محله های استانبول ، 40 منطقه بی نظیر برای سکونت در این شهر محبوب!

محله های استانبول

شهر بزرگ استانبول با مجموع 40 منطقه در سمت­ های اروپایی و آسیایی خود، نه ­تنها نام باشکوهی دارد، بلکه سیاحت در آن نیز لذت­ بخش است. هر ناحیه متنوع دارای ویژگی به­ خصوصی از جمله مراکز خرید عالی، منظره زندگی شبان­گاهی سرزنده، یا محله ایده ­آل برای خانواده ­ها برای خریداران مسکن است. پیش از 2009 استانبول دارای 32 ناحیه بود. اما افزایش جمعیت و افزایش تقاضا به تسهیلات مدرن سازماندهی مجدد، تعمیر و نگهداری، و افزایش امکانات شهری آن نواحی را ایجاب کرد.

25 ناحیه در سمت اروپایی و 14 ناحیه در سمت آسیایی شهر واقع هستند. این نواحی که از حومه ­های مسکونی شیک تا قطب­ های توریستی و مالی را در بر می ­گیرند به قدری وسیع هستند که برای شناختن همه آن­ها عمری لازم است. برخی از این نواحی به خاطر ادعاهای شهرت تاریخی یا مشارکت مدرن آن­ها در زندگی شهری به بدنامی معروف هستند. سایر نواحی که دارای سابقه آرام ­تر و وضعیت کم سروصدا تری هستند برای خریدارانی ایده ­آل می­ باشند که به دنبال دوری از جمعیت و شلوغی هستند. در این مطلب از وبسایت “ترکی پراپ” ، قصد داریم شما را با محبوب ترین محله های استانبول بیشتر آشنا کنیم، پس با ما همراه باشید.

محله های استانبول

محله های استانبول واقع در بخش اروپایی

آرناووت کوی که هم­نام با روستایی کوچک است، از محله های استانبول واقع در شمال می ­باشد. در سال­ های اخیر، سرمایه­ گذاری بر روی معاملات ملکی در این ناحیه به خاطر پروژه­ های عظیم مانند فرودگاه استانبول و مسیر کانال برنامه ­ریزی شده سه ­برابر شده است.

آوچیلار که ابتدا یک روستای کوچک بود و سپس تبدیل به یک استراحت­گاه تابستانی ثروتمند شد، در حدود سال 1960 تبدیل به یک شهرک صنعتی شده بود. امروزه سرعت گرفت روند شهرنشینی منجر به ایجاد مسیری به سمت مجتمع ­های مسکونی عظیم با تسهیلات مضاعف شده است که بخش زیادی از املاک قابل فروش را تشکیل می­ دهد.

باغجیلار با مسیرهای حمل­ و نقل عالی به سمت مرکز شهر، منطقه دیگری است که در حال پوست ­اندازی گذشته خود و تبدیل شدن به یک طرح شهرسازی عالی از طریق پروژه­ های مسکونی و اجتماعی در میان محله های استانبول است.

باهچه لیولر به معنی “خانه ­های دارای باغ” است. این نام منعکس کننده محله ­های قشر متوسط نشین آن می ­باشد. با این که توریست­ ها در این منطقه جای زیادی برای سیاحت ندارند، ساکنین آن عاشق موقعیت و خدمات حمل ­و ­نقل عالی آن هستند.

باکروکی ناحیه ­ای ساحلی و مسکونی است که به خاطر قطب خرید و تجاری خود و نقاط دیدنی معروف است. از جمله این نقاط دیدنی مرکز خرید کروسل با 76000 متر مربع مساحت است که با جای دادن مراکز سرگرمی، خرید، و غذا در خود سالانه میزبان 1 میلیون بازدید کننده است.

باشاک شهیر در سال 2009 تبدیل به یک ناحیه مستقل شد. شناخته بودن باهچه شهیر به­ عنوان یک ناحیه آرام و کم سر و صدا آن را از چرخ­ های توریسم و املاک دور نگه می­ دارد. این ناحیه بزرگترین دریاچه مصنوعی ترکیه و سولار وادیسی (پارکی با مسیرهای پیاده­ روی)، زمین­ های بازی و رویدادهای موضوعی را در خود دارد.

بایرام پاشا دارای مساحت 8 کیلومتر مربع است. ادعا می­ شود این منطقه در گذشته تولید کننده بزرگ کنگر فرنگی بوده است. با این که این شغل اکنون ادامه ندارد، در این منطقه می­توان مجسمه­ های آن را دید که نماد یادبودی از گذشته است.

