راهنمایی اخذ شهروندی ترکیه ،دریافت شهروندی از طریق سرمایه گذاری!

راهنمایی اخذ شهروندی ترکیه

راهنمایی اخذ شهروندی ترکیه : در ماه سپتامبر سال 2018 ترکیه تغییراتی در برنامه اخذ شهروندی از طریق سرمایه‌گذاری اعمال کرد، که امکان اخذ شهروندی را با پرداخت تنها 250 هزار دلار آمریکا امکان‌پذیر ساخت، که این کشور را به جذاب‌ترین و به‌صرفه‌ترین مقصد برای اخذ شهروندی از طریق سرمایه‌گذاری تبدیل کرد.

از آن زمان تا کنون هزاران خریدار جدید به منظور سرمایه‌گذاری در املاک اقدام کرده و موفق به اخذ شهروندی ترکیه شده‌اند. این وبسایت اطلاعات مفصلی را درباره نیازمندی‌ها، مراحل قانونی و راهنمایی اخذ شهروندی ترکیه در اختیارتان قرار می‌دهد.

راهنمایی اخذ شهروندی ترکیه

فواید داشتن شهروندی ترکیه چیست؟

گرفتن شهروندی برای همسر و فرزندان : همسر و فرزندان پایین 18 سال فرد متقاضی واجد شرایط اخذ شهروندی ترکیه هستند. همچنین به تمام فرزندان به دنیا آمده پس از این زمان نیز شهروندی ترکیه اعطا می‌شود.

حق دو تابعیتی : ترکیه دو تابعیتی را مجاز اعلام کرده است؛ به این معنی که فرد متقاضی اجازه حفظ تابعیت قبلی خود را دارد.

سفر بدون نیاز به ویزا : افرادی که صاحب پاسپورت معمولی ترکیه باشند می‌توانند بدون نیاز به ویزا به 104 کشور سفر کنند یا پس از ورود به کشور مورد نظر برای اخذ ویزا اقدام کنند. به این صورت پاسپورت ترکیه در بین 30 پاسپورت برتر جهان جای می‌گیرد. این پاسپورت هر 10 سال قابل تمدید است.

اجازه کار در ترکیه : با داشتن شهروندی ترکیه اجازه کار در این کشور به شما داده می‌شود، در حالی که پیش از این، اخذ مجوز کار (Work Permit) الزامی بود. شهروندی برای شما امکان کار در کشوری را فراهم می‌کند که دروازه بین اروپا و خاورمیانه است.

تسهیلات اداری، بیمه‌ای و خدمات درمانی : با داشتن شهروندی امکان دسترسی به بیمه و خدمات درمانی ارزان‌تر برای شما فراهم می‌شود. همچنین حق رای در انتخابات کشوری به شما داده می‌شود. استفاده از حقوق بازنشستگی و گرفتن وام نیز برایتان امکان‌پذیر خواهد شد.

عدم نیاز به اقامت اجباری : شهروندی به این معناست که شما آزادانه اجازه ورود و خروج از ترکیه را دارید و برای حفظ شهروندی خود مجبور به زندگی در ترکیه نیستید.

راهنمایی اخذ شهروندی ترکیه

راهنمایی اخذ شهروندی ترکیه از طریق سرمایه گذاری

 1. دریافت شماره مالیاتی: با مراجعه به هر اداره مالیات در ترکیه و به همراه داشتن اصل پاسپورت و عکس، امکان دریافت شماره مالیاتی وجود دارد.
 2. باز کردن حساب بانکی در ترکیه: برای افتتاح حساب به پاسپورت، شماره مالیاتی و همچنین سند رسمی مثل قبض خدمات نیاز دارید که نشانی فعلی‌تان در آن درج شده باشد.
 3. یافتن ملک با ارزش حداقل 250 هزار دلار آمریکا: ارزش ملک مورد نظر باید حداقل 250 هزار دلار آمریکا باشد و می‌تواند شامل یک خانه یا چندین واحد (مثلاً یک آپارتمان) باشد. ملک مورد نظر باید در مراحل پایانی ساخت یا کاملاً ساخته شده باشد و مجوز ملک مسکونی برای آن صادر شده و سند آن از قبل آماده باشد. همچنین باید برای ارزش‌گذاری رسمی مناسب باشد.
 4. خرید ملک در ترکیه: خرید ملک باید از طریق انتقال بانکی انجام شده و رسید تراکنش و اسناد لازم تهیه شود. در سند و یا قرارداد فروش محضری باید ذکر شود که خانه مورد نظر تا 3 سال دیگر فروخته نخواهد شد. پس از مدت زمان 3 سال، اجازه دارید که ملک خود را فروخته و شهروندی خود را حفظ کنید.
 5. اخذ گواهی انطباق: این کار با ارائه برآورد ارزش‌گذاری رسمی و ثبت رسید انتقال بانکی در وزارت محیط زیست و شهرسازی امکان‌‌پذیر است.
 6. اقدام برای اقامت ترکیه: پس از جمع‌‌آوری همه مدارک لازم، با مراجعه به اداره کل مدیریت مهاجرت برای اخذ اقامت ترکیه اقدام کنید.
 7. اقدام برای شهروندی ترکیه از طریق سرمایه‌گذاری: اکنون، پس از دریافت اقامت ترکیه و پس از جمع‌آوری همه مدارک لازم، می‌توانید با مراجعه به اداره کل مدیریت مهاجرت، برای اخذ شهروندی ترکیه اقدام کنید. حالا شما دارای شهروندی ترکیه هستید. در ادامه بیشتر به راهنمایی اخذ شهروندی ترکیه می پردازیم.

