بیمه درمانی SGK ترکیه ،بیمه ای برای اتباع خارجی در این کشور!

بدون شک بیمه درمانی بزرگترین دغدغه اتباع خارجی است که در ترکیه زندگی می کنند به همنی دلیل این کشور بیمه درمانی SGK ترکیه را راه اندازی کرده است. ما همه می خواهیم اطمینان خاطر داشته باشیم که در شرایط اورژانسی یا بیماری بیمه، هزینه های درمانی مان را پوشش دهد. افراد بالای 65 سالی که در ترکیه زندگی می کنند مجبور به داشتن بیمه درمانی نیستند، اما هرکسی زیر این سن که متقاضی مجوز اقامت باشد باید مدارک پوشش پزشکی را ارائه دهد. متأسفانه، بسیاری از خارجی ها شکایت دارند که بیمه های درمانی خصوصی بسیار گران هستند و با بندهای پنهان زیادی که در شرایط و ضوابط آنها وجود دارد مهاجران از ضمانت پوشش بهداشتی مطمئن نیستند. به همین دلیل بیشتر افراد در طرح مصوب دولت ترکیه با نام SGK ثبت نام می کنند. در ادامه به بیمه درمانی SGK ترکیه می پردازیم.

بیمه درمانی SGK ترکیه

بیمه درمانی SGK ترکیه برای اتباع خارجی

ساکنان خارجی اگر به مدت 1 سال در تزکیه زندگی کرده باشند واجد شرایط تقاضا برای سیستم SGK (Sosyal Guvenlik Kurumu) هستند. این پوشش به دارندگان امکان تحت درمان رایگان قرار گرفتن در بیمارستان های دولتی، کاهش هزینه نسخه های پزشک و گاهی تخفیف در هزنه ها در موسسات خصوصی را می دهد. دارندگان بیمه درمانی SGK ترکیه به طور ماهانه 614 لیر به عنوان حق بیمه پرداخت می کنند و این برای افراد متاهل و مجرد یکسان است. پس از تأیید، کارتی دریافت می کنید که نشان می دهد چه زمانی می توانید به مراقبت های پزشکی و درمانی دسترسی داشته باشید. برخی از کشورها با ترکیه توافقنامه متقابلی دارند که شهروندان در صورت پرداخت حق بیمه در کشور خود، از قبل تحت پوشش قرار داشته باشند. این فهرست شامل فرانسه و آلمان می شود اما محدود به این کشورها نیست. انگلیس توافقنامه متقابل ندارد. همچنین SGK بیماری هایی مثل سرطان یا دیابت را که فرد در حال حاضر یا از قبل دارد، پوشش نمی دهد.

بیمه درمانی SGK ترکیه

چگونگی درخواست برای بیمه درمانی SGK ترکیه

برای شروع روند جهت پیدا کردن جزئیات دقیق، به دفتر SGK محل خود مراجعه کنید زیرا این فرایند از منطقه ای به منطقه دیگر متفاوت است. (مشتریان خانه های ترکیه می توانند با ما تماس بگیرند تا بفهمند این دفاتر در منطقه شان کجاست.) آنها چگونگی درخواست و اسنادی را که باید ارائه دهید برایتان توضیح می دهند. اولین درخواست شما ممکن است طولانی و خسته کننده به نظر برسد چرا که وقتی سنتان زیر 65 سال باشد نمی توانید بدون بیمه درمانی، اقامت بگیرید و همچنین نمی توانید بدون داشتن اقامت، در این سیستم عضو شوید. بنابراین در ابتدا این دو فرایند ممکن است همپوشانی داشته باشند.

بیمه درمانی SGK ترکیه

در کنار فرم درخواست، نسخه ای از گذرنامه و درخواست اقامت خود را ارسال کرده و برای عضو شدن، تحت یک ارزیابی سلامتی قرار خواهید گرفت که توسط یک پزشک تایید شده انجام می شود. همچنین به تأییدیه نشانی خود که توسط دفتر محلی نفوس صادر شده است نیاز خواهید داشت. وقتی که عضو شدید اداره SGK یک مدرک موقت به شما می دهد که به دفتر مجوز اقامت نشان دهید. به همین ترتیب یک گزارش موقت از دفتر اقامت دریافت خواهید کرد. به پرداخت حق بیمه ماهانه خود یا به صورت آنلاین یا از طریق یکی از بانک های اصلی ترکیه ادامه دهید اما هنگام تمدید مجوز اقامت خود، مجدداً به دفتر SGK مراجعه کنید تا مجدداً پوشش خود را برقرار کرده و سوابق خود را به روز کنید.افرادی که در فکر مهاجرت به ترکیه هستند علاوه بر جستجو در مورد بیمه درمانی SGK ترکیه همچنین باید برای مجوز اقامت ترکیه اقدام کنند. علاوه بر این ، راهنمای ما برای اعزام به ترکیه در مورد بانکداری، رسیدگی به امور مالی، اپلیکیشن های مفید، یادگیری زبان، کار کردن و اینکه وقتی مشکلی پیش می آید چه کنیم صحبت می کند.

اگر علاوه بر دریافت بیمه درمانی SGK ترکیه قصد خرید خانه در این کشور را دارید در وبسایت “ترکی پراپ” به‌عنوان یک آژانس معاملات ملکی در ترکیه می ­توان گلچینی از آگهی های ملک در شهرهای این کشور را ببینید. هر فهرست شامل تصاویر، اطلاعات موقعیتی، و جزئیات ملک است. در صورتی که هر کدام از خانه­ ها توجه شما را جلب کرد، می­ توانید برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید یا فرم پرسش­نامه را پر کنید. همچنین اگر در استانبول هستید و مایلید ملک و منطقه را از نزدیک ببینید، برای هماهنگی تاریخ و زمان، کافی است با ما تماس بگیرید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

ارتباط در واتس اپ
مشاوره رایگان در واتس اپ
Copy link
Powered by Social Snap