بشیکتاش که خانه یکی از موفق­ ترین تیم ­های فوتبال ترکیه است، دارای مناطق دیدنی و محله­ های معروف می­ باشد که از جمله آن­ها می­ توان به خانه­ های عثمانی در آرناووت کوی، مسجد بزرگ و کوچه سیب­ زمینی با پوست (jacket potato alley) در اورتا کوی و ببک که روستایی در بسفروس است اشاره کرد.

بیلیک دوزو منطقه ­ای با بیش­ترین نرخ فضای سبز در میان محله های استانبول است. این ناحیه همچنین به خاطر شهر­های دیدنی کنار دریا مانند گورپینار معروف است. به خاطر قیمت ­های عالی برای هر متر مربع، محبوبیت این ناحیه در بازار مسکن استانبول رو به افزایش است.

بیشتر بخوانید: خرید ملک در بیلیک دوزو استانبول ، ۶ دلیل سرمایه‌گذاری در این محله ایده‌ آل!

محله های استانبول

بیوگلو که گاهی بخش جدید استانبول خوانده می ­شود از سابقه بین­ المللی به­ عنوان بهترین جا برای خرید، پارتی، چشیدن غذای خوشمزه، و لذت بردن از فرهنگ و هنر برخوردار است. خیابان استقلال آن که شلوغ­ ترین خیابان ترکیه است شامل نقاط دیدنی مانند چیچک پاساژ، خیابان فرانسوی، و بنای یادبود استقلال تکسیم است.

بویوک چکمجه با مسجد سانکالار که برنده یک جایزه بین­ المللی طرح معماری است، 26 کیلومتر خط ساحل، و یک پل تاریخی طراحی شده توسط میمار سینان (یک معمار معروف عثمانی) در عرصه گردشگری داخلی محبوب است.

چاتالجا واقع که در دامنه نواحی اروپایی ترکیه، مقصد مورد علاقه آخر هفته استانبولی ­ها در میان محله های استانبول است، از سابقه خوبی به خاطر برخورداری از خانه ­های تابستانی و استراحت­گاه­ ها برخوردار می­ باشد. دو نقطه دیدنی این ناحیه یالی کوی با استراحت­گاه ساحلی و پارک تفریحی چیلین گوذ هستند.

اسنلر که سابقاً لیتروس نام داشت، با وجود موقعیت مهم در قسمت اروپایی استانبول، از جریان اصلی شلوغی به دور است. این ناحیه بدون جذب توریست و یک با یک بازار مسکن ساکن از آن دسته مناطقی است که کمتر در مورد آن صحبت می ­شود.

اسنیورت در یک دهه اخیر تحول زیادی را به خود دید تا تبدیل به یک ناحیه سرمایه ­گذاری بزرگ مسکن شود و نیز پارک ­ها و مراکز فرهنگی جدیدی در آن احداث شد. این ناحیه با سه مرکز خرید و یک دانشگاه بزرگ بسیاری از خریداران خارجی مسکن را به قطب خود جذب می­ کند.

ایوپ با برخورداری از مسجد قرن نوزدهمی ایوپ سلطان و کافه پییره لوتی همراه با نماهای طلایی شگفت­ انگیز یکی از قطب­ های گردشگری ترکیه است. مسلمانان محافظه­ کار و خانواده­ ها به اهمیت تاریخی و اسلامی این ناحیه علاقه­ مند هستند.

فاتیح با محله سلطان احمد، یک میراث جهانی یونسکو، میزبان بیشتر توریست­ های استانبول است. امپراطوری­ های عثمانی و بیزانس از این منطقه حکم­رانی می ­کردند. سایر محله­ های مهم آن شامل فنر، بالات، و میدان­ های قدیمی یونانی و یهودی، و میدان امینونو واقع در قسمت شاخ طلایی (Golden horn) است.

قاضی عثمان پاشا (Gaziosmanpasa) پس از افزایش سریع جمعیت در سال 2009 به سه ناحیه تقسیم شد. اما این ناحیه هنوز به خاطر کمبود امکانات، آرام است. انتظار می­ رود طرح­ های شهرسازی جدید این ناحیه را بر روی نقشه قرار دهد.

بیشتر بخوانید: بهترین منطقه استانبول برای خرید خانه ،این محله ها را از دست ندهید!

