافه در اختیار ساکنین قرار می‌دهد.

هر سال در ماه جولای، به‌منظور گرامیداشت این مکان برجسته‌ی طبیعی، جشنی در محله کوچوک‌ چکمجه استانبول برگزار می‌شود که فرهنگ و میراث محلی را به نمایش می‌گذارد. همچنین، ساکنین از پارک‌های کوچکی که در آن‌ها دریاچه، پل‌های چوبی، فضای پیکنیک، زمین‌های بسکتبال، امکانات کافه و مسیرهای پیاده‌روی وجود دارد، نیز بهره می‌برند. حقیقتاً، اگر فضای سبز همان چیزی‌ست که می‌خواهید، کوچوک‌چکمجه تا دلتان بخواهد فضای سبز به شما پیشکش می‌کند.

محله کوچوک‌ چکمجه استانبول

غار یاریم‌بورغاز در محله کوچوک‌ چکمجه استانبول

غارهای یاریم‌بول‌غاز (Yarimburgaz) ، واقع‌در شمال‌غربی دریاچه؛ یک مکان برجسته‌ی دیگر در محله کوچوک‌ چکمجه استانبول است که همه‌چیز از آن‌جا شروع شد. بخش اعظم ادعای کوچوک‌چکمجه مبنی‌بر داشتن شهرت تاریخی، از کشفیات باستانی نشأت می‌گیرد. کشفیاتی که بیان می‌کنند آن مکان، یکی از قدیمی‌ترین نشانه‌های محل استقرار انسان در استانبول را در خود دارد. طی دهه‌ها، باستان‌شناسان در غارهای یاریم‌بول‌غاز مشغول کار بودند و کشف کردند که انسان‌ها در آن ناحیه زندگی، ماهیگیری و شکار می‌کردند. علیرغم، اهمیت تاریخی آن، فقط گردشگران اندکی که خودشان از قبل از وجود این مکان اطلاع دارند به‌سمت آن جذب می‌شوند و به‌خصوص برای بازدید از آن به آنجا سفر می‌کنند.

کوچوک‌چکمجه و مسیر کانال استانبول

طی ده سال اخیر، به‌سازی و مدرنیزه‌سازی باعث دگرگونیِ حمل‌ونقل، شهرسازی، امکانات خرید، تحصیل و بهداشت وسلامت شده است. اما زمانی که دولت ترکیه از آغاز طرح مسیر کانال استانبول در آن‌جا خبر داد، علاقه به املاک و مستغلات در کوچوک‌چکمجه از جوش‌وخروش افتاد.

اکنون، بیشتر ترافیک دریایی از تنگه‌ی بوسفور (Bosphorus) ، از دریای مرمره به مقصد دریای سیاه، می‌گذرد. اما با افزایش ترافیک در طی دهه‌ها، میزان آلودگی بالا رفته و تانکرها گاه‌وبی‌گاه کنترل خود را از دست می‌دهند و به‌شدت با ساختمان‌های تاریخی خط ساحلی برخورد می‌کنند.

نقشه این است که با ساختن یک مسیر کانالِ جدید، ترافیک را منحرف کنند و با این کار بخش اروپایی استانبول را به یک جزیره تفکیک کنند. کانال 45کیلومتری (28مایلی) از کوچوک‌چکمجه شروع می‌شود و به‌سمت شمال می‌رود و از گذرگاه آبی سازلیدره (Sazlidere) و دوروسو (Durusu) می‌گذرد، تاریخ اتمام ساخت آن سال 2023 است. این پروژه سرمایه‌گذاران مستغلات بسیاری که به‌دنبال افزایش درازمدت سرمایه‌ هستند را به خود جذب کرده است.

محله کوچوک‌ چکمجه استانبول

معماری مدرن در محله کوچوک‌ چکمجه استانبول

از سال 2000 ، پروژه‌های محلی با بکارگیری معماری مُدرن، محله کوچوک‌ چکمجه استانبول را از یک شهر درحال‌مرگ به مکانی دلخواه برای زندگی تبدیل کرده‌اند. شورای ساخت‌وساز، پنجره‌های بزرگ با حداکثر نور طبیعی خود را به رخ ‌همگان می‌کشاند و از مرکز علوم ساخت‌وساز و ارزشیابیِ استانداردِ BREEM ، به‌خاطر سوخت سازگار با محیطزیست و مراکز جمع‌آوری پس‌ماند و کربن‌دی‌اکسید گواهی‌نامه‌ی سبز دریافت کرده است.

یک ساختمان برجسته‌ی دیگر، آرنامگا (Arenamega) است. این مکان که از سال 2013 بازگشایی شده، میزبان کنسرت‌ها، فعالیت‌های فرهنگی، هنری و صنایع‌دستی است. یک سیستم پیشرفته‌ی صوتی و روشنایی راه را برای اجراهای حرفه‌ای تئاتر باز کرده است. آرنامگا با گنجایش میزبانی از 35هزار نفر، یکی از بزرگ‌ترین محوطه‌های استانبول به‌حساب می‌آید. از دیگر مراکز هنر و فرهنگ می‌توان به جنت (Cennet) ، سفاکوی (Sefakoy) و هالکالی (Halkali) اشاره کرد. امروزه، منطقه ترکیبی‌ست دلپذیر از کهنه و نو و درکنار یادآوری ریشه‌های نوستالژیک شهر، دلایل زیادی برای امیدواربودن به آینده در خود دارد.

