خرید ملک در ترابزون ،سرمایه گذاری در کشور ترکیه!

خرید ملک در ترابزون

در دنیای املاک بین‌المللی، املاک موجود در ترابزون در حال رشد و شکوفایی هستند. این املاک زمانی در بازار مسکن، راکد محسوب می‌شدند، اما از لحاظ امتیاز،  به رشد و شکوفایی رسیده‌اند تا این منطقه، به یکی از مناطق مطلوب در زمینه خرید املاک در ترکیه، بخصوص برای خریداران شرق میانی مبدل شود. کسانی که سال‌ها در ترکیه زندگی کرده‌اند، می‌دانند که این منطقه توریست‌های کمی را به خود جذب کرده است، توریست‌هایی که می‌خواهند منطقه اوزونگول را ببینند و آب گوارای فلات آیدر را تجربه کنند. هنوز علاقه رو به رشدی به خرید ملک در ترابزون ، بخصوص با املاک خرید جهت اجاره، در بازار توریسم وجود دارد، و این تعداد اندک توریست این روزها به هزاران توریست تبدیل شده است. اما، دلایلی که ترابزون به شکوفایی رسیده است و همچنان قصد پیشرفت دارد، چیست؟ در این مطلب وبسایت “ترکی پراپ” به‌عنوان یک آژانس معاملات ملکی در ترکیه، به شما نحوه خرید ملک در ترابزون را به شما بازگو میکند.

خرید ملک در ترابزون

چرا خرید ملک در ترابزون محبوب است

قیمت‌های مناسب

ترابزون قیمت‌های ارزانی را بازای هر مترمربع در بازار املاک و مستغلات ارائه می‌کند. دلیل آن عبارت است از اینکه کل این منطقه در مدرن‌سازی بازار مسکن دچار تاخیر شده است، بنابراین، هنوز در دوران کودکی خود قرار دارد. تاخیر بدین معنا نیز هست که مقدار زیادی زمین برای ساخت و ساز موجود می‌باشد، و همین مسئله قیمت‌ها را پایین نگه می‌دارد. این مسئله برای دارندگان املاک به چه معناست؟ این دلیلی است که چرا ترابزون توجه سرمایه گذاران بازار املاک را که در جستجوی افزایش قیمت ملک هستند، به خود جلب کرده است. اگر هدف شما از خرید ملک، افزایش ارزش سرمایه باشد، ترابزون بهترین مکان برای انجام چنین کاری است.

شهروندی از طریق طرح سرمایه‌گذاری

بازار مسکن ترکیه، زمانی که حداقل شرایط لازم برای اخذ شهروندی از طریق طرح سرمایه‌گذاری را از 1 میلیون دلار به 250000 دلار کاهش داد، رشد سریعی پیدا کرد. سیستمی که به دارندگان سرمایه، همان اختیارات و حقوقی را که ساکنان در ترکیه دارند، به خریداران شرق میانی نیز می‌دهد. زمانی که اخذ اقامت را از طریق برنامه‌های سرمایه‌گذاری کشورهایی نظیر پرتقال بررسی می‌کنیم، نسخه ترکیه‌ای این قانون بسیار آسان‌تر بوده و در زمان سریع‌تری انجام می‌شود. یک مقاله که در جولای 2019 توسط میدل است آی منتشر شده است، آشکار کرد که در طرح‌های ویزای طلایی، اقامت 1000 نفر در ده ماهه اول فرآیند اخذ اقامت، تایید شد، و 1700 برنامه نیز مورد بررسی قرار گرفت. خریداران ملک نیاز دارند تا سرمایه خود را تنها برای سه سال حفظ کنند تا واجد شرایط اقامت باشند، و همین مسئله، ملیت‌های زیادی را از سرتاسر دنیا به خود جذب می‌کند.

خرید ملک در ترابزون

نرخ ارز سودآور

برای بسیاری از خریداران املاک، نرخ ارز سودآور طعمه خوبی محسوب می‌شود. در طی چند سال گذشته، زمانی که دلار حدود 6 لیره بود، ارزش لیره با وجود رکود اقتصادی، افت کرد. نتیجه این شد که خریداران منزل سود می‌کردند. متخصصان و مشاوران مالی نیز می‌گویند نرخ ارز فعلی، مدت‌هاست که ثابت است، زمانی که قیمت‌ها نسبت به واحد پول کشور مبدا مقایسه می‌شود، خریداران دست به برخی معاملات خوبی می‌زنند.

قدرت فروش

اگر از هر مشاور املاک با تجربه‌ای درباره نکاتی در رابطه با یک خرید خوب سوال کنید، به شما خواهند گفت که نقدینگی بازار را ارزیابی کنید. برای هر کسی ممکن است زمانی پیش بیاید که نیاز باشد سرمایه خود را به پول نقد برگرداند. رتبه ترابزون به عنوان یکی از بازارهای مشهور برای خریداران خارجی، سبب این نقدینگی بالا در رابطه با خریداران مسکن بین‌المللی می‌شود. این مطلب شامل مخاطبان داخلی نیز می‌شود، و شما نیز بازار مناسبی برای سرمایه‌گذاری امن در اختیار دارید.

تشابهات فرهنگی

جمعیت ترابزون با ملیت‌های مختلف و از سوی کشورهای شورای همکاری خلیج فارس افزایش یافته است، و دلیل آن نیز ساده است. مناطق تفریحی ساحلی در طول دریای اژه و مدیترانه، رویکرد غربی را بکار گرفته و برای اروپایی‌ها دارای جذابیت زیادی است. اما، ترابزون چشم‌انداز محافظه‌کارانه خود را حفظ کرده است و این مسئله درخواست بسیاری از افراد بوده است. رستوران‌های شبانه نیز مبتنی بر سبک خانوادگی بوده و برای ملیت‌های شورای همکاری خلیج فارس بسیار جذابیت دارد.