محله های استانبول

گون گورن ناحیه­ ای کوچک شامل 11 محله است. این منطقه که مقصد خانواده ­های محافظه ­کار است، یکی دیگر از ناحیه ­های آرام می ­باشد که در زمین­ های تسهیلات خرید، خوراک، و سرگرمی توان رقابت با سایر مناطق را ندارد.

کاغیت هانه جایی است که اغلب خانواده ­های قشر متوسط در آن ملک می­ خرند. این ناحیه در میان محله های استانبول دارای پتانسیل زیادی برای آینده است از خدمات حمل­ و ­نقل عالی و بازار مسکن قوی برخوردار است.

کوچوک چکمجه شامل بازار بزرگی با همین نام است. به خاطر قرار داشتن این ناحیه بر روی مسیر طراحی شده کانال استانبول، سرمایه ­گذاران ملک به آن کوچ کرده اند. واقع بودن آزاد­ راه­ های TEM و E5 نیز رفت ­و ­آمد را برای آن ایده ­آل می­ کند.

ساریر خانه بسیاری از مناطق دیدنی است؛ از جمله پارک امیرگان، قلعه روملی حصار، و باغ آتاتورک. این منطقه که همچنین همسایه جنگل بلگراد است، با داشتن خصوصیاتی از تاریخچه جذاب، طرفداران زیادی دارد.

سیلیوری که متشکل از 18 روستای کوچک و هشت محله است، با استان تکیر داغ هم مرز می­ باشد. این ناحیه که توجه بین ­المللی کمی را به خود جلب می­ کند، با 45 کیلومتر خط ساحلی میزبان بیشتر استانبولی­ های محلی در فصل تابستان است.

سلطان قاضی که در سال 2009 شکل گرفت، یک قطب چند فرهنگی با 11 محله کوچک و یک روستا است که شهرت خود را مدیون سیستم­ های قنات سنگی عثمانی است که هنوز برخی از آن­ها در حال کار هستند.

شیشلی منزل محله ­های معروفی مانند اسن تپه و نیسانتی است. شیشلی با مناطق دیدنی قابل توجه مانند موزه نظامی استانبول، استادیوم تورک تلکام، چهار پاساژ خرید، و دو عدد از آسمان­ خراش­ های بزرگ شهر، ناحیه شلوغی است.

زیتین بورنو که به معنی “تپه زیتون” است شامل بسیاری از مناطق دیدنی تاریخی می­ باشد که از این بین می ­توان به دیوار قسطنطنیه قدیمی شهر اشاره کرد. این ناحیه که از 13 بخش تشکیل می­ شود از موفقیت ناحیه نزدیک فاتیح استفاده نکرد و در خصوص بازار ملک و مسافرین بین المللی در میان سایر محله های استانبول آرام ماند.

محله های استانبول

محله های استانبول واقع در بخش آسیایی

آدالار با این که از ساحل دور است، به جزیره ­های شاهزاده مشهور می­ باشد. این منطقه که با کشتی­ هایی از بندر­های بزرگ اروپایی و آسیایی در دسترس است، یکی از بزرگ­ترین جاذبه­ های گردشگری می­ باشد. معماری سنتی عثمانی و جزیره، و زندگی بدون ترافیک آن از عناصر کلیدی آن هستند.

آتاشهیر در سال 1993 در نتیجه برنامه ­ریزی ­های شهری این محله از محله های استانبول به یک شهر اقماری تبدیل شد. آسمان­ خراش­ های بلند این منطقه برای خانواده­ ها و دانش­جویانی که به دانشگاه ­های اطراف آن می­ روند جذابیت دارد. قطب اقتصادی که برای برابری با وال استریت آمریکا طراحی شده است نیز در این ناحیه قرار دارد.

بیکوز برای شما مناسب است اگر به دنبال زندگی در فضای سبز با خطوط طویل ساحلی باشید. افراد محلی ثروتمند و مشهور که در ورودی بسفروس قرار دارند، در این ناحیه مالک عمارت­ های یالی چوبی قدیمی هستند که گران قیمت و ویژه می­ باشند.

چکمه کوی با 17 محله مجزا و 4 روستای کوچک دارای فضایی مناسب برای خانواده ها است و مورد علاقه ساکنین خود می ­باشد. دانش­جویان به خاطر دانشگاه­ های اطراف به این ناحیه مهاجرت می­ کنند. خریداران فعال نیز از آنچه در این ناحیه قابل فروش است، شگفت زده خواهند شد.

