خرید ملک در کشور ترکیه ،افراد واجد شرایط برای خرید خانه!

خرید ملک در کشور ترکیه

آیا امکان خرید ملک در کشور ترکیه برای افراد غیر بومی و بیگانه وجود دارد؟ تقریبا میتوان گفت که شهروندان تمامی کشورها، قادر به خرید ملک در کشور ترکیه هستند. این مهم شامل خریدارانی از بریتانیا، اروپا، ایالات متحده و خاورمیانه است. در واقع خرید ملک تنها برای شهروندان پنج کشور خارج از دسترسی است: سوریه، ارمنستان، کره شمالی، نیجریه و کوبا؛ بغیر از اینها، تمامی افراد قادر به خریدن ملک در ترکیه هستند.

شهروندان برخی کشورها – برای مثال عراقی ها، ایرانیان و فلسطینیان – قبل از اقدام به خرید، ملزم به کسب اجازه از وزارت داخله هستند و این درحالیست که سایرین اجازه ی خرید ملک زراعی را در ترکیه ندارند. در هر حال، برای گستره ای وسیع از خریداران خارجی، حصول ملک در ترکیه امری آسان است. دولت ترکیه فرآیند خرید ملک را به سطحی از سهولت رسانده که در اکثر مواقع، خرید ملک در این کشور روندی بسیار آسان و سریع دارد؛ که معمولا از سایر کشورها سریع تر پیش می رود.

خرید ملک در کشور ترکیه

چه کسانی اقدام به خرید ملک در کشور ترکیه میکنند؟

در سال 2019 خریداران خارجی با افزایشی 15% نسبت به سال 2018، بیش از 45000 راس از املاک و مستغلات ترکیه را خریداری کردند. عراقی ها در صدر لیست قرارداشته و ایرانیان، روس ها، سعودی ها و افغان ها نیز به ترتیب در رده های بعدی قرار داشتند؛ تمامی این افراد جهت بدست آوردن شهروندی ترکیه، اقدام به خرید خانه نموده و یا از طریق سرمایه گذاری به این مهم دست پیدا کردند.

خرید ملک در کشور ترکیه

خریداران خارجی در چه مکانی از ترکیه اقدام به خرید ملک کردند؟

در سال گذشته استانبول، با 20857 ملک فروش رفته، در صدر لیست انتخابی خریداران خارجی قرار داشت. آنتالیا با آماری نزدیک به 9000 واحد در رده ی دوم قرار داشت و آنکارا و بورسا هرکدام به ترتیب با 2539 و 2213 واحد بفروش رسیده، رده های سوم و چهارم را دارا بودند.

خریداران بریتانیایی املاک خطه ی ساحلی مدیترانه ای را ترجیح دادند؛ در ناحیه موگلا (که شامل فتحیه و بودروم است) و آنتالیا (شهر آنتالیا، کاس، بلک و سید).  در ابتدا این مناطق حکم خانه های مخصوص تعطیلات را داشتند، ولی امروزه خانه ی دائمی جمعیت بزرگ و قابل ملاحظه ای از مهاجرین سراسر اروپا و بریتانیا هستند. تمامی این نواحی تحت پوشش و سرویس دهی فرودگاه های بین المللی، با دسترسی آسان، هستند.

بیشتر بخوانید: مزایا خرید ملک در استانبول ،مزایا و نکات مهم خرید خانه در ترکیه!

خرید ملک در کشور ترکیه

خریداران خارجی قادر به خرید چه نوع ملکی در ترکیه هستند؟

اکثر خریداران قادر به خرید تا سقف 30 هکتار از ملک هستند؛ تا زمانی که این املاک در ناحیه ای نظامی واقع نشده باشند. برای خریداران خارجی از لحاظ مساحت ملک نیز محدودیتی وجود دارد؛ مساحت ملک نباید بیش از 10% مساحت کل ناحیه باشد.

خرید ملک در کشور ترکیه

خرید ملک در کشور ترکیه و نیاز به سکونت در محل

سکونت در ملک خریداری شده ضرورتی به همراه ندارد، ولی بعنوان یک مالک جدید، شما بصورت خودکار واجد دریافت حق اقامت یکساله خواهید شد. خریداران جدید همچنین با خرید خانه ای با قیمت حداقلی 250000 دلار، واجد شرایط شهروندی ترکیه نیز میشوند. هزاران خریدار خارجی از این امر استفاده کردند؛ ولی بنظر میرسد که این مهم، تنها مشوقی موقتی باشد.

اگر قصد خرید ملک در کشور ترکیه را دارید، در وبسایت “ترکی پراپ” به‌عنوان یک آژانس معاملات ملکی در ترکیه می ­توان گلچینی از آگهی های ملک در شهرهای این کشور را ببینید. هر فهرست شامل تصاویر، اطلاعات موقعیتی، و جزئیات ملک است. در صورتی که هر کدام از خانه­ ها توجه شما را جلب کرد، می­ توانید برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید یا فرم پرسش­نامه را پر کنید. همچنین اگر در استانبول هستید و مایلید ملک و منطقه را از نزدیک ببینید، برای هماهنگی تاریخ و زمان، کافی است با ما تماس بگیرید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

ارتباط در واتس اپ
مشاوره رایگان در واتس اپ
Copy link
Powered by Social Snap