خرید آپارتمان در استانبول، چرا باید این شهر را انتخاب کنیم؟

خرید آپارتمان در استانبول

در نگاه سرمایه‌گذاران، خریداران کم‌تجربه و خانواده‌هایی که قصد دارند قدم بر روی پلکان املاک ترکیه بگذارند، خرید آپارتمان در استانبول تصمیم بسیار بزرگی در رابطه با سبک زندگی‌شان به‌حساب می‌آید. هرچه باشد، استانبول، به‌عنوان بزرگ‌ترین شهر ترکیه، دارای 39 منطقۀ شلوغ و پرسروصدا و مجموعۀ قابل‌توجهی از املاک و دارایی‌ها درقالب هزاران آپارتمان، ویلا و ملک تجاری برای فروش است که خریداران باید از بین آن‌ها انتخاب خود را انجام دهند.

وضعیت پرشتاب بازار املاک ترکیه، از استودیو آپارتمان‌های (سوئیت) ارزان‌قیمت گرفته تا عمارت‌های لوکسی که گران‌قیمت‌ترین خانه‌های ترکیه به‌حساب می‌آیند، می‌تواند تازه‌واردان را گیج و سردرگم نماید. بنابراین، در این راهنمای خرید ملک، ما پیش‌درآمد مختصری درمورد بازار املاک به شما ارائه می‌دهیم و نواحی کلیدی برای سرمایه‌گذاری را، هم در بخشِ آسیایی و هم در بخشِ اروپایی استانبول،  برای شما مشخص می‌کنیم؛ لازم به ذکر است که این نواحی پتانسیل بسیار زیادی برای افزایش ارزش سرمایۀ شما دارند و در زیر سایۀ شهرت و محبوبیتشان روزبه‌روز رشد می‌کنند.

وبسایت “ترکی پراپ”  به‌عنوان یک آژانس معاملات ملکی در ترکیه، هزاران خریدار را در طول روند خرید ملک؛ از انتخاب خانه گرفته تا امضای اسناد مالکیت و نقل‌مکان، قدم به قدم همراهی کرده و به آن‌ها مشاوره داده‌ است. پس، بیایید با یکی از سؤالات محبوبی که بسیاری از مشتریان از ما می‌پرسند، شروع کنیم، یعنی همان راهنمای خرید آپارتمان در استانبول!

خرید آپارتمان در استانبول

بهترین مکان در ترکیه جهت خرید ملک کجاست؟

در رابطه با خرید آپارتمان در استانبول، پاسخی که مناسب همه باشد، وجود ندارد، چراکه پاسخ این سؤال به سه عامل بستگی دارد: علت خرید، بودجه و ملزومات سبک زندگی شما. مناطق محبوب و گران‌قیمت‌تر استانبول عبارتند از: منطقۀ گالاتا، بی‌اغلو، تقسیم، فاتح، بشیکتاش، سلطان‌احمد در بخش اروپایی شهر، و قاضی‌کوی و اُسکُدار در بخش آسیایی آن.

این محله‌ها قلب استانبول جدید و استانبول قدیم هستند، بنابراین مرکز گردشگری، شب زنده‌داری و خرید به‌حساب می‌آیند. از آنجایی‌که این محله‌ها جزو مناطق مرکزی هستند، قیمت بالاتری به ازای هر متر مربع دارند و کمبود عرضه جلوی اُفت قیمت‌ها را در آن‌ها می‌گیرد.

محله‌های حومۀ شهر مانند بیلیک‌دوزو، کوچوک‌چکمجه و باقرکوی، کم‌ترین قیمت‌ها را به ‌ازای هر متر مربع دارند، این محله‌ها در حال توسعه می‌باشند، اما خریدارانی که به‌دنبال افزایش ارزش سرمایه‌شان هستند باید مدتی طولانی در آنجا بمانند، چراکه در این محله‌ها میزان عرضه بسیار زیاد است.

