سرمایه گذاری در کشور ترکیه ،10 نکته درباره خرید ملک در این کشور!

هدف شما از سرمایه گذاری در کشور ترکیه محقق نمی‌شود مگر اینکه باملاحظه و مستمر باشد. با این وجود، این فرایند ساده است و می‌تواند در چند نکته خلاصه شود که مهمترین آنها عبارتند از:

  • یافتن ملک مناسب.
  • تأمین مالی سرمایه‌گذاری یا خرید ملک.
  • مدیریت املاک.
  • شروع روند سرمایه‌گذاری.

فرایند سرمایه گذاری در کشور ترکیه نیازمند پیگیری موارد متعددی می‌باشد تا صاحب ملک را به سود برساند. در ادامه بیشتر به سرمایه

گذاری در کشور ترکیه می پردازیم.

سرمایه گذاری در کشور ترکیه

10  نکته برتر درباره سرمایه گذاری در کشور ترکیه

یافتن ملک مناسب

قانون اصلی و مهم‌ترین موضوع این است که سرمایه گذاری در کشور ترکیه به درستی انجام شود و مطمئنا این امر آنقدر که تصور می‌کنیم پیچیده نیست. کافیست ملک مناسب را در مکان مناسب و با مشخصات مورد نیاز پیدا کنید؛ برای مثال قرار داشتن در مرکز شهر و نزدیک بودن به ایستگاه حمل و نقل عمومی، ایستگاه‌های قطار، مدارس و دانشگاه‌ها و همچنین فضای بزرگ ملک، اتاق‌های جادار و نماهای خیره‌‌کننده که بدون شک برای هر کسی که به دنبال مسکن اجاره‌‌ای است مطلوب خواهد بود.

در عین حال، اجاره ماهانه در مقایسه با سایر آپارتمان‌ها در مناطق دیگر بالاتر خواهد بود، و این ممکن است اولین قانون سرمایه گذاری در اجاره را تأیید کند، یعنی: (شما می توانید از خریدن سود بدست بیاورید، نه از فروش مجدد).

هدف خود را با دقت تنظیم کنید

وقتی برای اولین بار در املاک کشور ترکیه سرمایه‌گذاری می‌کنیم، لازم است که تعداد املاک خریداری شده را با توجه به قابلیت‌های خود و بودجه محدودی که در اختیار داریم، که ترجیحا نیز وام نباشد، تنظیم کنیم. بنابراین به کسانی که مایل هستند این نوع سرمایه‌گذاری را انجام دهند توصیه می‌شود که در کنار تمرکز بر روی آپارتمان‌های دو خوابه و دارای سالن، امکان خرید استودیو را نیز لحاظ کنند.

شاید نکته مهم در مزایای سرمایه گذاری در کشور ترکیه این باشد که پیشنهادات زیادی برای خرید اقساطی بدون بهره وجود دارد که فارغ از انتخابتان باید از عقل سلیم و قضاوت صحیح استفاده کنید؛ چرا که قطعا بین محل ملک مورد نظر شما برای خرید و قشری که آن را اجاره خواهد کرد، رابطه وجود دارد. به عنوان مثال، استودیوها ملزم به اجاره گرفتن از قشر دانشجویی هستند، به خصوص اگر در مرکز شهر باشند و اجاره‌ي املاک بزرگ از سوی قشر خانواده‌ها تامین خواهد شد و غیره.

به عبارت دیگر، شما باید موقعیت ملک را با توجه به هدفی که دارید با دقت بسیار انتخاب کنید. مبرهن است که سرمایه‌گذاری موفق در زمینه اجاره‌ دادن، عمدتاً به موقعیت فروشگاه یا آپارتمان یا هر نوع املاک و مستغلات در ترکیه بستگی دارد. علاوه بر این، جمعیت منطقه و طبیعت ساکنان آن گاهی اوقات در میزان اجاره ماهانه نقش ایفا می‌کند. اگر موقعیت ملک بنابر موارد ذکرشده در بالا ضعیف باشد، ترجیح بر آن است که از خریدن ملک بپرهیزید.

