بویوک‌ چکمجه استانبول ،راهنمای خرید ملک در این محله محبوب!

بویوک‌ چکمجه استانبول

به بویوک‌ چکمجه (Buyukcekmece) خوش آمدید، محله‌ای در استانبول که به‌عنوان مکانی دلخواه برای زندگی و کار، بازارهای املاک را  تصاحب کرده است. این محله که در سمت اروپایی ترکیه قرار دارد، طی دهه‌های متمادی، به‌طور چشم‌گیری تغییر کرده است. در ابتدا، یک دهکده‌ی روستایی کوچک بود و در دهه‌ی 70 میلادی مکانی ایده‌آل برای گذراندن آخرهفته‌ای به‌دور از مناطق مرکزی استانبول.

امروزه، همچنانکه که خریداران خانه به بویوک‌ چکمجه استانبول به‌عنوان مکانی ایده‌آل برای زندگی نگاه می‌کنند، جمعیت آن به بیش از دویست هزار نفر رسیده است. اقتصاد اجتماعی نیز به‌شدت تغییر کرده‌ است و از دورانی که به ماهیگیری و کشاورزی متکی بوده به دورانی که در آن به قطب مهمِ صنعت گردشگری و تعلیم‌وتربیت تبدیل شده، رسیده است.در این مطلب از وبسایت “ترکی پراپ” ، قصد داریم شما را با بویوک‌ چکمجه استانبول بیشتر آشنا کنیم، پس با ما همراه باشید.

بویوک‌ چکمجه استانبول

 

محله بویوک‌چکمجه، نقطه‌ی کانونی املاک استانبول!

اگر از هر یک از اهالی استانبول بخواهید بویوک‌چکمجه را وصف کند، اولین چیزی که به آن اشاره خواهد کرد؛ دریاچه‌ی بزرگی‌ست به وسعت 11 مایل مربع. این دریاچه در سال 1988 توسط یک سد از دریا جدا شد تا آب استانبول را تأمین کند، اما شهرت روزافزون آن بیشتر به‌خاطر پل قوسی سنگیِ معمار سنان است؛ پلی تاریخی که قدمت آن به قرن شانزدهم بازمی‌گردد. معمار سنان، محبوب‌ترین معمار امپراتوری عثمانی، مسئول بسیاری از بناهای زیبای آن دوران بود. بنابراین، این پل اهمیت نوستالژیک نیز دارد. لطفاً فکر نکنید که این تمام چیزی بود که در محله بویوک‌ چکمجه استانبول وجود دارد، چون موارد زیاد دیگری برای ارائه به خریداران خانه وجود دارند.

 

بویوک‌ چکمجه استانبول

خرید و اوقات فراغت در محله بویوک‌ چکمجه استانبول

بدون‌شک، یک خط ساحلیِ 26کیلومتری که به دریای مرمره می‌رسد، یکی از جاذبه‌های بزرگ و وسوسه‌کننده‌ی آن‌جا به‌حساب می‌آید. بویوک‌ چکمجه استانبول با افتخار اعلام می‌کند که طولانی‌ترین مسیر پیاده‌رویِ ساحلی را دارد و این اصلاً تعجب‌آور نیست، چراکه این مسیر 3.5 درصد از زمین استانبول را به خود اختصاص می‌دهد.

در طول تابستان، زمانی‌که رستوران‌ها، بارها، کافه‌ها، پارک‌ها و زمین‌های بازی کودکان مملو از ساکنین شاد می‌شوند، منطقه‌ی ساحلی به مهم‌ترین مکان برای اجتماعات مردم تبدیل می‌شود. ساحل اصلی کومسال و بسیاری از کلوپ‌های ساحلی کوچک‌تر نیز با گردشگران و مسافران مبادلات پررونقی به‌راه می‌اندازند و به افزایش شهرت گردشگری آن کمک می‌کنند. به‌لطف سه مرکزخرید بزرگ با سالن غذاخوری، امکانات تفریحی و مغازه‌ها همه زیر یک سقف، خریدکردن دستاورد بی‌اهمیت و ناچیزی نیست. آتیرتوس، گل سرسبد همه‌ی آن‌ها، دارای پنج طبقه مغازه با اجناس بین‌المللی و ترک، یک فودکورت بزرگ با 30 گزینه‌ی متعدد از غذا و فست‌فود و یک سینمای چهاربعدی برای تجربه‎ی یک سرگرمی خانواده‌پسند است که همه به زیر یک سقف جمع شده‌اند.

آی‌مرکز و کورنرلایف از گزینه‌های دیگر مراکزخرید به‌حساب می‌آیند، اما بازار هفتگی کشاورزان را که قلب و روح هر جامعه‌ی محله‌ی ترک است، فراموش نکنید. بیست‌وچهار محله در سرتاسر منطقه، میزبان بازارهای مختلف هستند تا ساکنین میوه‌های تازه، سبزیجات و مواد خوراکی خود را از آن‌ها تهیه کنند.