راهنمایی اخذ شهروندی ترکیه

مدارک لازم برای شهروندی ترکیه

 • کپی گواهی تولد :هر گواهی باید توسط وزارت امور خارجه یا سفارت ترکیه در کشور خودتان مهر و تایید شود و یا می‌توانید طبق کنوانسیون آپوستیل لاهه، مدارک مورد نظر را آپوستیل کنید.
 • وضعیت تأهل : این مورد عبارت است از گواهی ازدواج، گواهی طلاق یا گواهی فوت همسر. هر گواهی باید توسط وزارت امور خارجه یا سفارت ترکیه در کشور خودتان مهر و تایید شود و یا می‌توانید طبق کنوانسیون آپوستیل لاهه، مدارک مورد نظر را آپوستیل کنید.
 • چند عکس بیومتریک : 4 عکس بیومتریک زمینه سفید 6×5 تمام اعضای خانواده، به همراه 8 عکس بیومتریک متقاضی اصلی با زمینه سفید و سایز عادی
 • کپی اصل پاسپورت
 • وکالت‌نامه
 • رسید تراکنش‌های بانکی
 • اثبات آدرس/گواهی سکونت : اثبات آدرس باید توسط موسسات دولتی فراهم شود. صورت‌حساب بانکی و یا قبوض خدماتی قابل قبول نیستند. هر گواهی باید توسط وزارت امور خارجه یا سفارت ترکیه در کشور خودتان مهر و تایید شود و یا می‌توانید طبق کنوانسیون آپوستیل لاهه، مدارک مورد نظر را آپوستیل کنید.
 • پر کردن تمامی فرم‌های درخواست

راهنمایی اخذ شهروندی ترکیه

راه‌های دیگر اخذ شهروندی از طریق سرمایه‌گذاری

 1. استخدام حداقل 50 نفر از مردم ترکیه
 2. سرمایه‌گذاری ثابت به مبلغ حداقل 500 هزار دلار آمریکا
 3. اخذ اوراق بدهی دولتی به ارزش 500 هزار دلار آمریکا
 4. سپرده‌گذاری به مبلغ حداقل 500 هزار دلار آمریکا در یک بانک ترکیه‌ای
 5. سرمایه‌گذاری خطرپذیر به ارزش 500 هزار دلار آمریکا

توجه کنید که هزینه تمام گزینه‌های بالا دو برابر سرمایه‌گذاری در املاک است.

بیشتر بخوانید: زندگی در ترکیه ،۸ نکته درباره فرهنگ زندگی در این کشور!

راهنمایی اخذ شهروندی ترکیه

اطلاعاتی درباره شهر ترکیه

در ادامه برای دریافت راهنمایی اخذ شهروندی ترکیه بهتر است به این کشور نگاهی بیاندازید:

آب و هوای فوق‌العاده در برخی شهرهای ترکیه بیش از 300 روز در سال آب و هوا آفتابی است. خرید ملک در شهر بدروم امکان سبک زندگی پر زرق و برق و لوکس را برای دوست‌داران آن فراهم می‌کند.

بین شرق و غرب ترکیه پل بین شرق و غرب است، و به همین دلیل فرصت‌های کسب و کار و مسافرت بی‌نظیری را فراهم می‌کند. خرید ملک در استانبول دروازه کلانشهرهای ترکیه را به روی شما باز می‌کند.

امنیت برای خانواده  ترک‌ها نسبت به خارجی‌ها و مهاجران بسیار مهمان‌نواز هستند. در ترکیه امکان زندگی در محیط امن و شاد به همراه بهترین مدارس و تسهیلات بین‌المللی برای شما فراهم است.

غذای ترکیه غذاهای ترک در دنیا جزو بهترین‌ها هستند. با طعم و مزه فوق‌العاده‌ای که دارد، غذاهای ترک همواره شما را وسوسه خواهند کرد؛ از کباب‌هایش گرفته تا سبزیجات و غذاهای رنگارنگ.

خدمات درمانی ترکیه  ترکیه با خدمات درمانی به‌صرفه و فوق‌العاده و بیمارستان‌های 5 ستاره در سرتاسر کشور، در حال تبدیل شدن به یکی از بهترین مقصدها برای توریسم درمانی می‌باشد.

قدرت منطقه‌ای  ترکیه یکی از توسعه‌یافته‌ترین کشورهای منطقه است. این کشور کاندیدای عضویت در اتحادیه اروپا و عضو G20 و NATO بوده و آینده بسیار روشنی برای آن مورد تصور است.

ارزش پول با توجه به سقوط ارزش لیر، الان بهترین فرصت برای خرید ملک با بهترین قیمت است. در حال حاضر می‌توانید به راحتی با پرداخت 250 هزار دلار آمریکا یک ویلای 3 یا 4 خوابه در پرتقاضاترین نواحی کشور معامله کنید.

علاوه بر راهنمایی اخذ شهروندی ترکیه اگر قصد خرید ملک در کشور ترکیه را دارید، در وبسایت “ترکی پراپ” به‌عنوان یک آژانس معاملات ملکی در ترکیه می ­توان گلچینی از آگهی های ملک در شهرهای این کشور را ببینید. هر فهرست شامل تصاویر، اطلاعات موقعیتی، و جزئیات ملک است. در صورتی که هر کدام از خانه­ ها توجه شما را جلب کرد، می­ توانید برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید یا فرم پرسش­نامه را پر کنید. همچنین اگر در استانبول هستید و مایلید ملک و منطقه را از نزدیک ببینید، برای هماهنگی تاریخ و زمان، کافی است با ما تماس بگیرید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

ارتباط در واتس اپ
مشاوره رایگان در واتس اپ
Copy link
Powered by Social Snap