امن ترین شهرهای ترکیه – در کدام قسمت این کشور ملک بخریم؟

امن ترین شهرهای ترکیه

املاک و مستغلات ترکیه برای سرمایه­ گذارانی که قصد خرید ملک در خارج از کشور را دارند، یک فرصت طلایی به‌شمار می‌رود. در سال 2018، این کشور در زمینه‌ی فروش ملک به خارجیان بسیاری از ملیت­ها مانند آلمانی ها، روسی ها، انگلیس ها و کشورهای خاورمیانه رکورد زده است. آنها 40.000 آپارتمان و ویلا را در مکان های مهمی مثل استانبول، آنتالیا، بورسا، یالووا و منطقه آیدین خریداری کردند.

آژانس های املاک واقع در سراسر ترکیه، گرفتار پاسخ دادن به سوال های تعداد زیادی از مردم در ابطه با امن ترین شهرهای ترکیه برای زندگی بودند و این روند همچنان در سال 2019 ادامه پیدا کرد و دچار افت نشد. با مقایسه آمارهای ماهیانه با موارد مشابه سال قبل متوجه می­ شویم که آمار این سال 50 درصد رشد داشته­ اند و این ثابت می­ کند بازار مسکن ترکیه برای خارجیان، همچنان بسیار وسوسه­ انگیز است. با این حال، چرا این همه انسان به اینجا می­ آیند و خریداران ملک درقبال سرمایه­ گذاریشان انتظار چه چیزی را دارند؟
وبسایت “ترکی پراپ”  به‌عنوان یک آژانس معاملات ملکی در ترکیه اینجاست تا یکبار دیگر پاسخگوی سوالات شما باشد، پس با ما همراه باشید تا شما را با تعدادی از امن ترین شهرهای ترکیه آشنا کنیم.

امن ترین شهرهای ترکیه

چرا سرمایه­ گذاری در امن ترین شهرهای ترکیه رونق دارد؟

پرواضح است که ترکیه از اواخر قرن گذشته، یک مقصد بین ­المللی محبوب برای مالک شدن خارجیان بوده است. در سال 2013، زمانی که دولت برای سرمایه­ گذاری دوجانبه، ترکها را ملزم کرد که در کشورهای دیگر ملک بخرند، فروش املاک و مستغلات با شکست زیادی مواجه شد. در هرحال، ترقی سال گذشته به دو دلیل بود:

  • اول اینکه، ارزش لیر ترکیه سقوط کرد، بنابراین خارجیان بیش از زمان های قبل، به عنوان ارز خارجی رایج لیر ترکیه داشتند.
  • دوم اینکه، ترکیه تابعیت از طریق سرمایه ­گذاری خود را از 1 میلیون دلار به 250.000 دلار کاهش داد. تنها شرط هم این بود که مالکان ملک خود را برای حداقل سه سال نگه دارند، و این دو عامل باعث شد خارجی ها برای مالکیت مطلق سرمایه­­گذاری کنند.

امن ترین شهرهای ترکیه

لزوم اطلاع از سرمایه ­گذاری در ترکیه

بدون شک، شرایط بازار به نفع خریدار است، اما هرکس که به دنبال افزایش ارزش خالص مال و دارایی های خود ازطریق خرید ملک خارجی است، باید تلاشی بلندمدت برای آن انجام دهد. شما یک شبه ثروتمند نخواهید شد، زیرا از زمانی که سهام املاک ومستغلات ترکیه با ویژگی های بسیار زیاد در بازار فراوان است، دیگر وقت آن نیست که خانه ­­ای بخرید که بعد آن را عوض کنید. وقت ان هم نیست که خانه­ های قدیمی را بخرید تا آنها را بازسازی کنید و از فروش آنها سودی به دست آورید، زیرا طرح ­های خارج از برنامه و ساخت و سازهای جدید، قیمت این سبک از مسکن را تا 50% کاهش می­ دهد.

عامل دیگر این است که درحالی که فروش خارجی پیشرفت روبه جلویی برای ثبت اعداد دارد، فروش محلی نیز نقش مهمی در تعیین وضعیت بازار ایفا می­ کند، طوری که با توجه به نرخ بهره وام، فروش آنها کم شده است.

