سرمایه گذاری در ترکیه ، چرا خرید ملک در این کشور پرطرفدار است؟!

سرمایه گذاری در ترکیه

به تائید مؤسسه آماری ترکیه، در اکتبر ۲۰۱۹، سرمایه ­گذاران خارجی مجموعاٌ ۴۲۷۲ واحد خانه در ترکیه خریداری کرده ­اند که این امر باعث شده کل فروش املاک و مستغلات ترکیه در ۱۰ ماه اول سال به ۱۴۲۸۱۰ مورد برسد. بر همین اساس در این مطلب از وبسایت “ترکی پراپ” قصد داریم شما را با سرمایه گذاری در ترکیه بیشتر آشنا کنیم، پس با ما همراه باشید.

سرمایه گذاری در ترکیه

 

چه ملیت هایی در ترکیه خانه خریداری می ­کنند؟

سرمایه گذاری در ترکیه در سال های اخیر بسیار پر رونق بوده است به نحوی که در اکتبر ۲۰۱۸ تعداد ۶۲۷۶ ملک به سرمایه­ گذاران خارجی فروخته شد. مؤسسه آماری ترکیه تعداد فروش ملک را برای امسال ۲۰۴۳ مورد در استانبول،  ۹۱۲ مورد در آنتالیا و ۱۹۲ مورد در آنکارا به ثبت رسانده است. رکورد بیشترین خریداران مربوط به کشور عراق بوده که در مجموع ۵۹۷ واحد خریداری کرده­اند. پس از آن ایرانی ها ۵۳۶ واحد و سپس روس ها ۲۹۲ واحد در ترکیه خریداری کرده ­اند. ۱۴۲۸۱۰ واحد در ۱۰ ماهه اول سال فروخته شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۵/۲ درصد کاهش داشته است. مؤسسه آماری ترکیه در بیانیه ­ای اظهار داشت: “بیشترین تعداد خانه ­ای که به فروش رفته ۲۴۴۵۱ واحد، معادل ۱/۱۷ درصد و در شهر استانبول بوده است.”

سرمایه گذاری در ترکیه

آمار فروش املاک و مستغلات در ترکیه

حدود ۵۰۱۸۱ ملک در ترکیه وجود دارند که امسال برای اولین بار فروخته شده ­اند (مانند خانه ­های نوساز). با این حال ، در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، فروش اندکی کاهش یافته است. خانه­ های نوساز در ترکیه با ۱/۳۵ درصد از کل املاک فروخته شده در این کشور برابری می­ کند. استانبول بزرگترین شهر ترکیه و مرکز بزرگ توریستی این کشور با ۹/۱۷ درصد بیشترین سهم را در فروش داشته که این رقم در کل معادل فروش ۸۹۸۸ ملک است. براساس اطلاعات رسمی منتشر شده، خانه ها بیشتر در مرکز آنکارا و ازمیر به فروش رفته است که همین موضوع نگاه دیگران برای سرمایه گذاری در ترکیه را به خود جلب کرده است.

بیشتر بخوانید: بهترین سرمایه گذاری در ترکیه ، چرا خرید ملک در صدر جدول است؟!

سرمایه گذاری در ترکیه

نرخ وام و نرخ بهره در ترکیه

وام مسکن در مقایسه با سال گذشته ۱/۵۲۵ درصد افزایش یافته و این امر، امکان تکمیل بیش از ۵۰۰۰۰ ملک را فراهم کرده و باعث شده سهم ۳/۳۵ درصد از کل فروش را به خود اختصاص دهد.

انجمن توسعه ­دهندگان مسکن و سرمایه­ گذاران، با عنایت خاص به وام های مسکن که به طور قطع کمک زیادی به افزایش فروش ملک در ترکیه کرده­ است، درمورد فروش ملک در ترکیه چنین اظهار داشت: “کاهش نرخ بهره به ۹۹/۰ درصد توسط وام ­دهندگان دولتی در اوایل ماه اوت، باعث رونق تقاضا در بازار املاک و مستغلات شده است.”

بیشتر بخوانید: مالیات ملک در ترکیه ، از قوانین سفت و سخت آن چه می دانید؟!

سرمایه گذاری در ترکیه

رئیس انجمن توسعه­ دهندگان مسکن و سرمایه­ گذاران، در مورد فروش ملک به خارجیان ابراز کرد: “انتظار ما این است که آمار فروش مسکن به خارجیان نسبت به سال ۲۰۱۸ افزایش یابد. در حالی که فروش ملک به خارجی­ ها ۳ درصد از کل فروش سال گذشته را به خود اختصاص داده است، این میزان در سال ۲۰۱۹ به ۶/۳ درصد افزایش پیدا کرده است.”

سال گذشته ۳۹۶۶۳ ملک توسط سرمایه­ گذاران خارجی خریداری شده است که این مقدار بیشترین تعداد ثبت شده تاکنون است. در حالی که فروش در سال ۲۰۱۷ معادل ۲۲۲۳۴ واحد بوده است.

*در مطالب بعدی شما را با جزییات بیشتری از سرمایه گذاری در ترکیه و چگونگی مهاجرت آسان و امن به کشور ترکیه آشنا خواهیم کرد، پس اگر به دنبال بهترین روش برای سرمایه گذاری در این کشور  هستید مطالب بعدی ما را حتما دنبال کنید!

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

هفت + 16 =

ارتباط در واتس اپ
مشاوره رایگان در واتس اپ
Copy link
Powered by Social Snap