خوب جستجو کنید و از مناطق مختلف بازدید کنید

شما باید از املاک موجود در مکانها و موقعیت‌های مختلف بازدید کنید، چرا که انتخاب صحیح دلیل موفقیت سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات ترکیه خواهد بود. روش جستجو می‌تواند در ابتدا گیج کننده باشد، به خصوص از آنجایی که روش‌های جستجو بسیار زیادند؛ بعنوان مثال جستجو در اینترنت، روزنامه ها یا آژانس‌های املاک و شرکت‌های املاک و مستغلات.

سرمایه گذاری در کشور ترکیه

به طور خستگی ناپذیر بررسی کنید

سعی کنید دریابید که نمای شهر یا محله ای که پیشنهادات املاک را مشاهده می‌کنید چقدر جذاب است. معیارهایی که مردم را به خود جلب می‌کنند ساده هستند: کار، مدارس، دانشگاه ها و شهرت خوب منطقه یا محله. بیشتر اوقات، شهرهای بزرگ برای دانشجویان، متقاضیان کار و خانواده‌ها بسیار محبوب هستند؛ بنابراین، توصیه می‌شود که خریدتان را در آنها انجام دهید. چنین کاری بهتر است و فرصتی برای اجاره دادن ملک با بازده خوب و بسیار سریع را تضمین می‌کند.

سعی کنید از کیفیت زیرساخت‌ها در محل خرید بیشتر بدانید و ببینید که آیا به خوبی توسط شهرداری اداره می‌شود؟ توصیه می‌شود به شهرهایی توجه کنید که یک جنبش بزرگ اقتصادی و توریستی را تجربه می‌کنند، چراکه بدون شک شاهد حضور گسترده مردم خواهید بود و به همین دلیل فرصت بسیار خوبی در اجاره ملک با قیمتی رقابتی بدست خواهید آورد.

از طریق افراد و آشنایان جستجو کنید

سعی کنید از هر کسی را که می‌شناسید در مورد موقعیت ملک انتخاب شده بپرسید و با آنها بحث کنید و سعی کنید تصور کنید که محله ظرف 10 سال چگونه خواهد شد. آیا شاهد یک رنسانس یا تحول شهری خواهد بود؟ آیا جنبشی برای توسعه مستمر آن وجود دارد؟ آیا خدمات روز به روز در حال افزایش هستند؟ همانطور که در بیشتر محله‌های استانبول وضع چنین است.

خودتان از محل بازدید کنید و سعی کنید بفهمید که آیا پروژه‌های شهری در آنجا وجود دارند یا خیر؟ از طرف دیگر، آیا تغییراتی که بر تقاضای اجاره و املاک در بازار تأثیر بگذارد و ارزش ملک را افزایش دهد محتمل هستند؟ مانند ساخت دانشگاه‌ها، بیمارستان‌ها، مراکز خرید بزرگ، مدارس بزرگ و غیره.

بر روی مجاورت ملک با تسهیلات عمومی تمرکز کنید

فروشگاه‌ها‌، مدارس و حمل و نقل عمومی سه عنصر مهم هستند که به شما کمک می‌کنند و می‌بایست هنگام خریدن ملک خود آنها را در نظر بگیرید، زیرا این موارد در تعیین ارزش اجاره ماهانه و میزان مشارکت نیز نقش خواهند داشت. در نتیجه، این عامل غیر قابل صرف نظر است و در صورت عدم وجود این موارد، سعی کنید به دنبال ملک دیگری بگردید.

ملکی در نزدیکی محل زندگی خود بخرید

این معیار ساده است، اما ما نکته‌ای خاص را بیان کرده‌ایم. گزینه جایگزین، خرید ملک در ترکیه و در یک مکان مشخص که آن را به خوبی میشناسیم است، به دو دلیل:

اول اینکه در مکانی که می‌شناسید خرید می‌کنید و به دیگران هم در مورد آن می‌گویید.

دوم، در صورت بروز هر مشکلی، می‌توانید سریعاً مداخله کنید. اگر شما در کشور دیگری زندگی می‌کنید، می‌توانید مدیریت این ملک را به یک شرکت یا نمایندگی واگذار کنید. نمونه‌های زیادی از مدیریت‌های موفق از راه دور وجود دارد.

