بازار املاک ترکیه در سال ۲۰۲۰ ، پیشرفت چشمگیر در انتظار خریداران ملک!

بازار املاک ترکیه در سال ۲۰۲۰

اطلاعات منتشر شده توسط مؤسسه آمار ترکیه (TurkStat) در مورد فروش املاک در ماه ژولای سال ۲۰۱۹ حاکی از افزایش تمایل به فروش خارجی املاک با رشد 7/46% نسبت به همین زمان در سال گذشته است. بر همین اساس در این مطلب از وبسایت “ترکی پراپ” قصد داریم شما را با چشم انداز بازار املاک ترکیه در سال ۲۰۲۰  بیشتر آشنا کنیم، پس با ما همراه باشید.

بازار املاک ترکیه در سال ۲۰۲۰

فروش خارجی مسکن در ترکیه بر اساس مناطق

جهش رخ داده در فروش ماه ژولای نشان دهنده افزایش چشم­گیر تا 4192 عدد است. شهر استانبول در این بین با 1903 معامله ملکی بیشترین محبوبیت را نزد خریداران خارجی املاک داشت.

شهر جنوبی آنتالیا با نیاز شدید به سبک زندگی مدیترانه ­ای میزبان 764 معامله ملکی در این ماه بود.

سومین جایگاه محبوبیت متعلق به آنکارا، پایتخت ترکیه، با 249 فروش مسکن بود.

شهر بورسا واقع در شمال غربی ترکیه در کوهپایه­های کوه آلاداق در نزدیکی دریای مرمره شاهد 217 معامله ملکی با خریداران خارجی بود.

در آخر، شهر یالوا واقع در شمال غرب ترکیه واقع در نزدیکی ساحل شرقی دریای مرمره 177 فروش مسکن به خریداران خارجی را در خود شاهد بود.

بازار املاک ترکیه در سال ۲۰۲۰

فروش خارجی مسکن در ترکیه با توجه به کشورهای خریدار

بخش عمده خریداران خارجی مسکن در ترکیه در ماه ژولای را خریداران عراقی با 734 معامله املاک به خود اختصاص دادند. شهروندان ایرانی با 464 خرید مسکن در مقام دوم این رده­ بندی هستند.

خانه ­های دوم برای فرصت­ های تعطیلات در بین خریداران کشورهای شورای همکاری خلیج (GCC) از محبوبیت برخوردار است. در این بین، خریداران کشورهای کویت با 219 و کشور عربستان سعودی با 218 مسکن بخش قابل توجهی را به خود اختصاص دادند. شهروندان روسی نیز با 215 خرید مسکن، رقابت تقریباً شانه به شانه­ ای را با خریداران کشور­های شورای همکاری خلیج داشتند.

خوشحالی خارجی­ ها از افزایش قدرت خرید ملک

افزایش تمایل خریداران خارجی املاک از عوامل متنوعی سرچشمه می­ گیرد. مهم­ترین این عوامل، کاهش ارزش لیره ترکیه و متعاقب آن، افزایش قدرت خرید خریداران خارجی است. در مطلب بهترین سرمایه گذاری در ترکیه ، چرا خرید ملک در صدر جدول است؟! شما را با جزییات بیشتری از این موضوع آشنا کرده ایم.

بازار املاک ترکیه در سال ۲۰۲۰

عوامل دخیل در رکورد فروش خارجی مسکن

در بررسی چشم انداز بازار املاک ترکیه در سال ۲۰۲۰ به این نتیجه رسیده اند که عوامل دیگری علاوه بر تنزل ارزش لیره ترکیه بر روی افزایش فروش خارجی مسکن تأثیرگذار بوده است. انگیزه ناشی از مالیات دولتی جدید، برنامه­های شهروندی و ثبات سیاسی-جغرافیایی، و سایر فرصت­ها برخی از این عوامل هستند. در ادامه به عوامل یاد شده اشاره می­کنیم.

معافیت مالیات بر ارزش افزوده ۱۸%

دولت ترکیه اخیراً قانونی را برای معافیت مالیات بر ارزش افزوده 18% را تصویب کرده است که در مورد معاملات ملکی و مستقلات خریداری شده با ارز خارجی صادق است. در مطلب مالیات ملک در ترکیه ، از قوانین سفت و سخت آن چه می دانید؟! در مورد معافیت مالیات بر ارزش افزوده بیشتر بخوانید.