منطقۀ مسلک، منطقۀ تجاری استانبول است و از این رو خریدارانی را به سمت خود جذب می‌کند که در شهر زندگی و کار می‌کنند، این در حالی است که شیشلی و نیشان‌تاشی محله‌های اعیانی و گران‌قیمتی هستند. شهرت و محبوبیت ناحیۀ ایوب، با وجود خریداران خاورمیانه‌ای که به‌خاطر محیط سنتی این ناحیه به آنجا سرازیر شده‌اند، در حال افزایش است. در حالی‌که در محلۀ جهانگیر بیشتر یک حال و هوای چندملیتی و هنری برقرار است.

اگر  در زمان خرید آپارتمان در استانبول مطمئن نیستید که می‌خواهید در چه ناحیه‌ای خرید کنید، به ما ایمیل بزنید و در آن میزان بودجه، دلایل خرید و اولویت‌های سبک زندگی خود را برای ما بنویسید، مثلاً اینکه شما یک فرد شاغل متخصص هستید یا یک خانواده‌ی جوان. سپس ما مناطق و املاک مناسب را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

 

همچنین می‌توانید با خرید ملک پاسپورت ترکیه را نیز دریافت کنید:

دانلود راهنمای دریافت پاسپورت ترکیه

خرید خانه در استانبول در منطقه زیتین بورنو

خرید آپارتمان در استانبول در بازار مسکن فعلی

در ترکیه، استانبول با بیشترین میزان فروش سالانۀ املاک مسکونی و تجاری، همیشه بیشترین نقش را در بازار فروش داخلی و بین‌المللی املاک داشته و خواهد داشت.

در سال 2018 ترکیه شاهد شکسته‌شدن رکورد آمار و ارقام بود، چراکه سرمایه‌گذاران گردهم آمدند تا از نرخ پرسود مبادلات ارزی و طرح جدید دولت برای کسب حقوق شهروندی ازطریق سرمایه‌گذاری سود ببرند، براساس این طرح درصورتی که خریداران ملک خود را به‌مدت سه‌سال نگه دارند، می‌توانند برای حق زندگی و کار در ترکیه درخواست بدهند.

جنبۀ اساسی‌ای که باید به آن اشاره کنیم این است که تقریباً چند سالی می‌شود که بازار در مرحلۀ توسعۀ مجدد قرار دارد و به‌نظر می‌رسد که قرار است این وضعیت ادامه یابد. سازندگان، مشغول ساخت خانه‌های جدیدی در نواحی حومۀ شهر هستند تا پروژه‌های محلیِ عمومی را که پیاده‌سازی‌شان به‌عهده‌ی شوراهای منطقه‌ای است، تکمیل نمایند؛ این پروژه‌های محلی به‌منظور توسعۀ حمل‌ونقل، مدارس، بهداشت، امکانات خرید، فضاهای سبز و پارک‌ها در اطراف شهر درنظر گرفته‌شده‌اند.

بخش اروپایی استانبول نیز، به‌لطف ابَرپروژه‌های طرح‌ریزی‌شده، مانند ابرپروژه‌ی کانال جدید استانبول، شاهد طوفانی از فعالیت‌ها بوده است. اکنون، برای افرادی که به‌صورت بلندمدت بر روی املاک سرمایه‌گذاری می‌کنند و قصد خرید آپارتمان در استانبول را دارند، زمان هیجان‌انگیزی برای ورود به بازار است، اما گردش مداوم معاملات و طوفان فعالیت‌ها و تحولات و پیشرفت‌های جدید، نیازمند مسیریابی دقیق و محتاطانه‌ای است که افزایش حداکثری بازگشت سرمایۀ شما را تضمین نماید.

خرید آپارتمان در استانبول

آنچه باید در رابطه با خانه‌های تنگۀ بُسفُر بدانید

سواحل تنگۀ بُسفُر، مطلوب‌ترین مکان برای خرید ملک در استانبول است. در طی قرن‌ها، امپراتوری‌ها با یکدیگر جنگیده‌اند، پیروز شده‌اند، شکست خورده‌اند و کنترل خود بر روی این تنگۀ استراتژیک را که در بین دریای مرمره و دریای سیاه قرار دارد، از دست داده‌اند. بیدارشدن دربرابر چشم‌انداز صبحگاهی تنگۀ بُسفُر توجه انسان را از سبک زندگی پرشتاب شهری منحرف می‌کند، اما بازار مسکن از آن هم تأثیرگذارتر است.

