بهداشت و درمان در ترکیه ،سلامت خود را تضمین کنید!

چه اتفاقی می افتد اگر زمانی که در ترکیه هستید بیمار شوید؟ آیا در این صورت مجبور هستید هزینه درمان خود را بپردازید و آیا وسع مالی برای انجام این کار را دارید؟ این سوال قصد نگران کردن مسافران را ندارد زیرا به طور کلی نمایندگان شرکت مسافرتی یا کارکنان هتل هستند که می توانند به شما کمک کنند. اگر در نظر دارید که به طور دائمی در این کشور زندگی کنید یا می خواهید برای لذت بردن از سفرهای طولانی یا نا بهنگام  املاک بخرید، بحث بهداشت و درمان در ترکیه موضوعی است که باید مورد ملاحظه قرار دهید.

بسته به شرایط شما و اینکه چه مدت یا هر چند وقت یکبار قصد حضور در اینجا را دارید، گزینه های مختلفی وجود دارد. اگر می خواهید تمام وقت در ترکیه زندگی کنید، بیمه درمانی برای اخذ اقامت اجباری است. اگر قصد دارید برای تعطیلات و به مدت کوتاه در اینجا باشید، ممکن است تحت پوشش بیمه مسافرتی معمول خود باشید. با این حال ایده ی خوبی است که با افراد دیگر در مورد تجربیات خود صحبت کنید، به یاد داشته باشید که راه حل متفاوت ممکن است برای شما مناسب تر باشد. در ادامه به بهداشت و درمان در ترکیه می پردازیم.

بهداشت و درمان در ترکیه

 

مراجعه کردن به پزشک

فرقی نمی کند که شما مقیم ترکیه باشید یا فقط توریست باشید، اگر در اینجا زندگی می کنید با ثبت نام کردن توسط کارت اقامت خود یا اگر توریست هستید با نشان دادن گذرنامه خود، پزشک شما را به صورت رایگان می بیند. اکثر مناطق دارای مرکز بهداشت هستند.

مزیتی که مراجعه به پزشک دارد این است که مشاوره و همچنین بررسی های نسبتاً جزئی مانند آزمایش خون رایگان انجام می شوند. با این وجود، ممکن است مانع زبانی وجود داشته باشد زیرا هیچ کس به شما ضمانت نمی دهد که کسی انگلیسی صحبت کند. سیستم قرار ملاقات نیز وجود ندارد، به آسانی مراجعه می کنید و منتظر می مانید تا نوبت شما شود. شما همچنین می توانید با یک پزشک خصوصی مشورت کنید اما هزینه مشاوره اولیه و همچنین هرگونه درمانی از شما گرفته خواهد شد.

بهداشت و درمان در ترکیه

داروخانه ها و بیمارستان ها

بهداشت و درمان در ترکیه در داروخانه ها و بیمارستان، داروخانه ها در ترکیه طیف گسترده ای از داروهای بدون نسخه و درمان را در مقایسه با  بسیاری از کشورها در بر دارند. تقریبا تا همین اواخر، امکان داشت که آنتی بیوتیک ها را بدون نسخه دریافت کرد هرچند که دیگر اینگونه نیست. همچنین می توانید فشار خون یا قند خون خود را به صورت رایگان بررسی کنید که گزینه ای راحت است اگر نمی خواهید منتظر بمانید تا پزشک شما را ببیند. در برخی مناطق، داروخانه های بزرگتر خدمات دیگری از قبیل واکسیناسیون را ارائه می دهند.

اگر به بیمارستان مراجعه کنید، هزینه های شما بستگی به نوع درمان و نوع بیمه ای که انتخاب می کنید دارد. افرادی که دارای بیمه مؤسسه تامین اجتماعی ترکیه یا SGK هستند می توانند انتظار درمان همراه با تخفیف یا رایگان را داشته باشند اما هزینه مشاوره حتی در بیمارستانهای دولتی نیز گرفته می شود. این هزینه قبلاً برای دارندگان مجوز اقامت 50 لیر بود اما در ژانویه سال 2020 به 200 لیر رسید.

تمام بیمارستانهای خصوصی هر نوع بیمه درمانی را قبول نخواهند کرد بنابراین آماده باشید تا برای درمان بپردازید و تقاضای تخفیف کنید قبل از اینکه به هر مبلغی راضی شوید. بعضی از بیمارستان ها دارای دفاتر گردشگری هستند که در این دفاتر مترجمانی برای حل کردن مشکلات زبانی حضور دارند.

بهداشت و درمان در ترکیه

بهداشت و درمان در ترکیه

بیمه سلامت خصوصی

اگر قصد دارید برای اخذ اقامت اقدام کنید، به بیمه سلامت احتیاج دارید مگر اینکه سن شما بالای 65 باشد. اگر بیمه خصوصی را انتخاب می کنید، فقط بیمه نامه هایی که برای  یک شرکت بیمه در ترکیه یا برای یک شرکت خارجی با نمایندگی در ترکیه است مانند آلیانز یا گروپاما مورد قبول است. بیمه نامه شما باید به درستی تاریخ گذاری شده باشد و با درخواست اقامت شما همخوانی داشته باشد. به طور کلی، دو نوع بیمه سلامت خصوصی در اختیار ساکنان خارجی قرار دارد.