بازار املاک ترکیه در سال ۲۰۲۰

برنامه شهروندی ترکیه- مسیر شهروندی

بازار املاک ترکیه در سال ۲۰۲۰ با برنامه کسب شهروندی از سوی این کشور رونق بیشتری پیدا کرد. یک مشوق مهاجرت جدید از سوی دولت ترکیه که شامل معرفی برنامه شهروندی ترکیه است، با دادن امتیاز شهروندی ترکیه به هر شخص خارجی که در ترکیه املاک با ارزش بیش از 250000 دلار ایالات متحده را بخرد، مسیر مستقیمی را در این راستا ایجاد کرده است. این برنامه پیام واضحی است و با توجه به پیش­نیازهای سابق برای کسب شهروندی ترکیه که مقدار حد نصاب آن یک میلیون دلار خرید املاک به­ صورت غیر نقدی برای خریداران خارجی که قادر به رهن کردن نبودند بود، عاملی قوی برای جذب سرمایه­گذاری خارجی می ­باشد. در مطلب اخذ اقامت ترکیه با خرید ملک ، همین حالا شهروند این کشور شوید! بیشتر در مورد کسب شهروندی ترکیه بخوانید.

گزینه­ های اقساط بدون بهره خارج از برنامه

با این که چندین بانک در ترکیه وام مسکن را به خارجی­ ها ارائه می ­دهند، همه خریداران خارجی واجد شرایط نمی ­شوند. با دیدن یک فرصت، چندین توسعه دهنده املاک ترک گزینه­ های اقساط بدون بهره را برای خریدهای خارج از برنامه ارائه می­ کنند. این طرح انگیزشی پرداخت با رهبری توسعه دهنده باعث کاهش سد جریان نقدینگی می­ شود و درهایی را به روی خریداران خارجی غیر نقدی و اشخاصی که قادر به تهیه وثیقه وام مسکن ترکیه نیستند باز کرده است.

سند ملکی کشور ترکیه (TAPU)

دورنمای لیره ترکیه در بازار املاک ترکیه در سال ۲۰۲۰

نتایج پس از انتخابات ایجاب کرده است که معامله کنندگان حرفه ­ای ارز، جهت ­گیری کوتاهی را نسبت به لیره ترکیه داشته باشند. این یعنی تمایل بازار، تنزل و تضعیف بیشتر لیره را پیش ­بینی می­ کند. این موضوع خبر بزرگی برای صنعت گردشگری و املاک ترکیه است، زیرا دارندگان ارز خارجی سود زیادی می­ کنند و قدرت خرید زیادی به دست می ­آورند. ثابت شده است که این امر باعث تحریک و جنبش صنعت­ های املاک و توریست می­ شود.

بازار املاک ترکیه در سال ۲۰۲۰

املاک در ترکیه ارزشمند است!

هزینه­ های فعلی املاک در ترکیه نسبت به مقادیر پیشین کم است و در مقایسه با ارزش مسکن در اتحادیه اروپا، بریتانیا، ایالات متحده، و دولت­ های حاشیه خلیج به اندازه قابل توجهی کمتر است. ترکیب ارزش و راحتی پرواز با فقط چند ساعت تا اروپا، بریتانیا، و خاورمیانه پیشنهاد صاحب شدن خانه را در سطح بسیار جذابی قرار می­دهد و یکی از چند عامل اصلی در خصوص رکورد فروش مسکن به خریداران خارجی است.

افزایش ۶% شاخص ضریب اطمینان ساخت و ساز در ماه آگوست

شاخص ضریب اطمینان ساخت و ساز ترکیه در ماه آگوست سال 2019 به اندازه 6% افزایش یافته است و ارزش دفتر سفارش ساخت و ساز نیز به اندازه 5/7% افزایش یافته است. همچنین شاخص امید به اشتغال در مقایسه با ماه قبل به اندازه 1/5% رشد پیدا کرده است. نشانه­ های اعتماد به صنعت ساخت و ساز با فروش­ های دفتر سفارش بزرگ و استخدام و اشتغال بیشتر، همه منجر به اعتماد به سرمایه ­گذاری در صنعت املاک شده است.

بازار املاک ترکیه در سال ۲۰۲۰

پیش­ بینی اقتصاد و بازار املاک ترکیه در سال ۲۰۲۰

تولید داخلی ناخالص که برابر ارزش مجموع تمام کالاها و خدمات شکل گرفته در یک کشور در بازه یک سال است، شاخص مهمی از قدرت اقتصادی یک کشور به حساب می ­آید و شاخص معتبری است که وضعیت اقتصادی یک کشور و استاندارد زندگی را مشخص می­ کند. هرچه تولید داخلی ناخالص بیشتر و با ثبات ­تر شد، وضعیت اقتصادی بهتر است. طبق گزارش صندوق بین ­المللی پول، پیش ­بینی می­ شود این شاخص در ترکیه با افزایش سریع و پیوسته تا سال 2024 همراه باشد.

*در مطالب بعدی شما را با جزییات بیشتری از بازار املاک ترکیه در سال ۲۰۲۰ و چگونگی مهاجرت آسان و امن به کشور ترکیه آشنا خواهیم کرد، پس اگر به دنبال بهترین روش برای سرمایه گذاری در این کشور  هستید مطالب بعدی ما را حتما دنبال کنید!

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

ارتباط در واتس اپ
مشاوره رایگان در واتس اپ
Copy link
Powered by Social Snap