دلایل مهاجرت به ترکیه ،چرا باید به این کشور مهاجرت کرد؟

دلایل مهاجرت به ترکیه :ترکیه بخاطر آب و هوای فوق‌العاده، غذاهای خوشمزه و میزبانی عالی‌اش، برای اکثر خارجیهایی که به ترکیه می‌آیند مکانی فوق‌العاده به عنوان مقصد تعطیلات است و باید دلایل مهاجرت به ترکیه را بدانید. بااینکه تصور زندگی در خارج فوق‌العاده به نظر میرسد، اما چندین نکته وجود دارد که باید پیش از مهاجرت به کشوری که هیچ چیزی در موردش نمیدانید یا اطلاعات اندکی در موردش دارید در نظر بگیرید.

هر تصمیمی باید کاملا شخصی باشد و نه اجباری. مسائل مهمی وجود دارد که باید در نظر بگیرید. به عنوان مثال، سبک زندگی آن کشور پس از مهاجرت ممکن است شما را جذب نکند. واجب است که لحظه‌ای بنشینید و با دقت در مورد تمام وجوه تصمیمتان فکر کنید. چون پس از مهاجرت، دیگر راه بازگشتی نیست. در ادامه به دلایل مهاجرت به ترکیه می پردازیم.

دلایل مهاجرت به ترکیه

دلایل مهاجرت به ترکیه

دلایل مهاجرت به ترکیه سوال مهمیست که باید در موردش فکر کنید. اگر صرفا بخاطر اینکه عکسهایی از یک کشور دیده‌اید یا برای تعطیلات به آنجا رفته‌اید قصد مهاجرت به آن کشور را دارید، به این معنا نیست که میخواهید باقی عمرتان را در آن کشور صرف کنید. به یاد داشته باشید که باید مسائل بسیاری نظیر قانون، بیمه سلامت، مجوز اقامت و غیره را مد نظر بگیرید. مهاجرت به ترکیه تنها بخاطر اینکه خاطرات خوبی از آنجا دارید کاری کاملا غیرواقع‌بینانه است. دلایل خودتان برای مهاجرت را یادداشت کنید.

دلایل مهاجرت به ترکیه

آشنایی با کشور ترکیه

قبل از پرداختن به دلایل مهاجرت به ترکیه با این کشور بیشتر آشنا شوید. ترکیه کشوری اروپایی-آسیاییست با فرهنگی دلپذیر و تاریخی شگرف. جمهوری ترکیه 81 استان دارد. واحد پول ترکیه، لیره و پایتخت آن آنکاراست، شهری در قسمت مرکزی ترکیه که به آن آناتولی میگویند. مرکز فرهنگی  اقتصادی ترکیه در بخش اروپایی استانبول واقع شده است.

 • تمدنهای بسیاری در این منطقه که ترکیه فعلیست استقرار داشتند مثل هیتی‌ها، امپراتوری روم و امپراتوری بیزانس.
 • وقایع مهم بسیاری در تاریخ مسیحیت در ترکیه رخ داد.
 • به دلیل اینکه ترکیه هم در اروپا و هم در آسیا واقع شده است، برخی ترکیه را به چشم “دری” بین دو قاره میبینند.
 • اقلیم گرم و متنوع ترکیه باعث شده است محصولات خوراکی متنوعی در آنجا پرورش یابد.
 • ترکیه غذای کافی برای مصرف خودش تولید میکند. این کشور مکانی محبوب برای توریستهاست.
 • ترکیه صدها کیلومتر سواحل زیبا در کرانه دریای مدیترانه و دریای اژه و بناها و مکانهای تاریخی بسیاری دارد.

دلایل مهاجرت به ترکیه

آیا آماده مهاجرت هستید؟

بهره بردن از سبک زندگی راحت و آسوده و تجربه چهار فصل سال ممکن است فریبنده به نظر برسد اما درک یک فرهنگ و زبان جدید کار راحتی نیست. اکثر مردم ترکیه، اسلام را به عنوان دینشان پذیرفته‌اند. البته این دین درست همانند سایر نقاط دنیا بر زندگی روزانه و فرهنگ کشور تاثیر میگذارد.دو عید مذهبی مهم در ترکیه وجود دارد. اولین آن، رمضان بایرامی (عید فطر) خوانده میشود که سه روز طول میکشد، در این عید با سرو شیرینی، پایان روزه ماه رمضان را جشن میگیرند.