سرمایه گذاری در کشور ترکیه

بیشتر بخوانید: سرمایه گذاری از طریق ملک ،سرمایه گذاری در ترکیه مناسب است؟

اولین سرمایه‌گذاری‌ها

باید بدانید که شما از اولین سرمایه‌گذاری چیزهای جدید بسیاری یاد خواهید گرفت، بنابراین باید در انتخاب نماینده املاک و مستغلات و دفتر اسناد رسمی هوشیار باشید، و اگر در کشوری هستید که به زبان شما صحبت نمی‌کنند و شما به آن زبان تسلط ندارید باید یک مترجم قابل اعتماد از طرف خودتان استخدام کنید.

احساسی تصمیم نگیرید

مشخصات ملک را به صورت منطقی مطالعه کنید، بهترین راه برای انجام این کار ایجاد یک جدول در اکسل است تا مهم‌ترین ویژگی‌های ملک در ترکیه و مضرات آن را شامل شود. با این روش، شما اطمینان خواهید یافت که به دلیل مشخصات متمایز یک ملک عاشق آن نمی‌شوید، بلکه با مقایسه و بررسی موشکافانه، شما می‌توانید به درستی انتخاب کنید.

سعی کنید ملک را از همه جنبه‌های آن آنالیز کنید بدون اینکه هیچ عنصری در آن نادیده گرفته شود. اگر مشکلی پیدا کردید، به این معنی نیست که دلیلی برای لغو خرید پیدا شده، بلکه ممکن است دلیلی برای مذاکره در قیمت حداقلی باشد و اگر این نقص جزئی باشد، می‌توانید آن را برطرف کنید. به طور کلی، مستاجر نسبت به خریدار خواسته‌های کمتری خواهد داشت، این نکته‌ای است که باید به خاطر داشته باشید و در نظر بگیرید.

سودی که به دست خواهید آورد را محاسبه کنید

محاسبات مربوط به سود مورد انتظار، میزان مالیاتی که پرداخت خواهید کرد و هر آنچه که در آینده می بینید را انجام دهید تا از هر چیزی که ناگهان و ناخواسته اتفاق می‌افتد متعجب نشوید. محاسبه قیمتی که شما می‌توانید براساس بازده مورد نظرتان پیشنهاد دهید برعهده‌ی خودتان است، بنابراین باید میزان اجاره در منطقه و محله را بدانید و از واقعی بودن آن مطمئن شوید.

دو عنصر مهم نقش مهمی در سرمایه گذاری در کشور ترکیه ایفا می‌کنند، اجاره بالقوه و اجاره آتی.

اجاره بالقوه: اجاره‌ای که مالک فعلی با انجام چند تغییر ساده می‌تواند بدست آورد، اینها همان تغییراتی هستند که شما می‌توانید برای افزایش اجاره بها بلافاصله انجام دهید.

اجاره آتی: که مطابق است با پیشرفت مورد انتظار اجاره، براساس ملک، محیط اطراف آن و افزایش حد مجاز طبق قانون.

نگهداری را نباید دست کم گرفت. هر چه ساختمان قدیمی‌تر باشد، نگهداری از آن هزینه بیشتری خواهد داشت. فراموش نکنید که وقتی شما قصد سرمایه‌گذاری در املاک اجاره‌ای را دارید، ممکن است با فرصت‌های عالی روبرو شوید که باید در هنگام جستجوی ملک آنها را تصاحب کنید. از طرف دیگر ممکن است اگر خیلی تردید کنید، قیمت املاک و مستغلات در ترکیه افزایش یابد، شما باید تصمیم خود را به موقع بگیرید؛ یک سرمایه‌گذار حرفه‌ای از انجام درست کار دریغ نمی‌کند، چه خرید ملک، چه اجاره و چه فروش مجدد.

اگر   قصد سرمایه گذاری در کشور ترکیه را دارید، در وبسایت “ترکی پراپ” به‌عنوان یک آژانس معاملات ملکی در ترکیه می ­توان گلچینی از آگهی های ملک در شهرهای این کشور را ببینید. هر فهرست شامل تصاویر، اطلاعات موقعیتی، و جزئیات ملک است. در صورتی که هر کدام از خانه­ ها توجه شما را جلب کرد، می­ توانید برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید یا فرم پرسش­نامه را پر کنید. همچنین اگر در استانبول هستید و مایلید ملک و منطقه را از نزدیک ببینید، برای هماهنگی تاریخ و زمان، کافی است با ما تماس بگیرید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

ارتباط در واتس اپ
مشاوره رایگان در واتس اپ
Copy link
Powered by Social Snap