کاروانسرای کورشونلو و سایر میراث تاریخی و فرهنگی

یک بنای تاریخی معروف دیگر، کورسونلو هان است، نمونه‌ای قدیمی از یک مکان استراحت شبانه برای مسافران که در جاده‌ی ابریشم قدیمی واقع شده است. این بناها هرآنچه که مسافران برای یک سفر بی‌عیب‌ونقص بدان نیاز داشتند را برای آن‌ها فراهم می‌کردند، ازجمله غذا، آب، جایی برای خواب، خدمات پزشکی، خدمات دامپزشکی برای حیوانات بارکش آن‌ها و بسیاری موارد دیگر. در سرتاسر ترکیه مکان‌های تاریخی بسیاری وجود دارند و اهمیت تاریخی آن‌ها به‌گونه‌ای با آن مکان‌ها عجین شده است.

قدمت این مکان که نامش برگرفته از نام سلطان امپراتوی عثمانی؛ سلطان سلیمان بزرگ است، به قرن پانزدهم برمی‌گردد. سایر میراث تاریخی، گرمابه‌ی یوسف پاشا، چشمه‌ی انور پاشا، ملک اربابی، ناحیه فاتح، سوکلو محمد پاشا و عمارت مسجد، چشمه‌های سلطان عبد الحمید و سلطان سلیمان را شامل می‌شوند. تمام این‌ها با چشم‌انداز مُدرن شهری که بویوک‌چکمجه ‌بدان تبدیل شده است، درهم‌می‌آمیزند.

بویوک‌ چکمجه استانبول

عبادتگاه های پرطرفدار در بویوک‌چکمجه

مکان‌های عبادت بسیاری برای مسلمانان دین‌دار وجود دارد، ازجمله مسجد و عمارت قُبا. اما یک مسجد جدید به‌جهت معماری و طراحی جذاب‌اش، به شهرت بین‌المللی دست‌یافته است. مسجد سانجاکلار که توسط تیم مشهور ترک «امره آرالوت» طراحی شده است. یک سایبان بزرگ، تنها سازه‌ی است که از نمای بیرونی مشهود است. به سمت داخل که برویم، طراحی غارمانند با هدف ایجاد یک فضای آرامش‌بخش، به‌دور از کشمکش و هرج‌ومرج دنیای بیرون، این اجازه را به بازدیدگنندگان بویوک‌ چکمجه استانبول می‌دهد که خود را با خدا یکی احساس کنند.

بویوک‌ چکمجه استانبول

بازار املاک بویوک‌ چکمجه استانبول

شاید بزرگ‌ترین مورد جذاب و فریبنده این باشد که بویوک‌چکمجهبه تجملات و تخصیص بودجه اهمیت می‌دهد، از این جهت بسیاری از خریداران، از سرمایه‌گذارانی که ملک اجازه می‌دهند گرفته تا خانواده‌ها، را در خود جای می‌دهد. روند توسعه نیز به‌سمت محل‌های اقامت با طیفی وسیع از امکانات محلی، همچون استخرهای شنا، مراکز تناسب‌اندام، زمین‌های بازی کودکان، باغ‌هایی با زمین‌آرایی زیبا و بسیاری دیگر، گرایش پیدا کرده است.

خانه‌های اقساطی که منظره‌ی دریا و دریاچه نیز دارند، نمونه‌ای عالی هستند. خانه و پایگاهی تمام‌عیار، خواه برای زندگی دائمی خواه به‌عنوان خانه‌ای برای گذراندن تعطیلات، آماده خرید هستند، همچنین یک طرح پرداخت بدون‌بهره 24ماهه نیز همراه آن‌ها ارائه می‌شود که چشمان سرمایه‌گذاران مستغلات را در سراسر جهان به سمت خود جلب می‌کند.

این‌جا در بخشِ مجموعه‌ی مستغلات ما درمورد خرید آپارتمان در ترکیه بیشتر بدانید. درغیر این صورت، اگر شما خریدار ملک در استانبول هستید و علاقه‌مندید درمورد منطقه، کانون‌های املاک و روند خرید ملک در ترکیه بیشتر بدانید، از این قسمت با ما تماس بگیرید.

ممکن است تمایل داشته باشید بیشتر بخوانید!

راهنمای محله باهچه شهیر استانبول ، در همان نزدیکی‌ها، ناحیه‌ی دیگری وجود دارد به نام باشاک شهیر که بازار املاک استانبول را تحت سلطه‌ی خود دارد. این مقاله توضیح می‌دهد که خریداران خانه می‌توانند انتظار چه‌چیز را داشته باشند و چرا.

خرید ملک در استانبول : سرمایه‌گذاری در بازار مسکن استانبول، به‌عنوان بزرگ‌ترین شهر ترکیه که 39 ناحیه را پوشش می‌دهد، ممکن است برای بعضی خریداران دلهره‌آور باشد، اما ما در این مقاله، به سؤالات متداول پاسخ می‌دهیم و توضیح می‌دهیم که چگونه می‌توان به‌راحتی راه خود را در بازار باز کرد.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

ارتباط در واتس اپ
مشاوره رایگان در واتس اپ
Copy link
Powered by Social Snap