چشم‌اندازهای زیبا

اگرچه بسیاری افراد با شنیدن نام ترابزون به شهر فکر می‌کنند، اما این نام به یک بخش بزرگ‌تر نیز اشاره دارد که شامل روستاهای کوچک است. این منطقه، وسعت ارضی را تا رشته کوه کاچکار گسترش می‌دهد، و برخی چشم‌اندازهای طبیعی را نیز در خود دارد. فرهنگ این فلات در مقایسه با تپه‌های پر شیب سوئیس، نمونه کاملی از زندگی را در طی تابستان نشان می‌دهد، و افراد بومی و مالکان خانه‌های تعطیلاتی به مکان‌هایی نظیر اوزونگول می‌آیند. این دریاچه که با تپه‌های سبز پوشش داده شده است، تجارت خوبی را در توریسم ایجاد کرده و آخر هفته خوبی را نیز فراهم می‌سازد. سایر فلات‌ها نیز از نظر جمعیتی، همزمان با مهاجرت مالکان منازل به این مکان ها در حال افزایش هستند.

خرید ملک در ترابزون

بیشتر بخوانید: خرید ملک در خارج از کشور ،۶ دلیل برای سرمایه گذاری در ترکیه!

روندهای مربوط به ملک: ویلاها و آپارتمان‌ها

دو روند ساده در خرید ملک در ترابزون وجود دارد. اولی، ویلاهای خصوصی هستند که اغلب بدلیل زمین‌های مرتفع که بر روی آن‌ها احداث می‌شوند، دارای مناظر دریایی هستند. این ویلاها اغلب دارای باغ‌های خصوصی و استخرهای انفرادی یا جمعی هستند، و معماری آن‌ها به شیوه‌ای ساخته شده است که از مناظر اطراف استفاده می‌کند، و اغلب دارای پنجرههای سقفی و بالکن‌ها و تراس‌های بزرگ هستند. آشپزخانه‌های مجزا و اتاق‌های نشیمن باز، طبقه اول را تشکیل می‌دهد، در حالی که هدف نهایی تمرکز بر آپارتمان‌هایی با سبک زندگی لوکس می‌باشد. این ویلاها دارای یک الی پنج اتاق خواب هستند، هر مالک برای مکان‌های عمومی نظیر باشگاه‌ها، سوناها، حمام ترکیه‌ای، و استخرها هزینه نگهداری پرداخت می‌کند. این نوع املاک بدلیل فعالیت‌های گسترده کودکان، مثل زمین‌های بسکتبال، و اتاق‌های کودکان، خانواده‌ها را به سوی خود جلب می‌کند. شما می‌توانید لیست املاک ترابزون را در این قسمت ببینید. هر کدام شامل قیمت، جزئیات مکان‌ها، و خصوصیات کلیدی آن منازل هستند. تنها کافی است فرم درخواست را پر کنید تا اطلاعات بیشتری کسب کنید و یا زمان بازدید را تنظیم نمایید.

خرید ملک در ترابزون

بهتر است برای خرید ملک در ترابزون بدانید

رسیدن به ترابزون آسان است، زیرا دارای فرودگاهی با پروازهای بین‌المللی و داخلی است که با استانبول در ارتباط است. بسیاری از افراد از طریق جاده شمالی که به مرز گرجستان متصل است، وارد ترابزون می شوند. مکان‌های بزرگ توریستی شامل خانه آتاتورک است، که بعد از بنیانگذار جمهوری ترکیه و هاگیا سوفیا نام‌گذاری شد، تا با ساختمانی با همان نام در استانبول، اشتباه نشود. در کنار همه این‌ها، صومعه سوملا قرن چهارم قرار دارد که در پارک ملی مكا واقع است و مورد احترام همگان قرار دارد. شما اگر به دنبال خرید ملک در ترابزون باشید یا قصد بازدید از این مکان را داشته باشید، غذاهایی وجود دارند که باید آن‌ها را امتحان کنید، این‌ها شامل غذاهای لذیذی مثل هامسی، و ماهلوما است، که نوعی پنیر مایع می‌باشد. ترابزون به عنوان صادر کننده درجه یک فندق در ترکیه می‌باشد. راهنمایی‌ها و اطلاعات بیشتر را در رابطه با ترابزون، از لینک راهنمای سفر ترابزون دریافت نمایید.

اگر قصد خرید ملک در ترابزون یا در هر شهر دیگر ترکیه را دارید، در وبسایت “ترکی پراپ” به‌عنوان یک آژانس معاملات ملکی در ترکیه می ­توان گلچینی از آگهی های ملک در شهرهای این کشور را ببینید. هر فهرست شامل تصاویر، اطلاعات موقعیتی، و جزئیات ملک است. در صورتی که هر کدام از خانه­ ها توجه شما را جلب کرد، می­ توانید برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید یا فرم پرسش­نامه را پر کنید. همچنین اگر در استانبول هستید و مایلید ملک و منطقه را از نزدیک ببینید، برای هماهنگی تاریخ و زمان، کافی است با ما تماس بگیرید.

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

ارتباط در واتس اپ
مشاوره رایگان در واتس اپ
Copy link
Powered by Social Snap