زندگی امن در ترکیه ،8 نکته درباره خانه ای امن در این کشور!

زندگی امن در ترکیه

خانه ی ما یکی از مهمترین مکان های زندگی ما است و ایمن نگه داشتن آن اولویتی است که باید مد نظر قرار دهیم. تهیه مسکن امن برای برخی افراد ممکن است دشوار یا بعضاً پرخرج باشد. با این حال ، برخی نکات ایمنی مهم ممکن است برای علاقه مندان حتی در صورت ترک خانه برای تعطیلات، مسافرت و یا موارد مشابه، در تامین امنیت کافی و آرامش مفید باشد و زندگی امن در ترکیه را تجربه کنید.

امروز می خواهیم نکاتی را بازگو کنیم که سهل الاجرا هستند و در عین حال هیچ هزینه ای ندارند ، همچنین جهت تقویت امنیت خانه های ما  حتی در صورت استفاده از سیستم ها و فناوری های امنیتی، نکات قابل توجهی به شمار می آیند. در ادامه به زندگی امن در ترکیه می پردازیم.

زندگی امن در ترکیه

نکات زندگی امن در ترکیه

مراقب پست های خود در رسانه های اجتماعی باشید

به اشتراک گذاشتن عکس ها و جریانات زندگی روزمره که ممکن است بیانگر حضور ما در خارج از خانه باشد می تواند به طور ناخودآگاه بیانگر این پیام برای دزدان باشد که این خانه خالی است. بنابراین ، هنگامی که می خواهید عکس های خود را در سفر، پیک نیک یا خارج از منزل به اشتراک بگذارید ، اطمینان حاصل کنید که فقط خانواده ، دوستان و افرادی که به آنها اعتماد دارید آنها را ببینند.

درها و پنجره ها را بررسی کنید

بررسی سالم بودن درها و پنجره ها و اطمینان از بسته بودن آنها ، برای داشتن یک خانه و زندگی امن در ترکیه و ایمن نگه داشتن دارایی شما بسیار مهم است. ما همیشه از این مسئله غفلت می کنیم خصوصا وقتی از خانه خارج می شویم ، یا وقتی نمی خواهیم برای یک قرار ملاقات دیر کنیم ، بنابراین ، با اطمینان از بسته و قفل بودن تمام درب و پنجره ها هنگام خروج از خانه جای هیچ نگرانی نباید باقی بگذاریم.

 مرتباً گذرواژه‌ها را تغییر دهید

تغییر مکرر رمز ورود یا گذرواژه سیستم امنیتی نقش مهمی در جلوگیری از استفاده آن توسط دیگران دارد ، بنابراین این امر می تواند سهم مهمی در ایمن سازی و امنیت خانه شما داشته باشد.

همیشه زنگ های هشدار را کالیبره کنید

ممکن است گاهی هنگام خروج از خانه ، زنگ هشدار را نادیده بگیریم ، که هرگز نباید چنین اتفاقی بیفتد. شاید دزدی منتظر خالی ماندن خانه حتی برای چند دقیقه باشد تا چیزی بدزدد و از خانه خارج شود، چرا که بعضی از این دزدی ها در عرض تنها چند دقیقه رخ می دهد. در نتیجه ، هر چقدر هم که خروج از خانه کوتاه باشد، نباید فراموش کنیم کد هشدار را در تمام خروجی های خانه قرار دهیم.

بیشتر بخوانید: شهروندی ترکیه برای افراد سوری ،شرایط اخذ شهروندی در سال ۲۰۲۰!

زندگی امن در ترکیه

همیشه نمای بیرونی منزل خود را بررسی کنید

یک دیگر از نکات زندگی امن در ترکیه نمای منزل است،همانطور که اغلب پس از مدتی زندگی در منزل، به شکل و ظاهر آن عادت می کنیم، بعضی اوقات نیز به برخی از تغییراتی که می تواند یک آسیب امنیتی به حساب آمده و امنیت خانه را به خطر اندازد ، توجه نمی کنیم. بنابراین برای فراهم کردن شرایط برای به داشتن یک خانه امن ، باید خانه را از بیرون و داخل آن بازرسی کنیم و دائما به اطراف آن نگاهی بیندازیم.

توصیه می شود لیستی از اشیاء باارزش تهیه کنید

داشتن لیستی از اشیاء باارزش خانه، در صورت گزارش سرقت و گم شدنشان می تواند در تسهیل یافتن آنها توسط پلیس تأثیر به سزایی داشته باشد.

حواستان باشد کلید یدکی را کجا قرار میدهید.

سارقان معمولاً از هوش و زیرکی خاصی برخوردار هستند ، بنابراین در صورتی که کلید نزدیک درب باشد آنها می دانند کجا پیدایش کنند.  بنابراین ، توصیه می کنیم کلیدهای یدکی را در اختیار یک همسایه مورد اعتماد قرار دهید یا آنها را در یک جای تصادفی در باغچه دفن کنید.

 به افراد مشکوک توجه کنید

سارقین معمولاً چند روز قبل از سرقت، خانه ای که قرار است سرقت کنند مورد بررسی قرار می دهند بنابراین باید اقدامات پیشگیرانه را علیه هر کسی که بارها در اطراف خانه مشاهده می کنید یا هر غریبه ای که در اطراف خانه می بینید اعمال کنید.

سخن پایانی : سیستم خانه هوشمند که مجهز به سیستم های امنیتی است بویژه در مجتمع های مسکونی مدرن که طیف وسیعی از اقدامات امنیتی یکپارچه را اتخاذ می کنند، با تعبیه دوربین های نظارتی در هر گوشه پروژه، امکان برخورداری از سطح بالای ایمنی را به ساکنین ارائه می دهد.

پس از مطالعه درباره زندگی امن در ترکیه ،اگر قصد خرید خانه در ترکیه را دارید، در وبسایت “ترکی پراپ” به‌عنوان یک آژانس معاملات ملکی در ترکیه می ­توان گلچینی از آگهی های ملک در شهرهای این کشور را ببینید. هر فهرست شامل تصاویر، اطلاعات موقعیتی، و جزئیات ملک است. در صورتی که هر کدام از خانه­ ها توجه شما را جلب کرد، می­ توانید برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید یا فرم پرسش­نامه را پر کنید. همچنین اگر در استانبول هستید و مایلید ملک و منطقه را از نزدیک ببینید، برای هماهنگی تاریخ و زمان، کافی است با ما تماس بگیرید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

ارتباط در واتس اپ
مشاوره رایگان در واتس اپ
Copy link
Powered by Social Snap