شهروندی ترکیه ،اخذ شهروندی ترکیه از طریق سرمایه گذاری!

شهروندی ترکیه

امروزه ترکیه دیگر مانند کشورهای جهان سوم غرق در فساد نیست. از سال 2003 اقتصاد ترکیه رشد عظیمی یافته است که ما به آن جهش اقتصادی می­گوییم. با یک زیرساخت پوسیده و بعد از چندین بحران اقتصادی که آخرین آن در سال 2001 اتفاق افتاد، ترکیه دست به تغییرگذشته تاریک خود زد و به سمت خلق محیطی جذاب برای رشد و توسعه در همه ابعاد مخصوصا در بخش املاک و مستغلات شتافت و حتی شهروندی ترکیه .

در دسامبر 2005 مجلس ترکیه برای اولین بار به افراد خارجی اجازه داد که تحت قوانین و شرایط خاصی بتوانند املاک و مستغلات خریداری کنند و صاحب آن شوند. این قوانین به منظور تسهیل در روند در سال 2012 مورد بازبینی قرار گرفته و به رشد خود ادامه داد و در نهایت دولت در سال 2017 قانون جدیدی ارائه داد که به موجب آن افرادی که تحت شرایط مشخص اقدام به سرمایه­گذاری در املاک می­نمایند، بتوانند شهروندی ترکیه را اخذ نمایند.

مسلما ترکیه تنها کشوری نیست که از طریق املاک به سرمایه­گذاران شهروندی اعطا می­کند. تعدادی از کشورها از این روش استفاده می­کنند. به منظور این که دید شما بهتر شود، ما یک مقایسه مختصر اما جامع درباره فرآیندها و هزینه­ های اخذ شهروندی از طریق سرمایه­گذاری در املاک بین ترکیه و تعداد دیگری از کشورهای دنیا انجام داده­ایم. اما اول از همه اجازه دهید که با شهروندی ترکیه شروع کنیم.

شهروندی ترکیه

مزایای شهروندی ترکیه

ممکن است بعضی از شما بپرسید که مزایای داشتن پاسپورت ترکیه چیست. مهم­ترین مزیت آن امکان مسافرت به 70 کشور در دنیا بدون ویزاست، مزیت­های دیگر شامل گستره وسیعی از خدمات عمومی می­شود که دولت ترکیه برای شهروندان خود فراهم می­کند،  شما در جامعه ترکیه جذب شده و بدون محدودیت می­توانید سرمایه ­گذاری کنید، در شغل­هایی که برای افراد خارجی ممنوع است استخدام شده و در 60 سالگی مشمول قانون بازنشستگی در ترکیه شوید. به علاوه باید در نظر داشت آینده درخشان ترکیه بسیار نویدبخش بوده و مزیت­های بسیار بیش­تری برای شما به ارمغان خواهد آورد.

شهروندی ترکیه

الزامات و هزینه­ های اخذ شهروندی ترکیه

در ژانویه 2017 دولت ترکیه به افراد خارجی در ازای سرمایه ­گذاری مبلغ مشخص در کشور جهت اخذ شهروندی ترکیه ، چراغ سبز نشان داد. موارد زیر روش­های اخذ شهروندی ترکیه برای افراد خارجی را نشان می­دهد:

  • یک فرد خارجی می­تواند در صورت خرید ملک با ارزش حداقل 250،000 دلار آمریکا و به شرط عدم فروش حداقل 3 سال ، شهروندی ترکیه را اخذ نماید.
  • فرد خارجی همچنین می­تواند با سپرده­گذاری نیم میلیون دلار در بانک­های ترکیه، شهروندی این کشور را اخذ نمایند. در صورتی که این رقم قبل از سپتامبر 2018 معادل 3 میلیون دلار بود.
  • سرمایه­گذاران خارجی با ارزش سرمایه 500،000 دلار و همینطور سرمایه­گذارانی که برای حداقل 50 نفر از شهروندان ترکیه موقعیت شغلی ایجاد کنند نیز قادر به اخذ شهروندی ترکیه هستند.