درحالی که انتظار نمی­رود قیمت مسکن کاهش یابد، اقتصاد در مدت زمان کوتاهی مانند دو سال بازده سودآوری نخواهد داشت. درعوض بسیاری از سرمایه­ گذاران املاک به ملک شان به عنوان سرمایه حداقل 5 تا 10 ساله می ­نگرند و از آن به عنوان خانه دوم در تابستان ها استفاده کرده و لذت می­ برند.

امن ترین شهرهای ترکیه برای خرید ملک کجاست؟

همانند هر بازار ملک و مستغلات، مکان های مورد علاقه خارجیان و امن ترین شهرهای ترکیه ، مقصدهای خاص هستند، و در ترکیه، این مناطق شامل اژه، مدیترانه، مارمارا و شمال شرق می ­باشند. مناطق ساحلی، کانون املاک خارجی است که خریداران را برای خرید خانه برای تعطیلات تابستان یا مقصدی برای بازنشستگی آینده جذب می­ کند. درحال حاضر برای مهاجران، محیط­ هایی به نام آلتینکوم، بودروم، مارماریس و کوشاداسی تشکیل داده­ اند که تعداد کمی از آنها نام گذاری شده ­اند. با این حال، در صنعت املاک و مستغلات سه منطقه پیشرو هستند.

امن ترین شهرهای ترکیه

استانبول

این شهر به عنوان یکی از امن ترین شهرهای ترکیه است. تعجب­ آور نیست زیرا علیرغم اینکه استانبول پایتخت نیست، اما مرکز همه چیز و هرچیزی است که شامل تجارت، اقتصاد، امورمالی، گردشگری، آموزش، سلامت و مراقبت های پزشکی باشد. بنابراین، منطقی است که بخش املاک و مستغلات آن، فعال­ترین بخش در کشور باشد.

برخی از سرمایه­ گذاران به دنبال پروژه­ های ساخت ­و ساز آپارتمان در مناطق اصلی هستند مانند جایی که مسیر طرح آبراهه استانبول در آن قرار خواهد داشت، درحالیکه سایر خریداران مسکن، خانه­ هایی را می­ خرند که به روال طبیعی بازار پیش می­ رود. ساختمان های جدیدی نیز در نواحی حاشیه شهر مانند آوسیلار، بایونسکمس، بهچشهیر، کوچوک­چکمجه با قیمت­ های مقرون به صرفه در دسترس خریداران قرار گرفته و همچنین خانه­ های مدرن نوسازی که تا 10 سال پیش، زمانی که بازار راکد و قدیمی بود، وجود نداشتند.

آنتالیا

یکی دیگر از امن ترین شهرهای ترکیه در منطقه آنتالیا است که بخش اعظمی از سواحل مدیترانه را پوشش داده، با دو ساحل معروف خود که بهترین­ های ترکیه محسوب می­ شوند، و انتخاب دلپذیری ازمکان های خرید، از پایتخت گلف بلک تا مرکز شهر ارائه می­ دهد. آنتالیا دومین منطقه پرطرفدار گردشگران بین­ المللی و خریداران خارجی ملک در مناطقی مانند محموتلار در آلانیا است که به عنوان محبوب ­ترین مناطق محسوب می ­شود.

امن ترین شهرهای ترکیه

بورسا

از آنجا که خارجی­ ها به ندرت برای خرید به این شهر می­ روند، در کمال تعجب، بورسا به عنوان مقصدی محبوب (برای خرید ملک) و یکی از امن ترین شهرهای ترکیه پیشرفت کرده است. دلیل شهرت این شهر که قسمتی از منطقه مرمره است، توسعه پروژه­ های جدید و قیمت­ های مقرون به صرفه برای هر مترمربع آن است. در بورسا همچنین گزینه های بسیاری از سبک زندگی وجود دارد، از حال­ و هوای شهری مرکز شهر گرفته تا مناظر سرسبز مناطق اطراف تا هیجان کوهستان اولوداگ که در زمستان یک مقصد اسکی فوق ­العاده است.

