خرید سیمکارت در ترکیه ،نکات مهم درباره خرید سیمکارت تلفن همراه!

خرید سیمکارت در ترکیه

آیا قصد مسافرت یا زندگی در ترکیه را دارید و قصد خرید سیمکارت در ترکیه را دارید؟ در صورت تماس، پیام دادن و از همه مهم‌تر، اینترنت‌گردی با استفاده از سیم‌کارت ترکیه‌ای می‌توانید تا حد زیادی در مخارج خود صرفه‌جویی کنید، به خصوص در مقایسه با هزینه بالای رومینگ اپراتورهای خارجی. پروسه انجام این کار طی چند سال اخیر تغییر کرده است. دیگر نمی‌توان به سادگی به فروشگاه تلفن همراه مراجعه کرد و به طور ناشناس سیم‌کارت تهیه کرد.

امروزه این روند سخت‌تر بوده و برای تهیه سیم‌کارت داشتن پاسپورت الزامی است. اما جای نگرانی نیست، چرا که ما همه اطلاعات لازم را درباره نحوه خرید و قیمت آن در اختیارتان قرار می‌دهیم. قبل از شروع، باید بدانید که تلفن‌های همراه در ترکیه بعد از گذشت 120 روز به صورت خودکار قفل می‌شوند. برای باز کردن مجدد، باید آن را رجیستر کنید، که این کار هم هزینه دارد. بنابراین بسیاری از مهاجران دو تلفن همراه دارند؛ یکی برای کشور خودشان و یکی برای زمان حضور در ترکیه.

خرید سیمکارت در ترکیه

نحوه خرید سیمکارت در ترکیه

انتخاب اپراتور

Turkcell: ترکسل با اختلاف محبوب‌ترین اپراتور GSM برای خرید سیمکارت در ترکیه بوده و انواع تعرفه‌های به‌صرفه دائمی و اعتباری را برای مشترکان فراهم می‌کند. همچنین بسته‌ای مخصوص برای توریست‌ها وجود دارد که شامل 20 گیگابایت اینترنت، 200 دقیقه مکالمه و بی‌نهایت پیام در واتساپ می‌باشد. قیمت این بسته 149 لیر و مهلت آن 30 روز است، البته بسته‌های دیگری هم موجود است. (www.turkcell.com.tr)

Vodafone: این اپراتور از نظر محبوبیت در رتبه دوم برای خرید سیمکارت در ترکیه قرار دارد. از آن‌جا که این اپراتور شبکه قدیمی Telsim را خریده است، بسیاری از خارجی‌ها با آن آشنایی دارند. Vodafone ارائه‌دهنده بسته Holiday Line است که شامل 300 دقیقه مکالمه، 30 دقیقه مکالمه بین‌المللی و 10 گیگابایت اینترنت به مدت 90 روز به قیمت 200 لیر ترکیه است. در صورت پایان حجم اینترنت، امکان خرید حجم جدا وجود دارد، به این صورت که هر 6 گیگابایت 50 لیر و یا هر 12 گیگابایت 80 لیر قیمت دارد. بسته‌های دیگر هم موجود است. (www.vodafone.com.tr)

Turk Telekom: این سرویس قبلاً فقط برای اینترنت خانگی بود، تا اینکه در سال 2016 با خرید Avea به شبکه موبایل هم اضافه شد. متاسفانه این اپراتور بسته ویژه برای توریست‌ها ندارد. بسته اعتباری استاندارد آن شامل 750 دقیقه مکالمه، 1000 پیامک و 4 گیگابایت اینترنت به قیمت 23 لیر، یا 20 گیگابایت اینترنت به قیمت 45 لیر است. باید توجه داشت که این تعداد مکالمه و پیامک فقط به شماره‌های ترکیه‌ای مجاز است. به طور کلی دو مورد اول برای مسافران خارجی به‌صرفه‌تر است. (www.turktelekom.com.tr)

هات‌اسپات موبایل: با توجه به اینکه اکثر افراد برای تماس و پیام دادن از اسکایپ، واتساپ یا مسنجر استفاده می‌کنند، اگر مصرف اینترنت شما نیز بالا است، می‌توانید به فکر تهیه هات‌اسپات موبایل باشید. اگر با خانواده یا به صورت گروهی سفر می‌کنید، این گزینه بسیار به صرفه است چون امکان اتصال 10 دستگاه به یک هات‌اسپات وجود دارد. محبوب‌ترین آن‌ها در ترکیه Rent and Connect است که اینترنت با سرعت 4G ارائه داده و دستگاه را به هتل محل اقامت‌تان تحویل می‌دهد. (www.rentconnect.com)

Turistcell برای استانبول: اگر تنها قصد بازدید از استانبول را دارید، می‌تواند این گزینه را هم در نظر بگیرید. در حال حاضر قیمت آن 28 یورو بوده و شامل 15 گیگابایت اینترنت و 1000 دقیقه مکالمه بین‌المللی و همچنین مکالمه بی‌نهایت درون کشوری به همراه پوشش 4G می‌باشد. مشکل اصلی این است که مهلت آن تنها 7 روز است. این سیم‌کارت به عنوان بخشی از Istanbul Welcome Card فروخته می‌شود.

بیشتر بخوانید: راهنمایی اخذ شهروندی ترکیه ،دریافت شهروندی از طریق سرمایه گذاری!

خرید سیمکارت در ترکیه

محل تهیه سیم‌کارت

در سالن‌های ورودی اکثر فرودگاه‌های بین‌المللی غرفه‌های Vodafone و Turkcell وجود دارند. در غیر این صورت می‌توانید در شهر مورد نظر جستجو کرده و فروشگاه‌های تلفن همراه را پیدا کنید. به یاد داشته باشید که برای خرید سیمکارت در ترکیه به پاسپورت نیاز دارید.

پس از مطالعات نکات خرید سیمکارت در ترکیه ،اگر قصد خرید ملک در ترکیه را دارید، در وبسایت “ترکی پراپ” به‌عنوان یک آژانس معاملات ملکی در ترکیه می ­توان گلچینی از آگهی های ملک در شهرهای این کشور را ببینید. هر فهرست شامل تصاویر، اطلاعات موقعیتی، و جزئیات ملک است. در صورتی که هر کدام از خانه­ ها توجه شما را جلب کرد، می­ توانید برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید یا فرم پرسش­نامه را پر کنید. همچنین اگر در استانبول هستید و مایلید ملک و منطقه را از نزدیک ببینید، برای هماهنگی تاریخ و زمان، کافی است با ما تماس بگیرید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

ارتباط در واتس اپ
مشاوره رایگان در واتس اپ
Copy link
Powered by Social Snap