قراردادهای خرید ملک در ترکیه ،با روند خرید ملک بیشتر آشنا شوید!

خریداران مشتاق به خرید املاک و مستقلات در ترکیه، باید از جزئیات قراردادهای خرید ملک در ترکیه ، مطلع باشند. مطلع بودن از اقدامات پیش از عقد قراردادهای خرید ملک در ترکیه و نوع آن، امری ضروریست. در ادامه بیشتر به این امر می پردازیم.

قراردادهای خرید ملک در ترکیه

قراردادهای خرید ملک در ترکیه

قراردادهای خرید ملک در ترکیه ، بر اساس قوانینی مشخص که به جهت محافظت از حقوق خریداران خارجی املاک و مستقلات وضع شده اند، تعدیل و منظم شده است.

انتخاب شرکتی مناسب در زمینه ی املاک و مستقلات، به سهولت در روند عقد قرارداد کمک شایان توجهی میکند.

خریداران خارجی پیش از امضای قرارداد، باید چند مرحله را پشت سر بگذارند:

 • حصول اطمینان از صحیح بودن کلیه ی اطلاعات ورودی در سند مالکیت.
 • حصول اطمینان از اینکه ملک مطابق با تمامی آئین نامه ها و مقررات باشد.
 • مطلع بودن از شرایط ساخت و ساز؛ در صورت اینکه ملک خریداری شده، قطعه ای زمین است.
 • در صورتی که هدف از خرید ملک، دستیابی به شهروندی ترکیه است، لازم است از این امر که ملک و یا املاک در تطابق با شرایط شهروندی باشند، اطمینان حاصل کرد.
 • بدهی ها و مالیات های ملک نیز باید از نظر گذرانده شوند.
 • حصول اطمینان از این مهم که ملک فاقد مناقشات قانونی باشد نیز، مهم است.

همچنین ضروریست که سرمایه گذار خارجی حساب بانکی ای در ترکیه باز کرده و شماره سریال مالیاتی داشته باشد. قراردادهای خرید ملک در ترکیه میان شرکت های ساختمانی و خریداران منعقد میشوند.

قراردادهای خرید ملک در ترکیه

انعقاد قراردادهای خرید ملک در ترکیه

این قراردادها از کلیه حقوق خریدار و فروشنده محافظت میکنند.

کلیه ی جزئیات مربوط به ملک، در قرار داد ذکر شده اند، از قبیل:

 • برنامه های پرداخت.
 • قیمت تمام شده و کلی.
 • اندازه و متراژ کلی.
 • تاریخ دقیق موعد هر پرداخت؛ در صورتی که ملک به صورت اقساط خریداری شده باشد.
 • تاریخ دقیق تحویل ملک، در صورتی که ملک تحت تعمیر و یا ساخت وساز باشد.
 • شرایط جزایی و کیفری
 • اطلاعات حساب بانکی فروشنده.

تمامی املاک و مستقلات موجود در ترکیه، باید ثبت شده باشند.

قراردادهای خرید ملک در ترکیه

قراردادهای خرید املاک و مستقلات و قوانین ترکیه

دولت ترکیه به حقوق خریداران و سرمایه گذاران خارجی توجهی ویژه دارد. یکی از راه های حفاظت از سرمایه گذاران از طریق ساماندهی و تنظیم قرارداد های خرید ملک است؛ دولت ترکیه 85 درصد از محتوای قراردادهای خرید ملک را ساماندهی میکند. سایر مفاد قرارداد بر اساس قوانین مربوط به خرید و فروش ملک برای سرمایه گذاران خارجی تنظیم میشوند.

بر اساس قانون، تحت شرایط و دلایل مشخص، خریداران قادر به فسخ قرارداد هستند. قوانین ترکیه یک مدت تاخیر شش ماهه در تحویل ملک را برای شرکت های ساخت و ساز در نظر گرفته اند و اگر تاخیر از این مدت بیشتر شد، شرکت ساختمانی موظف به پرداخت غرامت به خریدار است. این پرداخت غرامت در قالب پرداختی ماهیانه، معادل با میانگین مبلغ اجاره بهای پرداختی در همان ناحیه، میباشد.

بر اساس نکاتی که ذکر کردیم، قرارداد های خرید ملک در ترکیه در جهت حفظ حقوق سرمایه گذاران خارجی تنظیم شده اند. یکی از طرق حصول اطمینان از این امر که خریدار خارجی بهترین قرارداد را بدست آورده این است که به بهترین شرکت املاک و مستقلات مراجعه شود، تا در تسهیل روند خرید ملک، به آنان یاری دهید.

اگر   علاوه بر قراردادهای خرید ملک در ترکیه قصد خرید ملک را دارید، در وبسایت “ترکی پراپ” به‌عنوان یک آژانس معاملات ملکی در ترکیه می ­توان گلچینی از آگهی های ملک در شهرهای این کشور را ببینید. هر فهرست شامل تصاویر، اطلاعات موقعیتی، و جزئیات ملک است. در صورتی که هر کدام از خانه­ ها توجه شما را جلب کرد، می­ توانید برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید یا فرم پرسش­نامه را پر کنید. همچنین اگر در استانبول هستید و مایلید ملک و منطقه را از نزدیک ببینید، برای هماهنگی تاریخ و زمان، کافی است با ما تماس بگیرید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

ارتباط در واتس اپ
مشاوره رایگان در واتس اپ
Copy link
Powered by Social Snap