مقایسه بین کشورهایی که در ازای سرمایه­گذاری در املاک حق شهروندی اعطا می­کنند

ترکیه اولین کشوری نیست که در ازای خرید املاک به سرمایه­گذاران حق شهروندی اعطا می­کند قبل از ترکیه 29 کشور دیگر مانند اکثر کشورهای اتحادیه اروپا، آمریکا، کانادا، دبی در امارات متحده عربی، یونان، برزیل و اخیرا مصر از این روش استفاده کرده­اند. اما ملزومات وتعهدات اخذ شهروندی و یا اجازه اقامت در هر کشور با دیگری متفاوت است به طوری که اخذ شهروندی در کشوری که از لحاظ اقتصادی ضعیف­تر باشد و به دنبال افزایش نرخ سرمایه­گذاری باشد، آسان­تر است و بالعکس در کشورهای ثروتمند نظیر اتحادیه اروپا و آمریکا این امر سخت­تر است.

اکنون نگاهی به تعدادی از شروط و هزینه­ها در کشورهای مختلف می­اندازیم

کشور شهروندی/اقامت هزینه­ها و شرایط
مالت شهروندی ·         اهدای 675،000 یورو برای توسعه ملی و بودجه اجتماعی

·         خرید املاک به ارزش حداقل 350،000 یورو

قبرس شهروندی سرمایه­گذاری در بخش املاک یا سایر بخش­ها به ارزش جمعا 2 میلیون یورو
بلغارستان شهروندی سرمایه­گذاری به ارزش کلی 500،000 یورو
دومینیکا شهروندی ·         خرید املاک به ارزش 200،000 دلار به علاوه 50،000 دلار عوارض اجرایی

·         تعهد مبنی بر عدم فروش املاک به مدت 3 سال

سنت لوسیا شهروندی ·         خرید املاک به ارزش 200،000 دلار

·         تعهد مبنی بر عدم فروش املاک به مدت 3 سال

اسپانیا اقامت سپس شهروندی ارزش خرید املاک حداقل نیم میلیون دلار وگذشت 10 سال از آن جهت اقدام جهت اخذ شهروندی اسپانیا
ایالات متحده آمریکا اقامت سرمایه­گذاری به ارزش نیم تا یک میلیون دلار که منجر به اخذ کارت سبز جهت سرمایه­گذار می­شود و بعد از آن باید مدت طولانی برای طی مراحل اخذ شهروندی گذرانده شود
کانادا اقامت ·         سرمایه­گذاری به مقدار حداقل یک میلیون دلار کانادا
استرالیا اقامت ·         سرمایه گذاری به مبلغ حداقل یک و نیم میلیون دلار استرالیا

·         سپردن مبلغ 5/2 میلیون دلار استرالیا در یکی از بانک­های آن کشور

نیوزیلند اقامت ·         سرمایه­گذاری به مبلغ 10 میلیون دلار نیوزیلند

همانطور که در بالا اشاره شد، مشاهده می­کنیم که اخذ اقامت ترکیه در مقایسه با اکثر کشورها بسیار آسان­تر بوده و نه تنها در حال حاضر مزیت­های فراوانی برای دارنده نشان شهروندی ترکیه به همراه می­آورد بلکه به دلیل موقعیت­های روشن اقتصادی و بازار املاکی که هرگز از پیشرفت باز نمی­ماند، در آینده مزیت­های بسیار بیشتری خواهد داشت. بازار املاک در ترکیه کلید شما برای حضور در یکی از مهم­ترین کشورها از لحاظ جغرافیایی، اقتصادی و سیاسی خواهد بود.

اگر   قصد خرید ملک در ترکیه و اخذ شهروندی ترکیه را دارید، در وبسایت “ترکی پراپ” به‌عنوان یک آژانس معاملات ملکی در ترکیه می ­توان گلچینی از آگهی های ملک در شهرهای این کشور را ببینید. هر فهرست شامل تصاویر، اطلاعات موقعیتی، و جزئیات ملک است. در صورتی که هر کدام از خانه­ ها توجه شما را جلب کرد، می­ توانید برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید یا فرم پرسش­نامه را پر کنید. همچنین اگر در استانبول هستید و مایلید ملک و منطقه را از نزدیک ببینید، برای هماهنگی تاریخ و زمان، کافی است با ما تماس بگیرید.

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

ارتباط در واتس اپ
مشاوره رایگان در واتس اپ
Copy link
Powered by Social Snap