برخی از بیمه گران بیمه نامه ای را ارائه می دهند که بطور خاص برای رعایت کردن حداقل الزامات برای اقامت طراحی شده است. این بیمه نامه ها امکاناتی بسیار ابتدایی را ارائه می دهند بنابراین نسبتاً ارزان قیمت هستند. برخی از افراد این گزینه را انتخاب می کنند و یا پس انداز می کنند و یا به طور مرتب پولی را کنار می گذارند تا بتوانند از عهده هر نوع درمان پزشکی که ممکن است لازم داشته باشند برآیند.

گزینه ی دیگر، بیمه نامه ای با پوشش دهی کامل متناسب با شما است. در حالی که در ابتدا گران تر است، می تواند در دراز مدت موجب صرفه جویی در هزینه شود. با کارگزاران مختلف بیمه صحبت کنید و جستجو کنید تا بهترین مورد را برای خود بیابید.

برخی از بیمه نامه ها خدمات بهتری را در اختیار شما قرار می دهند و برای مدت طولانی تری آن را در اختیار دارید و حتی ممکن است بیمه عمر را شامل شود. این بیمه نامه ها همچنین می توانند کل خانواده را تحت پوشش خود قرار دهند. یکی از معایب این نوع بیمه نامه ها این است که پوشش خصوصی معمولاً برای افراد بالای 65 سال در دسترس نیست و همه بیمارستانهای خصوصی آن را نمی پذیرند. اگر شما در آنتالیا صاحب ملک هستید، نحوه عملکرد بیمارستانهای نزدیک به خود را بررسی کنید.

بیمه مؤسسه  تامین اجتماعی ترکیه (SGK)

(SGK) بیمه سلامت مؤسسه تامین اجتماعی ترکیه است و در دسترس خارجی هایی که حداقل یک سال به طور تمام وقت در ترکیه اقامت داشته اند. این بیمه ماهانه با نرخ ثابت و با افزایش سالانه پرداخت می شود؛ از ژانویه سال 2020، هزینه آن هر ماه   32. 706 لیر بوده است.

زوج های متاهل می توانند همراه با افراد زیر 18 سال در خانواده تحت پوشش یک بیمه نامه قرار گیرند. علاوه بر درمان در بیمارستان های دولتی، می توانید معالجه با تخفیف زیاد، بعضی اوقات تا حدود 70 درصد، در بیمارستان های خصوصی دریافت کنید.

یک فرآیند جامع درخواست وجود دارد که شامل ارزیابی کامل پزشکی است و زوجین نیز به یک نسخه معتبر ترجمه شده از گواهی ازدواج خود نیاز دارند. بیمه سلامت مؤسسه تامین اجتماعی ترکیه (SGK) شرایط قبلی یا مزمن را تحت پوشش قرار نمی دهد و قوانین به طور مکرر تغییر می کنند بنابراین ضروری است که قبل از ثبت نام وضعیت فعلی را بررسی کنید.

وقتی که بیمه سلامت مؤسسه تامین اجتماعی ترکیه (SGK) را انتخاب می کنید، فقط در صورت داشتن شرایط زیر می توانید آن را لغو کنید: مدرکی ارائه دهید و نشان دهید که به یک برنامه رسمی سلامت خصوصی پیوسته اید، تصمیم بگیرید که ترکیه را ترک کنید و نشان دهید که مجوز اقامت خود را به طور رسمی لغو کرده اید یا از طریق مرگ. در ادامه بیشتر به بهداشت و درمان در ترکیه می پردازیم.

بیشتر بخوانید: بیمه درمانی SGK ترکیه ،بیمه ای برای اتباع خارجی در این کشور!

بهداشت و درمان در ترکیه

تعطیلات و بیمه مسافرتی

اگر قصد دارید مطابق با محدودیت های 90 روزه فعلی در ترکیه بمانید، متوجه خواهید شد که برای مدت زمانی که در اینجا حضور دارید بیمه تعطیلات / مسافرتی معمول برای نیازهای بهداشتی شما کافی هستند. جزئیات مهم قرار داد های بهداشت و درمان در ترکیه را بخوانید تا مطمئن شوید که بیمه شما ورزش های خطرناک وهیجانی را تحت پوشش قرار می دهد،

به عنوان مثال، اگر قصد دارید از کوه با پاراگلایدر پرواز کنید یا در مرکز اسکی ساکلیکنت اسکی سواری کنید و به وطن خود برگردید. برخی از بیمارستان ها و ارائه دهندگان خدمات بهداشتی ممکن است جلو تر هزینه را از شما بگیرند و این باعث می شود که شما بعداً برای هزینه ها از بیمه خود درخواست کنید.

 

پس از مطالعه نکات بهداشت و درمان در ترکیه اگر قصد خرید ملک در آلانیا را دارید، در وبسایت “ترکی پراپ” به‌عنوان یک آژانس معاملات ملکی در ترکیه می ­توان گلچینی از آگهی های ملک در شهرهای این کشور را ببینید. هر فهرست شامل تصاویر، اطلاعات موقعیتی، و جزئیات ملک است. در صورتی که هر کدام از خانه­ ها توجه شما را جلب کرد، می­ توانید برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید یا فرم پرسش­نامه را پر کنید. همچنین اگر در استانبول هستید و مایلید ملک و منطقه را از نزدیک ببینید، برای هماهنگی تاریخ و زمان، کافی است با ما تماس بگیرید.

 

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

ارتباط در واتس اپ
مشاوره رایگان در واتس اپ
Copy link
Powered by Social Snap