به این عید، شکر (شیرینی) بایرامی هم میگویند زیرا مرسوم است که از اعضای خانواده و دوستانی که برای عید دیدنی می‌آیند، با شکلات و شیرینی پذیرایی شود. عید دیگر را قربان بایرامی (عید قربانی) میگویند که جشنی چهار روزه است و زمانیست که گوسفند و گاو قربانی ذبح و گوشت آن بین فقرا توزیع میشود.شاید شما نتوانید این سنتها را بپذیرید و یا حتی مخالف آنها باشید اما اگر میخواهید عمرتان را در ترکیه بگذرانید، حداقل باید دیدتان را عوض کنید و به اعتقادات مردم ترکیه احترام بگذارید. برای آشنایی با دلایل مهاجرت به ترکیه این مطلب را دنبال کنید.

دلایل مهاجرت به ترکیه

مهاجرت به ترکیه

تجربه چهار فصل: ترکیه با چهار دریا احاطه شده است (دریای سیاه، دریای اژه، دریای مدیترانه و دریای مرمره) و مزایای این موضوع کاملا روشن است. ترکیه چهار فصل دارد درست همانند قطعه جاویدان ویوالدی، “4 فصل”. این بدان معناست که در ظرف یک سال میتوانید آدم‌برفی بسازید، شنا کنید و حمام آفتاب بگیرید، در اطراف گلهای زیبا گردش کنید و شاهد روزهای بارانی هم باشید.

غذاهای خوشمزه: غذاهای ترکی در فهرست خوشمزه‌ترین غذاهای دنیا قرار دارند. غذای ترکی فوق‌العاده و بسیار متنوع است. اگر عاشق گوشت هستید که خوشبحالتان وگرنه همیشه میتوانید روی شیرینیها و غذاهای گیاهی آنجا حساب کنید. پرطرفدارترین غذاهای ترکی عبارتند از:

 • دونر کباب: تقریبا هیچ ترکی نیست که یک پرس دونر کباب خوب را دوست نداشته باشد.
 • اسکندر کباب: غذایی که در سراسر ترکیه محبوب است، برشهای نازکی از گوشت بره یا گاو خوابیده در سس گوجه، که همراه با تکه‌های نان پیده، یک پیمانه ماست و سبزیجات کبابی سرو میشود.
 • و آخر از همه باقلوای معروف. باقلوا محبوبترین دسر ترکیست، پ در مورد آن توضیح نمیدهم، باید خودتان آن را ببینید و بچشید. بیشتر مردم ترکیه شعارشان “برای زنده ماندن نخور، زنده بمان تا بتوانی بخوری” است. گمانم این شعار بطور مفید و مختصر نشان میدهد که غذا در ترکیه چقدر مهم است.

هزینه زندگی: یکی از دیگر دلایل مهاجرت به ترکیه مسائل مال است. هرچند درست است که هزینه زندگی در ترکیه سال به سال رو به افزایش است، اما هنوز هم میشود در معاملات چانه‌زنی کرد، کرایه خانه پایین، خرید ارزان، غذای تازه اعلا و سبک زندگی باکیفیت و کم هزینه داشت، خصوصا در مقایسه با اکثر کشورهای اروپایی و آمریکا.

نرخ پایین ارتکاب جرایم: ترکیه کشوری با نرخ جرایم پایین است؛ بسیار بعید است که کسی که در آنجا اقامت دارد، به دردسر بیفتد. اما همانند هر کشور دیگری، باید اقدامات احتیاطی لازم صورت گیرد. پول نقدتان را در مکانهای شلوغ از کیفتان بیرون نکشید و مراقبت جیب‌برها نیز باشید. خانمها، لطفا به یاد داشته باشید، هرچند ترکیه به سنت سکولارش افتخار میکند اما اکثریت جمعیت آن را مسلمانان تشکیل میدهند و بیشتر آنها بسیار سنتی هستند. محترمانه و آبرومند رفتار کنید. هیچکس از شما انتظار ندارد که از سر تا پا لباسهای نخی بلند بپوشید اما به غیر از تفرجگاههای ساحلی و مراکز شهر استانبول، آنکارا و ازمیر، در سایر نقاط از زنان انتظار میرود که لباسهای محجوب و پوشیده به تن کنند.