امن ترین شهرهای ترکیه

قیمت ملک در امن ترین شهرهای ترکیه چقدر است؟

در امن ترین شهرهای ترکیه قیمت ملک نسبت به هر ناحیه متفاوت است. جاهایی مثل آلتینکوم اژه، منطقه مودانیای بورسا، و منطقه ازنیورت استانبول قیمت های پایینی دارند. خانه­ هایی که در تنگه بوسفوروس استانبول قرار دارند، گرانترین خانه­ های ترکیه هستند که بسیاری از عمارت های میلیونرها در این منطقه ساخته شده ­اند.

یالی­کاواک که در جنوب ساحل دریای اژه واقع است، درعرض پنج سال به جایگاهی لوکس رسیده زیرا بسیاری از ویلاهای آن منطقه اختصاص به میلیونرها دارد. تنها دلیل این امر، گشایش تفرجگاه ساحلی و قایق های تفریحی عظیمی است که دریانوردان و مشتریان رده بالا را از سراسر جهان به خود جلب می­ کند. خیلی عجیب نیست که افراد مشهور بریتانیا یا شاهزاده­ های خاورمیانه را در هنگام تعطیلاتشان، در این منطقه ببینید.

کالکان واقع درساحل دریای مدیترانه ترکیه نیز ازطریق مجموعه سرمایه ­گذاری­ های املاک، جدیدترین معماری و تکنولوژی مدرن خانه­ ها را به نمایش گذاشته و از موقعیت بسیار خوبی برخوردار شده است. به دلیل اجاره بالای این منطقه، تعداد سرمایه گذارانی که به دنبال خرید خانه به شرط اجاره هستند نیز زیاد به چشم می ­خورد.

مانند بسیاری از مناطق دیگر جهان، اغلب مناطق ساحلی و مرکزی، به ازای هر مترمربع از قیمت بالاتری برخوردار هستند. قیمت­ ها، و لیست املاک ترکی پراپ را پیگیری کنید و در نمونه کارهای ما، درمورد بازارهای محلی همه مناطق ترکیه اطلاع کسب کنید.

امن ترین شهرهای ترکیه

چگونه در امن ترین شهرهای ترکیه خانه بخریم؟

ده سال پیش، خرید خانه در ترکیه برای خارجیان آسان نبود، اما آن روزها دیگر تمام شده است و اکنون، طی فرآیندی ساده و مؤثر، با مراحل تعیین شده، و راهنمایی کامل می­توانید خانه­ ای را خریده و در عرض دو هفته آن را به نام خود بزنید.

هنگامی که خانه ای را که می خواهید بخرید پیدا کردید، قراردادی بین شما و خریدار تنظیم می ­شود که شامل نکات اصلی مربوط به فروش ازجمله پرداخت وجه آن است. خارجیان احتیاجی به وکیل ندارند، اما توصیه می­ کنیم شما این کار را انجام دهید زیرا آنها  بررسی ها و اوامر قانونی را انجام خواهند داد.

همچنین با استناد به ارزش دقیق خانه خود، باید گزارشی از ارزیابی املاک و مستغلات تهیه کنید. پس از اتمام این کار، می توانید به آنجا نقل مکان کنید.

جستجو برای سرمایه گذاری در املاک و مستغلات را شروع کنید!

وبسایت “ترکی پراپ”  به‌عنوان یک آژانس معاملات ملکی در ترکیه با داشتن شعبه در بسیاری از مناطق، به صدها نفر کمک کرده است که در ترکیه املاک خریداری کنند. با ما از طریق ایمیل، تلفن یا فرم درخواست آنلاین در تماس باشید و در مورد وضعیت فعلی بازار املاک و آنچه تجربه خرید شما در پی خواهد داشت، با یک نماینده صحبت کنید. اگر به‌دنبال خرید خانه در یکی از امن ترین شهرهای ترکیه هستید فرصت را از دست ندهید و همین‌حالا برای دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

ارتباط در واتس اپ
مشاوره رایگان در واتس اپ
Copy link
Powered by Social Snap