سرمایه گذاری در ترکیه ، چرا خرید ملک در این کشور پرطرفدار است؟!

سرمایه گذاری در ترکیه

به تائید مؤسسه آماری ترکیه، در اکتبر 2019، سرمایه ­گذاران خارجی مجموعاٌ 4272 واحد خانه در ترکیه خریداری کرده ­اند که این امر باعث شده کل فروش املاک و مستغلات ترکیه در 10 ماه اول سال به 142810 مورد برسد. بر همین اساس در این مطلب از وبسایت “ترکی پراپ” قصد داریم شما را با سرمایه گذاری در ترکیه بیشتر آشنا کنیم، پس با ما همراه باشید.

سرمایه گذاری در ترکیه

 

چه ملیت هایی در ترکیه خانه خریداری می ­کنند؟

سرمایه گذاری در ترکیه در سال های اخیر بسیار پر رونق بوده است به نحوی که در اکتبر 2018 تعداد 6276 ملک به سرمایه­ گذاران خارجی فروخته شد. مؤسسه آماری ترکیه تعداد فروش ملک را برای امسال 2043 مورد در استانبول،  912 مورد در آنتالیا و 192 مورد در آنکارا به ثبت رسانده است. رکورد بیشترین خریداران مربوط به کشور عراق بوده که در مجموع 597 واحد خریداری کرده­اند. پس از آن ایرانی ها 536 واحد و سپس روس ها 292 واحد در ترکیه خریداری کرده ­اند. 142810 واحد در 10 ماهه اول سال فروخته شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 5/2 درصد کاهش داشته است. مؤسسه آماری ترکیه در بیانیه ­ای اظهار داشت: “بیشترین تعداد خانه ­ای که به فروش رفته 24451 واحد، معادل 1/17 درصد و در شهر استانبول بوده است.”

سرمایه گذاری در ترکیه

آمار فروش املاک و مستغلات در ترکیه

حدود 50181 ملک در ترکیه وجود دارند که امسال برای اولین بار فروخته شده ­اند (مانند خانه ­های نوساز). با این حال ، در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، فروش اندکی کاهش یافته است. خانه­ های نوساز در ترکیه با 1/35 درصد از کل املاک فروخته شده در این کشور برابری می­ کند. استانبول بزرگترین شهر ترکیه و مرکز بزرگ توریستی این کشور با 9/17 درصد بیشترین سهم را در فروش داشته که این رقم در کل معادل فروش 8988 ملک است. براساس اطلاعات رسمی منتشر شده، خانه ها بیشتر در مرکز آنکارا و ازمیر به فروش رفته است که همین موضوع نگاه دیگران برای سرمایه گذاری در ترکیه را به خود جلب کرده است.

بیشتر بخوانید: بهترین سرمایه گذاری در ترکیه ، چرا خرید ملک در صدر جدول است؟!

سرمایه گذاری در ترکیه

نرخ وام و نرخ بهره در ترکیه

وام مسکن در مقایسه با سال گذشته 1/525 درصد افزایش یافته و این امر، امکان تکمیل بیش از 50000 ملک را فراهم کرده و باعث شده سهم 3/35 درصد از کل فروش را به خود اختصاص دهد.

انجمن توسعه ­دهندگان مسکن و سرمایه­ گذاران، با عنایت خاص به وام های مسکن که به طور قطع کمک زیادی به افزایش فروش ملک در ترکیه کرده­ است، درمورد فروش ملک در ترکیه چنین اظهار داشت: “کاهش نرخ بهره به 99/0 درصد توسط وام ­دهندگان دولتی در اوایل ماه اوت، باعث رونق تقاضا در بازار املاک و مستغلات شده است.”

بیشتر بخوانید: مالیات ملک در ترکیه ، از قوانین سفت و سخت آن چه می دانید؟!

سرمایه گذاری در ترکیه

رئیس انجمن توسعه­ دهندگان مسکن و سرمایه­ گذاران، در مورد فروش ملک به خارجیان ابراز کرد: “انتظار ما این است که آمار فروش مسکن به خارجیان نسبت به سال 2018 افزایش یابد. در حالی که فروش ملک به خارجی­ ها 3 درصد از کل فروش سال گذشته را به خود اختصاص داده است، این میزان در سال 2019 به 6/3 درصد افزایش پیدا کرده است.”

سال گذشته 39663 ملک توسط سرمایه­ گذاران خارجی خریداری شده است که این مقدار بیشترین تعداد ثبت شده تاکنون است. در حالی که فروش در سال 2017 معادل 22234 واحد بوده است.

*در مطالب بعدی شما را با جزییات بیشتری از سرمایه گذاری در ترکیه و چگونگی مهاجرت آسان و امن به کشور ترکیه آشنا خواهیم کرد، پس اگر به دنبال بهترین روش برای سرمایه گذاری در این کشور  هستید مطالب بعدی ما را حتما دنبال کنید!

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

ارتباط در واتس اپ
مشاوره رایگان در واتس اپ
Copy link
Powered by Social Snap