مهمان‌نوازی ترکی: در ترکیه دوست پیدا کردن آسان است. شاید به دلیل وجود آفتاب است که ترکها و مردمی که در ترکیه میبینید، بسیار شادتر از سایر کشورها به نظر میرسند و بیشتر غریبه‌ها را با آغوش باز می‌پذیرند.مردم محلی ترکیه به مهمانوازی‌شان معروفند و درست است، به ندرت میشود با چنین مردمی خوش‌مشرب و مهمان‌نوازی برخورد کرد.

اگر در جایی گم شدید یا نتوانستید راهتان را پیدا کنید، مردم بسیاری در خیابانها هستند که برای یافتن مسیر حاضرند به شما کمک کنند.در ترکیه رفتن به بار، عضویت در کلاب و حرف زدن با مردم بسیار آسان است. چه زوج باشید و چه تنها، مردم ذاتا رفتاری بسیار دوستانه دارند و مشتاق صحبت کردن با شما هستند.ترکیه برای انتخاب یک سبک زندگی جدید کشوری فوق‌العاده است، زیرا براحتی میتوانید در آنجا دوست پیدا کنید و هر جور که میل دارید فردی اجتماعی یا غیراجتماعی باشید.

تاریخ و فرهنگ: ترکیه کشوری وسیع است، در واقع این کشور به اندازه مجموع خاک بریتانیا و فرانسه است. و سرشار از گوناگونیست و هم در آسیا و هم در اروپا ریشه دارد. رد پای تمدنهای بسیاری در ترکیه وجود دارد مثل رومی‌ها و بیزانس‌ها. تنها چند نمونه از هزاران نمونه آن عبارتند از لیسیایی‌ها، عثمانیها و یونانیها. مکانهای تاریخی در همه جای ترکیه وجود دارند. هر شهر، شهرستان و روستا داستانی سحرانگیز و مجموعه تاریخی و جاذبه‌های فرهنگی مخصوص به خود را داراست. در ترکیه به ندرت حوصله‌تان سر میرود، چیزها و کارهای زیادی برای دیدن و انجام دادن در آنجا وجود دارد.

دلایل مهاجرت به ترکیه

نکات منفی مهاجرت به ترکیه

 1. صحبت کردن به زبان ترکی: اینکه بسیاری بیان میکنند که یاد گرفتن زبان ترکی کار سختیست کاملا درست است، مردم میگویند به خاطر سپردن واژه‌ها و تسلط‌ یافتن بر تلفظ کلمات دشوار است. اگر نواحی ساحلی ترکیه مثل ازمیر و آنتالیا را انتخاب کنید برای زبان چندان دچار مشکل نمیشوید زیرا اکثر مردم این شهرها بخاطر صنعت توریسم، میتوانند انگلیسی صحبت کنند.
 2. عدم وجود حریم خصوصی: با دقت ببینید که کدام محله را میخواهید برای زندگی انتخاب کنید زیرا ممکن است نتوانید با همسایه‌هایتان کنار بیایید. زیرا اکثر مردم فکر میکنند کاملا حق دارند در زندگی شخصی شما دخالت کنند.
 3. دلتنگی و ارتباطات خانوادگی: هر خانواده‌ای به نوبه خود متفاوت از خانواده‌های دیگر است. برخی از مردم از گذراندن دوران بازنشستگیشان در کنار پسرشان خوشحالند، برخی دیگر دلتنگ نوه‌هایشان میشوند و از اینکه نمیتوانند سوار اتوبوس شوند و به دیدن آنها بروند غمگین میشوند. سفر همانند گذشته از ترکیه تا کشورهای مرکزی اروپایی، ارزان و نزدیک نیست. با صمیمیترین اعضای خانواده‌تان بنشینید و در مورد اینکه مهاجرت چه تاثیری بر زندگی همه میگذارد صحبت کنید.

