خرید ملک در ترکیه ، بهترین زمان برای یک معامله خوب چه وقت است؟!

خرید ملک در ترکیه

در پاسخ به سوال بهترین زمان برای خرید ملک در ترکیه چه وقت است؟! باید بگوییم پاسخ ساده است. زمانی که ملک مورد نظرتان را در مکان مورد نظر و با قیمت مورد نظرتان انتخاب کردید. ولی پاسخ واضح تر برای این سوال شامل در نظر گرفتن فاکتور های زیر می شود که در این مطلب از وبسایت “ترکی پراپ” ، قصد داریم شما را با مهمترین موارد آن آشنا کنیم، پس با ما همراه باشید.

خرید ملک در ترکیه

فصل مناسب خرید ملک در ترکیه

بهار بهترین فصل برای سفر به ترکیه و دیدنی های ترکیه است ولی نکته مهم این جاست که در فصل بهار مالکان خانه، برای فروش ملکشان اقدام می کنند. بین ماه های می و جون مالکان، ملک مورد نظر برای فروش را تعیین می کنند تا در ۳ ماه تعطیلی تابستان آنرا به فروش برسانند. در حالیکه بهار بهترین فصل برای فروش خانه است، خریدار باهوش در فصل زمستان اقدام به خرید میکند. معمولا بهترین زمان برای خرید موتور یا کشتی تابستان است تا بتوان با هوای خوب تابستان از آن استفاده کرد. ولی بهتر است برای خرید چنین اقلامی در زمستان اقدام کنید. چرا که درخواست این اقلام در زمستان بسیار اندک است و می توانید با قیمت مناسب خرید کنید. این اصل برای خرید خانه ، به خصوص خانه های ساحلی که استفاده از آنها به فصل ربط دارد هم صدق می کند.

خرید ملک در ترکیه

دلایل خرید خانه در فصل زمستان

  •  درخواست کم برای خرید خانه موجب می شوند فروشنده ها برای فروش انگیزه بیشتری داشته باشند.
  • با تعداد خریدار کمتر تعداد مالکانی که می توانند ملکشان را بفروشند هم کم می شود. در این شرایط مالکان بیشتر با شما راه می آیند.
  •  مشاورین املاک در این فصل برای مناقصه زمان بیشتری دارند. چرا که سرشان خلوت است و به خوبی به شما مشاوره داده و راهنمایی تان می کنند.
  •  فروشندگان فصل زمستان به علت تنگنای مالی و وضعیت اورژانسی ملکشان را می فروشند پس با قیمت پایین تر هم راضی می شوند.

سند ملکی کشور ترکیه (TAPU)

تاثیر قیمت لیر بر خرید خانه در ترکیه

قیمت لیر بر میزان هزینه شما در خرید و فروش ملک در ترکیه بسیار موثر است. وقتی قیمت لیر از دلار آمریکا کمتر باشد قدرت خرید ملک برای افراد خارجی بالا می رود. مبادله ارز باید در زمان درست انجام شود به خصوص وقتی که لیر ترکیه در یک سال ۳۰% کاهش ارزش دارد. ۳۰% کاهش ارزش لیر یعنی ۳۰% تخفیف برای شما در خرید ملک. وقتی لیر ارزان است اقدام کنید.

خرید ملک در ترکیه

خرید خانه در ترکیه به صورت پیش فروش

یک از بهترین روش های خرید خانه در ترکیه به صورت پیش فروش و بدون واسطه از خود فروشنده است. این اقدام روشی مناسب برای بالا بردن دارایی فروشنده است. فروشنده به جای وام گرفتن از بانک اقدام به پیش فروش ملک می کند. خانه هایی که هنوز در دست ساخت هستند به صورت مدل های سه بعدی به خریدار نشان داده میشوند. البته هنگام خرید املاک پیش فروش باید به سابقه کاری سازنده و فروشنده دسترسی داشت.

خرید ملک در ترکیه

مزایای خرید املاک پیش فروش

  1. خرید خانه های پیش فروش به شما امکان می دهد تا در مورد طرح نهایی خانه با سلیقه خودتان تصمیم بگیرید.
  2. با خرید خانه های پیش فروش از سازنده به شما گارانتی تحویل به موقع داده می شود .
  3. شرایط خرید خانه پیش فروش شامل سپرده گذاری مقداری از مبلغ در قسط اول و تسویه حساب دوره ای می شود. در هر دوره از پیشرفت کار خریدار مبلغ را واریز می کند.
  4. خرید خانه با قیمت حال حاضر دنیا موجب می شود در زمان تحویل خانه شما خود به خود افزایش قیمت داشته باشد. معمولا چند سال طول می کشد تا خانه به طور کامل ساخته شود و در این مدت هر روز به قیمت ملک شما افزوده می شود. بسیاری سرمایه گذاران صرفا به علت سود گرفتن خانه می خرند و در زمان فروش از ارزش افزوده خانه استفاده می کنند.
  5. شما حتی می توانید خانه را قبل از اتمام کامل به خریدار بعدی بفروشید و از سود همان دوره استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: بهترین سرمایه گذاری در ترکیه ، چرا خرید ملک در صدر جدول است؟!

خرید ملک در ترکیه

اطلاعات بیشتر در مورد خرید ملک در ترکیه

بر روی خرید خانه در ترکیه سرمایه گذاری کنید. با مشاورین املاک در مورد فروش یا اجاره ملکتان مشورت کنید . بسته به زمان گاهی اجاره و گاهی فروش ملک سود آور است. هر ساله افراد بیشتری برای خرید ملک در ترکیه اقدام می کنند تا جزیی ار بازار جهانی خرید و فروش ملک باشند. بعضی نقاط ترکیه برای افراد خارجی مناسب تر هستند. برای مثال استانبول نقطه مناسبی برای اولین خرید ملک شماست.

*در مطالب بعدی شما را با جزییات بیشتری از فرآیند خرید خانه  و چگونگی مهاجرت آسان و امن به کشور ترکیه آشنا خواهیم کرد، پس اگر به دنبال بهترین روش برای سرمایه گذاری در این کشور  هستید مطالب بعدی ما را حتما دنبال کنید!

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

هفت + 20 =

ارتباط در واتس اپ
مشاوره رایگان در واتس اپ
Copy link
Powered by Social Snap