کادی کوی به­ عنوان ناحیه مشهوری از استانبول آسیایی، میزبان بسیاری از مسافرین یک­ روزه است که مشتاق به دیدن زندگی شب ­هنگام و بازار معروف ماهی آن هستند. این منطقه بین­ المللی ساحلی به خاطر مناطق سیاحتی معروف مانند خیابان مدال (Bagdat Avenue)، یک پناه­گاه دارای فروشگاه، و ایستگاه معروف قطار حیدر پاشا شناخته شده است.

محله های استانبول

کارتال که به معنی عقاب است قرار است در نتیجه پیاده ­سازی پروژه­ های شهرسازی به شهر توسعه یافته سبزی تبدیل شود که توجه زیادی را به خود جلب کند. سایر پروژه­ های بازسای شامل ارتقای و اعطای تسهیلات سلامتی، تحصیلی، مسکونی، خرید، و حمل­ و ­نقل می ­شود.

مال تپه با وجود فاصله از قطب مرکزی شهر، شاهد ورود خانواده­ ها و خریداران با بودجه محدود به بازار مسکن مقرون به صرفه خود است. خط ساحلی بلند، حمل­ و­ نقل متناوب، و مراکز سرگرمی خانواده، خرید، و اجتماعی این محله از محله های استانبول را به حومه محبوبی تبدیل کرده است.

پندیک که دور از مرکز شهر است، در سال 1970 شروع به رشد کرد تا تبدیل به منطقه کوچکی دارای هر چیز لازم برای یک زندگی راحت شد. چند منطقه سیاحتی قابل توجه این ناحیه فرودگاه سبیحا گوکچن، پارک استانبول، و پیست اتومبیل­رانی فرمول یک هستند.

سنجاق تپه دارای شهروندانی است که عاشق منطقه جنگلی مجاور آن هستند. سیاحت مناظر طبیعی این منطقه با وجود تعلق به یکی از بزرگ ترین و شلوغ ­ترین شهرهای ترکیه آسان است. وضعیت داخلی این منطقه نیز باعث کاهش خریداران نمی­ شود، زیرا فقط 40 دقیقه رانندگی تا خط ساحلی فاصله دارد.

سلطان بیلی این منطقه محصور تا 1945 یک زمین کشاورزی بود. از آن زمان تا کنون، این ناحیه از یک روستای کوچک تا یک حومه توسعه یافته قشر کارگر گسترش یافت. سلطان بیلی که متشکل از 15 محله متوسط است، دارای پیشینه آرامی برای جای دادن خانواده­ های محافظه ­کار است.

شیله دارای خانه­ های استراحتی و تابستانی بسیاری است که متعلق به مردمی از سراسر ترکیه می­ باشند. برخورداری از سواحل، رستوران­ های ساحلی، و بندی عجیب و جالب نیز این محله از محله های استانبول را برای مسافرت یک روزه ایده­آل می ­کند. بنابراین جمعیت آن در تابستان افزایش می­ یابد.

توزلا در 1980 پیشتازان صنعت کشتی­ سازی ترکیه بر صنعت ماهی­ گیری آن غالب شدند. ترک­ ها از مرکز شهر شلوغ نیز دارای خانه ­های استراحتی و تابستانی در این ناحیه هستند.

عمرانیه که به­ عنوان ناحیه تمیز در میان محله های استانبول برگزیده شد نیز از طریق ارتقای حمل­ و­ نقل، جاده، و افزایش تسهیلات خوراک و خریداری تحت توسعه شهری قرار گرفت. این عوامل باعث رونق بازار املاک این منطقه شد.

اسکودار با وجود این که منطقه پرجمعیتی است، جواهر شهر استانبول می باشد . این منطقه میزبان مسافرین روزانه و تعداد افزاینده ­ای از ساکنینی است که ترجیح می ­دهند به دور از سمت اروپایی پرطرفدارتر خانه خریداری کنند.

اگر قصد خرید ملک در یکی از محله های بالا را دارید، در وبسایت “ترکی پراپ”  می ­توان گلچینی از آگهی های ملک در محله های استانبول و سایر شهرهای ترکیه را ببینید. هر فهرست شامل تصاویر، اطلاعات موقعیتی، و جزئیات ملک است. در صورتی که هر کدام از خانه­ ها توجه شما را جلب کرد، می­ توانید برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید یا فرم پرسش­نامه را پر کنید. همچنین اگر در استانبول هستید و مایلید ملک و منطقه را از نزدیک ببینید، برای هماهنگی تاریخ و زمان، کافی است با ما تماس بگیرید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

ارتباط در واتس اپ
مشاوره رایگان در واتس اپ
Copy link
Powered by Social Snap