دلایل مهاجرت به ترکیه

بهترین مکان برای خرید ملک در ترکیه کجاست؟

این موضوع به این بستگی دارد که شما چه چیزی دوست دارید. میتوانید چند سوال از خودتان بپرسید تا بتوانید تصمیم بگیرید. چگونه میخواهید روزهایتان را در ترکیه بگذرانید؟ اگر پاسخ شما این است که میخواهید تمام مدت شنا کنید و حمام آفتاب بگیرید و نمیخواهید در مکانهای شلوغ زندگی کنید، شک ندارم که از رفتن به آنتالیا رضایت کامل خواهید داشت. بودجه‌تان چقدر است؟ اگر دوست دارید به مناطق ساحلی با جاذبه‌های توریستی مهاجرت کنید و فکر میکنید پول کافی ندارید، نگران نباشید. شاید برخی از نقاط آنتالیا گران باشند اما مکانهای دیگر مثل مولا/بودروم، فتحیه یا بورسا/مودانیا هم در آنتالیا وجود دارند.

دلایل مهاجرت به ترکیه

آموزش در ترکیه

مدارس ترک در شهرهای بزرگ مثل ازمیر و بورسا مدرن هستند و میتوانید برای فرزندتان مدرسه‌ای خصوصی یا محلی انتخاب کنید. والدینی که فرزندانشان را در مدارس محلی ثبت‌نام کرده‌اند، نظر مثبتی در مورد سیستم آموزشی ترکیه داشته‌اند. تنها مانعی که والدین با آن رو به رو هستند هنگامیست که مجبورند در انجام تکالیف فرزندانشان به آنها کمک کنند. مدارس ترکیه به تازگی به کودکان نحوه قایق سواری با قایقهای کوچک را آموزش میدهند و کودکان اکثر اوقات را همراه با معلمان در فضای باز میگذارنند تا در کنار فعالیتهای دیگر در مورد طبیعت و تاریخ چیزهای بیشتری یاد بگیرند.

دلایل مهاجرت به ترکیه

آیا ترکیه کشور امنیست؟

از دلایل مهاجرت به ترکیه می توان به امنیت این کشور اشاره اشاره کرد. این موضوع به تعریف امنیت برای هر فردی بستگی دارد. ترکیه نیز همانند سایر کشورهای دنیا مشکلات خاص خودش را داراست. جرم و جنایت در ترکیه به ندرت رخ میدهد، هرچند مهم است که از آمارها نیز اطلاع داشته باشید. بیایید مقایسه‌ای بین آمریکا، بریتانیا و ترکیه انجام دهیم.

سال گذشته آمارها نشان داد که از بین 4.1 تا 5 گزارش که از جرایم ساده تا جنایتهای بزرگ منتشر شده است، ترکیه 3.3 درصد از این 100،000 جرایم را داراست. در شهرهای جنوبی ترکیه که اکثر مکانهای توریستی در آنجا قرار دارد، نرخ جرم تقریبا صفر است و آن شهرها، امنترین مکانهای ترکیه هستند، حتی بیش از شهرهای بزرگ.

اگر علاوه بر آشنایی با دلایل مهاجرت به ترکیه  قصد خرید خانه در خارج از کشور را دارید، در وبسایت “ترکی پراپ” به‌عنوان یک آژانس معاملات ملکی در ترکیه می ­توان گلچینی از آگهی های ملک در شهرهای این کشور را ببینید. هر فهرست شامل تصاویر، اطلاعات موقعیتی، و جزئیات ملک است. در صورتی که هر کدام از خانه­ ها توجه شما را جلب کرد، می­ توانید برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید یا فرم پرسش­نامه را پر کنید. همچنین اگر در استانبول هستید و مایلید ملک و منطقه را از نزدیک ببینید، برای هماهنگی تاریخ و زمان، کافی است با ما تماس بگیرید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

ارتباط در واتس اپ
مشاوره رایگان در واتس اپ
Copy link
Powered by Social Snap