محله کوچوک‌ چکمجه استانبول

مراکزخرید و بازارهای محلی کوچوک‌ چکمجه

در سراسر کشور، خرید میوه و سبزی تازه از بازارهای محلی از سنت‌های ریشه‌دار ترکیه به‌حساب می‌آید. و کوچوک‌چکمجه که میزبان بازارهای گوناگون در روزهای مختلف هفته است، به این سنت وفادار مانده‌است. در مرکز هالکالی (Halkali) ، بازار در روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و شنبه باز است. بازار محله‌ی آتاتورک، یک منطقه‌ی مشهور دیگر، در روزهای سه‌شنبه، پنجشنبه و یکشنبه دایر است. این درحالی است که دوشنبه‌بازارها در محله‌های اینونو (Inonu) ، سوگوتلوچشمه (Sogutlucesme) ، ایستاسیون (Istasyon) و کاناریا (Kanarya) برقرار است.

بازارهای هفتگی با افراد محلی، خریدوفروشِ پررونقی به راه می‌اندازند ولی قدرت مراکز خرید را دست‌کم نگیرید. استانبول پر از این مراکز است و در همه‌ی آن‌ها امکان خرید، غذاخوری و مراکز سرگرمی، همه زیر یک سقف ارائه می‌شوند. افراد محلی از پارک آرنا (Arena) و پارک آرمونی (Armoni) بهره‌مند می‌شوند اما اگر به‌سمت محله‌های دوردست حومه رانندگی کنید، بیش از بیست گزینه دراختیار شما خواهد بود.

بیشتر بخوانید: بویوک‌ چکمجه استانبول ،راهنمای خرید ملک در این محله محبوب!

محله کوچوک‌ چکمجه استانبولمحله کوچوک‌ چکمجه استانبول

خرید ملک در محله کوچوک‌ چکمجه استانبول

خریداران املاک می‌توانند انتخاب خود را از میان بیست‌ویک محله انجام دهند. محله‌های که هر یک ادعا می‌کنند، دارای شهرت و خصیصه‌های منحصربه‌فردی هستند. محله‌ی فاتح (Fatih) ، یاریم‌بورغار (Yarimburgaz) ، جمهوریت (Cumhuriyet) ، کاناریا (Kanarya) ، ایستاسیون (Istasyon) و بخش‌هایی از آتاکنت (Atakent) برای خانه‌های کناردریاچه ایده‌آل هستند. بسیاری از پروژه‌های خارج‌ازبرنامه و جدید توسعه و ساخت‌وساز در این منطقه، موجب افتخار بازار مستغلات استانبول هستند.

یک مثال عالی، این اقامت‌گاه کناردریاچه است که فاصله کمی تا خط ساحلی دارد و نزدیکی آن به بزرگراه E5 و ایستگاه متروبوس دسترسی به مناطق مرکزی استانبول مانند میدان تقسیم (Taksim) و فاتح را آسان می‌کند. توسعه‌دهندگان همچنین تمایل داشتند مناظر طبیعی کوچوک‌چکمجه را حفظ کنند بنابراین باغ‌های زمین‌آرایی‌شده و تالاب‌های تزئینی به آن اضافه کردند. صاحبان املاک به‌طور ماهیانه هزینه‌ای را بابت حفظ و نگهداری  امکانات عمومی پرداخت می‌کنند و درازای آن می‌توانند از استخرهای بی‌انتهای سرپوشیده، سرباز و روی پشت‌بام، باشگاه و اسپا،زمین‌های تنیس، بسکتبال، والیبال و ورزش‌های آبی کناردریاچه بهره ببرند. خانواده‌ها همچنین می‌توانند از کافه‌های محلی، فضاهای پیکنیک و زمین‌های بازی کودکان استفاده کنند، و هنگام کمبود وقت، خدمات مستخدمین به کمک‌شان می‌آیند تا سبک‌زندگی لوکس را به آن‌ها تقدیم کنند.

خانه‌های فروشی، آپارتمان‌هایی یک‌خوابه تا سه‌خوابه هستند با بالکن‌های منحنی‌شکل که منظره‌ی دریاچه و دریا را به حداکثر می‌رسانند و با درب‌های بزرگ پاسیو که به نور طبیعی اجازه می‌دهند به خانه‌ی شما سرازیر شود. این آپارتمان‌های لوکسِ چندکاره مناسب سکونت افراد مجرد، زوج‌ها، خانواده‌ها و سرمایه‌گذارانی‌ست که به‌دنبال درآمد سالیانه‌ی مفید از راه اجاره‌دادن ملک هستند.

اگر هنوز محله کوچوک‌ چکمجه استانبول را نمی‌شناسید و به‌دنبال خرید ملک هستید، برای تعیین زمان و تاریخ بازدید با مشاوران ما در وبسایت  “ترکی پراپ”  تماس بگیرید، در این قرارملاقات ما محله‌ها و محل مراکزخرید مشهور، مراکز رفاهی، بانک‌ها و شبکه‌های حمل‌ونقل را به شما نشان می‌دهیم. همچنین برای دریافت یک مجموعه از خانه‌های فروشی از طریق ایمیل با ما تماس بگیرید.

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

ارتباط در واتس اپ
مشاوره رایگان در واتس اپ
Copy link
Powered by Social Snap