بسیاری از خانه‌های لوکسی که در خط ساحلی قرار دارند، عمارت‌ها و کاخ‌های حفاظت‌شده‌ی عثمانی هستند. سبک معماریِ چوبیِ آن‌ها دیگر مورد استفاده نیست. از این رو اهمیتِ فرهنگی‌شان نقش بزرگی در حفاظت از آن‌ها داشته است. مالکین این عمارت‌های عثمانی باید از قوانین و دستورات اکیدی که درخصوص نوسازی مجدد و نگهداری از آن عمارت‌ها وضع شده‌‌اند، پیروی نمایند.

موقعیت ارزشمند این عمارت‌ها باعث می‌شود که اغلب به میلیون‌ها پوند فروخته شوند و این امر آن‌ها را به گران‌قیمت‌ترین بازار املاک ترکیه تبدیل می‌کند. حتی اگر یک خانه، یک عمارت عثمانی محافظت‌شده نباشد، داشتنِ چشم‌اندازی به روی تنگۀ بُسفُر باعث افزایش ارزش آن خانه می‌شود. این‌گونه به آن نگاه کنید؛ این گزینۀ دیگری است که استانبول درعوض بهترین چشم‌اندازهای دریای مدیترانه در اختیار شما می‌گذارد.

خرید آپارتمان در استانبول

چرا در استانبول ملک بخریم؟

علاوه‌بر مجموعۀ گسترده‌ای از خانه‌های فروشی که خریدارانِ بسیاری؛ از ثروتمند و تجملاتی گرفته تا اقتصادی، از مسافران مجرد گرفته تا خانواده‌های پرجمعیت، را در خود جای می‌دهند، دلایل زیاد دیگری نیز باعث می‌شوند که استانبول به‌عنوان بهترین مقصد برای سرمایه‌گذاری املاک مورد توجه قرار گیرد.

استانبول، به‌عنوان بزرگترین شهر ترکیه، به‌کمک ابَرپروژه‌ها، شبکه‌های حمل‌ونقل پیشرفته و برنامه‌ریزی شهری، کم‌کم بر روی نقشۀ جهانی املاک جای می‌گیرد و پتانسیل زیادی برای افزایش بلندمدت ارزشِ سرمایه از خود نشان می‌دهد. با این وجود، موقعیتِ استانبول به‌عنوان شلوغ‌ترین بازار املاک ترکیه و محبوبیت آن در بین خریداران داخلی و بین‌المللی نقدینگی بالایی را ایجاد می‌کند. اما باید این را بپذیرید؟

بگذارید روشن و واضح بگوییم. سازندگان، به‌صورت دائمی و چرخشی، مشغولِ ساخت هر خانۀ قدیمی‌ای نیستند، بلکه به معماری‌های تُرکی و بین‌المللی روی می‌آورند تا خانه‌های مُدرن و مطابق مُد روزی طراحی کنند که تمام ویژگی‌هایی را که اساسِ سبک زندگی‌مان را تشکیل می‌دهند، در خود داشته باشند.

با توجه به ویژگی‌ها و امکانات موجود در محل ازجمله باشگاه‌ها، استخرهای شنا، باغ‌های زمین‌آرایی‌شده، امنیت در محل و پروژه‌های معروف سبک زندگی، خرید آپارتمان در استانبول فقط یک سرمایه‌گذاری نیست، بلکه انتخاب یک سبک زندگی است. این مقاله درمورد دلایل مناسب برای خرید خانه در استانبول بیشتر صحبت می‌کند.

خرید خانه در منطقه شیشلی استانبول

چگونه در استانبول ملک بخریم؟

کل فرایند مربوطه؛ از بازدید املاک گرفته تا نقل‌مکان و راه‌اندازی خدمات شهری مانند آب، گاز، برق، تلفن و … ، تنها یک هفته زمان می‌برد. در ترکیه گرفتن وکیل برای طی‌کردن این فرایند الزامی نیست، اما ما به شما توصیه می‌کنیم که این کار را انجام بدهید. ما، به‌عنوان یک آژانس بین‌المللی پیشرو درزمینۀ معاملات ملکی، به مشتریان بسیاری کمک کرده‌ایم تا سند مالکیت خود را دریافت نمایند و اولین قدم برای انجام این کار بازدید از املاک است.

