باهچه شهیر ،با این منطقه در استانبول بیشتر آشنا شوید!

باهچه شهیر

دو کلمه هستند که می­توانند همه­ چیز را راجع به باهچه شهیر به ما صورت خلاصه بگویند، و آن زیست­پایشی یا همان زندگی بدون آسیب رساندن به طبیعت است. برخی افراد ممکن است با توجه به این­که این منطقه به استانبول، چشم­گیر ترین منطقه شهرنشین در ترکیه تعلق دارد، از خواندن این مطلب تعجب کنند. اما بدون شک، باهچه شهیر ، که یکی از 11 همسایگی رسمی در منطقه­ی باساک شهیر است، توجه زیادی از خریداران مسکن را به خاطر تعهد این منطقه نسبت به حفظ محیط زیست به خود جلب کرده است. طی بیش از ده سال، ترکیه شروع به طراحی دوباره­ بازار املاک خود کرد، اما در برخی مناطق به خاطر این کار نقدهایی دریافت کرد که پارک­ها، درختان و فضاهای سبز در حال از بین رفتن هستند. باهچه شهیر از این نظر متمایز است که در آن گیاهان طبیعی حفظ می­شوند و هر جا که امکان­پذیر باشد به فضای سبز آن اضافه نیز می­شود. این منطقه که در قسمت اروپایی قرار دارد، به دلیل دیگری نیز مورد توجه قرار می­گیرد، و آن این است که باساک شهیر تنها 6 کیلومتر با مسیر کانال آب نقشه کشی شده فاصله دارد، و زمانی که تکمیل بشود، فاصله­ی آن­ها تنها 10 دقیقه رانندگی خواهد بود. علاوه بر این، فرودگاه جدید استانبول، که پروژه­ی عظیم دیگر متعلق به ترکیه می­باشد، 40 دقیقه با خودرو از آن فاصله دارد، و زمانی که در سال 2023 تکمیل شود، تبدیل به بزرگ­ترین کانون مسافربری هوایی جهان خواهد شد و تضمین خواهد کرد که ساکنان این کشور سالانه به بیش از 350 مقصد جهانی دسترسی خواهند داشت.

باهچه شهیر

رسیدن به منطقه باهچه شهیر و اطراف آن

رسیدن به این منطقه از سایر کشورها آسان است، به لطف فرودگاه جدید فوق مدرنی که توجه متخصصان هوایی در سرتاسر دنیا را به خود جلب کرده است. هر چند، جمعیت در حال افزایش آن نیز شورای محلی را واداشته است تا میلیون­ها به جهت بهبود ترافیک و دسترسی به جاده­ها سرمایه گزاری کنند. جاده 3 کیلومتری جدید شاهین­تپ هدف دارد تا زمان سفر به دیگر مناطق را کاهش دهد و دو سمت این منطقه را به یکدیگر متصل سازد. باهچه شهیر همچنین نزدیک به بزرگراه TEM قرار دارد، که باعث می­شود توانست در زمان کوتاهی به دیگر مناطق رسید. برای آن­هایی که از طریق دریا وارد می­شوند، لنگرگاه غربی استانبول، که بندرگاهی رسمی در همسایگی منطقه آوجیلار است، فقط 30 دقیقه با این منطقه فاصله دارد. علاوه بر این، یک خط متروی 16 کیلومتری جدید که از محموتبی تا اسن­بورت را طی می­کند، در سال 2020 افتتاح خواهد شد. این خط مترو، ساکنین منطقه را به 11 منطقه دیگر شامل تاختاکاله، اسپارتاکاله، اسن­کنت، میس­دیه کوی، و آردیچلی ارتباط خواهد داد.

باهچه شهیر

زیبایی خیره کننده­ی دریاچه­ی باهچه شهیر

یک دریاچه مصنوعی عظیم که 30000 متر مربع مساحت دارد، جذاب ترین قسمت باهچه شهیر است. طی تابستان و در آخر هفته­ها، مقیمان این منطقه جمع می­شوند تا با یکدیگر از طبیعت و فضای عالی بیرون از خانه لذت ببرند. تجهیزاتی که برای آن­ها وجود دارد شامل محیط­هایی برای پیک­نیک، زمین­های بازی، کافه­ها، باغچه­های مخصوص نوشیدن چای، رستوران­ها، مسیرهای طراحی شده برای پیاده­روی و یک سالن کنسرت می­باشد. دریاچه توسط زمین­های اطراف احاطه شده است و خریداران مسکنی را که به دنبال این­گونه همسایگی ایده­آلی هستند را به سمت این منطقه می­کشاند.

باهچه شهیر

دیگر مکان­های برجسته­ی محلی

مرکز فرهنگ و هنر باهچه شهیر، که ساختمانی ساخته شده با پیشرفته­ترین امکانات است، شامل یک صفحه مخصوص ارکست 40 متر مربعی، پارکینگ­های بیرونی و داخلی و آمفی تئاتری با 1200 صندلی می­باشد. هم­چنین در زمینه فرهنگی، تئاتر محسین ارتوگرول نیز وجود دارد، که دارای مقیاس کوچک­تری بوده، اما باز هم رویدادهای هنری و موسیقی را برای ساکنان برگزار می­کند. مرکز سلامت و ورزش که 10000 متر مربع داشته و شامل محیط­های داخلی و خارج از فضای بسته می­باشد از طریق خدماتی چون ژیمناستیک، ایروبیک، بسکتبال، شنا، و باشگاه­های مجهز، به مقیمان این منطقه کمک می­کند تا سلامت و روی فرم بمانند. برای دانستن اندازه­ی آن، کافی است بدانید زمین بسکتبال آن هزار نفر تماشاچی را در خود جای می­دهد.

باهچه شهیر

خرید، غذا خوردن و سرگرمی در باهچه شهیر

ساکنین این منطقه از تعداد زیاد فروشگاه­هایی که محصولات را به در منازل آن­ها می­آورند لذت می­برند، همچنین باید به بازارهای هفتگی اشاره کرد که سنتی هستند که در سرتاسر ترکیه بر پا می­شوند. مزیت دیگر این منطقه وجود مرکز خرید استانبول است که بزرگ­ترین و بهترین مرکز خرید ترکیه می­باشد و فقط به اندازه 20 دقیقه رانندگی در ضیا گوک­آلپ ماهالسی با این منطقه فاصله دارد. این مرکز در واقع جایی است که مراکز خرید کردن، غذا خوردن، سینما، پارک تفریحی و مراکز سرگرمی همه زیر یک سقف قرار دارند. تنها مرکز غذای آن دارای 50 انتخاب مختلف برای غذا خوردن می­باشد و صدها برند ترکی و جهانی در آن­جا دیده می­شود که بهترین راه برای خالی کردن حساب شما هستند.

باهچه شهیر

مکان های تفریحی

پارک طبیعت ساملار: با تنها مقدار کمی رانندگی در مسیر کایبسی به محیط جنگلی ساملار می­رسیم که 50000 هکتار مساحت داشته و در آن فضای سبز عالی ادامه دارد. اگرچه این مکان بین ساکنانی که از مناطق اروپایی می­آیند محبوب است، با این حال منزلگاهی برای گیاهان و جانداران اقلیمی آن منطقه نیز است که یادآور حفظ محیط زیست در این منطقه می­باشد. یک روز را صرف لذت بردن از چشم­اندازهای طبیعی آن و تجهیزاتی چون محل پیک­نیک، تله کابین و سایر فعالیت­ها کنید.

دریاچه­ی کوچوک ککمچه: باهچه شهیر در شمال دریاچه­ی کوچوک ککمچه، چشم­اندازی چشم­گیر که زمانی که دولت ترکیه مسیر کانال جدید استانبول را اعلام کرد مورد توجه گسترده قرار گرفت، قرار دارد. با مساحت 16 کیلومتر مربع، این دریاچه در هنگام غروب منظره­ای فوق­العاده است. این منطقه که به دلیل آلودگی در آن پیش­تر مورد انتقاد قرار گرفته بود، شورای محلی آن را به صورت گسترده تمیز کرده و تبدیل به مکانی عالی برای تفریح خانواده­ها شده است.

غارهای یاریم بورگاز: این غارها که فاصله کمی با دریاچه­ی کوچوک ککمچه دارند، علاقه­ی بسیاری از باستان­شناسان ترکیه و سایر جهان را به خود جلبه کردند و یکی از قدیمی­ترین زیستگاه­های ترکیه محسوب می­شوند.

باهچه شهیر

خرید ملک در این منطقه

باهچه شهیر، که یکی از محیط­های در دست توسعه­ی استانبول می­باشد، در حال تبدیل به کانون توجهات بازار ملک می­باشد و دلیل آن ساختمان­های در حال ساخت مطابق مد روز آن می­باشد، که برخی از آن­ها با اقساط بدون سود سه ساله عرضه می­شوند و برای سرمایه گزارانی که به دنبال ساختمان­های در حال ساخت هستند بسیار ایده­آل می­باشد. یک مزیت دیگر که همیشه در این منطقه وجود دارد، مناطق مسکونی شیک آن می­باشند، و این موضوع با شهرت این منطقه که به عنوان مقصدی مناسب برای خانواده­­ها شناخته می­شود مطابقت دارد. خانه­ها شامل آپارتمان­هایی با 1 تا 5 اتاق خواب می­باشند اما مزیت اصلی آن­ها امکانات مشترکشان است مثل استخرها، باشگاه­ها، سوناها، محوطه­ برای باغچه، کلوپ­ برای کودکان و بسیاری امکانات دیگر. از خانه­های مخصوص افراد با درآمد محدود گرفته تا خانه­های مخصوص خریداران بسیار ثروتمند، این مساکن بین مردم ترکیه و همچنین افراد خارجی بسیار محبوب هستند. در اینجا منتخبی از آپارتمان­ها و ویلاهای برای فروش در باهچه شهیر را ببینید. هر لیست حاوی عکس­ها، نقشه هر طبقه تا جایی که امکان پذیر باشد، اطلاعات راجع به محل خانه و جزییات ملک می­باشد. اگر هر خانه­ای توجه شما را جلب کرد، با ما تماس بگیرید یا فرم درخواست را پر کنید تا اطلاعات بیشتر را راجع به آن کسب کنید. اگر در استانبول هستید، و علاقه مندید که این منطقه و خانه­های برای فروش آن را ببینید، با ما تماس بگیرید تا زمان و تاریخی را برای مشاهده تنظیم نماییم.

اگر قصد خرید ملک در هر شهر  ترکیه را دارید، در وبسایت “ترکی پراپ” به‌عنوان یک آژانس معاملات ملکی در ترکیه می ­توان گلچینی از آگهی های ملک در شهرهای این کشور را ببینید. هر فهرست شامل تصاویر، اطلاعات موقعیتی، و جزئیات ملک است. در صورتی که هر کدام از خانه­ ها توجه شما را جلب کرد، می­ توانید برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید یا فرم پرسش­نامه را پر کنید. همچنین اگر در استانبول هستید و مایلید ملک و منطقه را از نزدیک ببینید، برای هماهنگی تاریخ و زمان، کافی است با ما تماس بگیرید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

ارتباط در واتس اپ
مشاوره رایگان در واتس اپ
Copy link
Powered by Social Snap