جهت تعیین تاریخ و زمان بازدیدتان از املاک با ما تماس بگیرید. به‌محض اینکه خانه‌ای را که می‌خواهید بخرید، پیدا کنید، ما قراردادها و مبلغ پیش‌پرداخت را میان شما و فروشنده تنظیم خواهید کرد و نحوه‌ی پرداخت مناسب برای طرفین قرارداد را انتخاب می‌کنیم.

ما برای اطمینان از اینکه تمام کاغذبازی‌های قانونی تکمیل، ارائه و در محضر تأیید شده باشند، با وکلای حقوقی همکاری می‌کنیم و برای گزارش ارزش‌گذاری ملک شما ارزیاب‌های مستقلی را به شما پیشنهاد می‌کنیم. زمانی‌که سند مالکیت شما آماده‌ی امضاء شود، ما تمام فرایندهای تکمیلی را انجام می‌دهیم. اما فکر نکنید که خدمات ما در اینجا تمام می‌شوند، چون ما چیزی بیش از یک آژانس معاملات ملکی هستیم. ما همیشه با مشتریان در تماس خواهیم بود و در کار راه‌اندازی خدمات شهری مانند آب، گاز، برق، تلفن و … ، نقل‌مکان، نگهداری، تعمیر و رسیدگی به دیگر جوانب زندگی و مالکیت مسکن در ترکیه به آن‌ها کمک خواهیم کرد. فرایند کامل خرید ملک در ترکیه را در اینجا بخوانید.

بهترین منطقه استانبول برای خرید خانه

املاک فروشی در استانبول را ببینید

برای اینکه هم‌اکنون به‌دنبال ملک بگردید، با استفاده از وبسایت ما در دستگاه الکترونیکی خود به مجموعۀ ما نگاهی بیندازید، این مجموعه شامل آپارتمان‌ها، ویلاها و املاک تجاری به‌صورت نوساز، استیجاری، پیش‌خرید و فروش مجدد می‌باشد. بیش از صدها خانۀ فروشی در هر منطقه انتخاب‌های زیادی را در اختیار شما قرار می‌دهد و اگر فایلی نظر شما را جلب کرد، از ویژگی پیام‌رسان اینترنتی ما استفاده کنید یا با ما تماس بگیرید تا جزئیات بیشتری ازجمله تصاویر تکمیلی، نمونه‌های شیوه‌های پرداخت و وجه تمایز آن خانه را از ما دریافت نمایید. مقاله‌های زیر نیز برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد خرید املاک در استانبول، مفید خواهند بود.

مناطق استانبول: توضیح مختصری درمورد تمام 39 منطقه در بخش‌های آسیایی و اروپایی و ویژگی‌ها، امکانات خرید، تفریحات شبانه، حمل‌ونقل و همچنین پتانسیل آینده‌ی استانبول برای خریداران مسکن.

استانبول اروپایی: بخش اروپایی استانبول، به‌عنوان قلب گردشگری و تجارت شهر، از شهرت بسیاری برخوردار است، اما این بخش، چه چیز دیگری به خریداران مسکن عرضه می‌کند و کدام محله‌ها در حال تبدیل‌شدن به مکانی ایده‌آل برای زندگی هستند؟

استانبول آسیایی: کمتر درمورد بخش آسیایی استانبول و محبوبیت روزافزون آن در میان گردشگران و خریداران ملک صحبت شده است، و دلایل خوب زیادی نیز برای آن وجود دارد. مناطق اصلی قاضی‌کوی و اُسکُدار موضوع مورد بحث این مقاله هستند، همچنین نواحی دیگری که ارزش توجه دارند نیز در این مقاله مشخص می‌شوند.

دیدن ملک‌های موجود جهت خرید در استانبول

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

ارتباط در واتس اپ
مشاوره رایگان در واتس اپ
Copy link
Powered by Social Snap